INTIKA

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Jesteś energiczna i nie boisz się wyzwań? Inspirują Cię podróże i natura? Cenisz jakość i ponadczasowość akcesoriow skórzanych? To dla Ciebie stworzyłyśmy markę INTIKA! INTIKA to limitowane kolekcje torebek i pasków z najwyższej jakości skóry naturalnej. Każdy produkt jest ręcznie wykonany i indywidualnie dopracowany w naszej pracowni kaletniczej w Buenos Aires. Inspirowane podróżami po Ameryce Południowej, kulturą Indian i ich rękodziełem, tworzymy unikalne i spersonalizowane produkty, które pokonują ponad 12.000 km, z Argentyny do Polski żebyś mogła zachwycać! Zapraszamy do zakupów i kontaktu: Ania i Marzena

 

OPINIE INTIKA

e****1
★★★★★

Tak duży wybór nietuzinkowych produktów jest bez wątpienia ogromną przewagą Pakamery :)
a*****0
★★★★★

Super zakupy! Piękna torba!
m*****2
★★★★★
automatyczna opinia

dziękuję za transakcję
a******o
★★★★★
automatyczna opinia

udane zakupy
m********h
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam!

Wywiad z INTIKA

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Pomyśl zrodził się z czystej potrzeby tworzenia, a konkretniej tworzenia klasycznych produktów skórzanych wysokiej jakości. Azjatycka fala zatopiła niestety większość pracowni kaletniczych w Europie, gdzie jeszcze nie tak dawno używało się narzędzi, nie maszyn, materiałów naturalnych, zamiast syntetycznych, a prace wykonywano z zaangażowaniem. W efekcie bardzo ciężko jest dzisiaj znaleźć piękna torebkę czy pasek skórzany z duszą.
Jak powstała nazwa INTIKA? Co było inspiracją?
Cała historia jest dość magiczna, dlatego lubimy ją opowiadać. Pomysł własnej marki zrodził się podczas wspólnej podróży do Peru. Inspiracją dla nazwy były peruwiańskie określenia bóstw, miejsc, przedmiotów. Pomysł powstał podczas zdobywania wulkanu El Misti (5 822 m n.p.m.), co było nie lada wyzwaniem, ale udało się! Na szczycie nasi przewodnicy, mimo objawów choroby wysokościowej i zmęczenia uczestników wspinaczki, wznosili rytualne toasty, polewając ziemię szampanem na cześć kolejnych bóstw inkaskich: słońca, księżyca, ziemi, wody, ognia. Już na nizinach ukształtowała się nazwa Intika – wywodzi się od słowa Inti, które w języku keczua, oznacza Boga Słońca. Dwa boczne elementy to nawiązanie do strzał aborygeńskich łuczników.

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
W 2013 roku trzy szalone Polki wybrały się w podróż do Peru: Marzena, Ania czyli duet Intika i Ewa nasza bratnia dusza. Z plecakami, małym budżetem i duchem odkrywczyń. Niesamowity czas, niezapomniane przygody. Ania i Ewa wróciły do Polski. Marzena wróciła do Argentyny, na trochę dłużej niż planowała. Dlaczego? Jest niewiele powodów, dla których ktoś postanawia zamieszkać 12.326 tys. km od rodziny, znajomych, ulubionego kina i Polski.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej? Torebki i paski ze skóry naturalnej!
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu INTIKA?
Na początku rodzi się pomysł, czasem spontanicznie i bezboleśnie, czasem wymaga długich tygodni pracy, konsultacji i niekończących się poprawek. Następnie rysownik, modelista wykonuje szablon techniczny, czyli molde. W tym czasie wybieramy rodzaj skóry, podszewki i akcesoriów. Wachlarz możliwości mamy ogromny, bo Argentyna to skórzana Mekka, a skóra argentyńska jest sama w sobie marką ze znakiem jakości. Następnie należy znaleźć odpowiednią skórę. Zakupy materiałów to dużo fizycznej pracy, przeglądania, przekładania i wybierania konkretnych kawałków. Zgromadzone materiały wędrują do pracowni, do kolejnych stanowisk kaletników. El Cortador czyli krojczy, wykrawa precyzyjnie poszczególne części. El Rebajador szafuje, czyli ścina brzegi elementów, które następnie zszywa el Costurero. Wydaje się banalnie proste, a jednak… Każdy etap to ciężka, ręczna praca, wymagająca czasu i precyzji. Na szczęście dla nas to urok tego przedsięwzięcia.

kolekcje
ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu