zestaw plakatów

img-plakaty-1217848446946549.jpg

ZESTAW PLAKATÓW

Stwórz własną galerie w domu, wykorzystując plakaty.
Zestaw plakatów to ciekawe aranżacyjnie rozwiązanie, które z pewnością nie umknie uwadze twoich gości. Odpowiednio dobrane, zestawione w wysmakowaną galerię, staną się piękną ozdoba wnętrza. Jeżeli nie wiesz, jak stworzyć galerię plakatów w domu oraz gdzie szukać plakatów, zapraszamy cię na platformę Pakamera.pl. Znajdziesz tu duży wybór autorskich grafik i ilustracji, spośród których bez problemu wybierzesz idealne dekorację. Dodatkowo nasi styliści przygotowali dla was garść porad i inspiracji, dzięki którym z łatwością stworzysz swoją własną galerię marzeń. 
 

img-plakaty-design-example-3.jpg

Jak stworzyć galerię plakatów w domu?

Zastanówmy się przede wszystkim nad tym, jaka powinna być idealna galeria plakatów. Podglądając wnętrza na Instagramie czy Pintereście z pewnością zauważycie, że najpiękniejsze galerie łączy jedno - są w pewien sposób symetryczne. Aby całość na pewno wyszła dobrze i równo, by była symetryczna i ułożona we właściwy sposób, warto przed wywierceniem dziur skorzystać z szablonu. Możecie znaleźć gotowe szablony w Internecie, albo wykonać je własnoręcznie. Jak? To banalnie proste! Ułóż zestaw plakatów w ramkach na dużym arkuszu szarego papieru tak, by całość tworzyła kompozycję, którą chcesz zobaczyć na swojej ścianie. Następnie obrysuj je na papierze ołówkiem i zaznacz miejsca, w których znajdują się uchwyty na gwoździk. Następnie przyczep papier na ścianie, na przykład za pomocą taśmy malarskiej. Teraz możesz już wiercić dziury, a na końcu powiesić swoją piękną galerię i cieszyć się jej widokiem.

Jak łączyć ze sobą plakaty?

Aby zestaw plakatów na ścianę wyglądał jak prawdziwa galeria, a nie wydawał się przypadkowym zestawieniem kilku niepasujących do siebie obrazków, należy bardzo dokładnie przemyśleć całą aranżację. Wasze plakaty nie muszą być do siebie podobne ani pochodzić od jednego artysty, ale ważne jest, aby miały jakiś wspólny mianownik. Przykład? Dobrze wyglądają galerie, w których ilustracje czy grafiki łączy kolorystyka. Może to być nawet jeden akcent kolorystyczny, ważne, by wyróżniał się na tyle, żeby łączyć ze sobą elementy naszej układanki. Poza tym możecie wybrać jakiś konkretny motyw, i postawić na przykład na zestaw plakatów botanicznych lub gór. Do tych kilku pasujących do siebie ilustracji dobierz teraz coś “z innej beczki”, na przykład cytat napisany piękną kursywą albo ilustrację przedstawiającą jakieś zwierzę. Ten pozornie niepasujący element w rzeczywistości połączy całość i sprawi, że nabierze ona smaku. W dodatku galeria nie będzie wydawała się zbyt oczywista.
 


bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu