maseczki ochronne

maseczka-ochronna-2.jpg

MASECZKI OCHRONNE

Od niedawna wszyscy mamy obowiązek nosić w miejscach publicznych maseczki ochronne. Chcąc nie chcąc musimy zakładać je więc idąc do sklepu czy do lekarza, a nawet na zwykły spacer po okolicznym parku. W odpowiedzi na zapotrzebowanie nasze polskie marki tworzą maseczki ochronne, które są nie tylko higieniczne i bezpieczne, ale również modne! Zapoznajcie się z kolekcjami polskich projektantów na platformie Pakamera.pl i spośród ich oferty wybierzcie maseczki ochronne, które będą komfortowe w użytkowaniu, a jednocześnie idealnie dopasują się do waszych stylizacji.

Jak uszyć maseczkę ochronną samemu? 

W internecie znaleźć można całą masę filmików na maseczki ochronne DIY.  Do tego celu możecie użyć dowolny kawałek materiału, na przykład ze starego, bawełnianego t-shirtu. Wykrój maseczki ochronnej nie jestszczególnie skomplikowany. Opcją dla miłośników rękodzieła może być maseczka ochronna na szydełku. Jeżeli brakuje ci odpowiednich umiejętności, poproś o pomoc w jej wykonaniu swoją babcię. 

maseczka-ochronna-1.jpg


Wielorazowa maseczka ochronna to pomysł ekonomiczny i ekologiczny.

Po jej wykorzystaniu, możecie ją spokojnie uprać, uprasować i założyć ponownie, mając pewność, że nadal jest ona bezpieczna. Przed pierwszym użyciem maski, jak również przed każdym kolejnym, należy taką maseczkę ochronną przede wszystkim zdezynfekować. Najlepszy sposób to wypranie jej w temperaturze 60 stopni (która zabija wirusy) oraz przeprasowanie żelazkiem z funkcją wyrzutu pary. W ofercie polskich marek znaleźć można zarówno pakowane pojedynczo maseczki, jak pakiety maseczek ochronnych - dzięki takiemu rozwiązaniu możecie zabrać drugą, zapasową maskę ochronną, gdziekolwiek się wybieracie. Wystarczy włożyć ją do plecaka lub torby, aby mieć pewność, że w razie potrzeby zdjęcia pierwszej maseczki, będziecie mieć przy sobie następną, bezpieczną.

Jednorazowa maseczka ochronna to oczywiście równie bezpieczna opcja, musicie jedynie pamiętać, aby zutylizować ją po zużyciu. Jak prawidłowo zdjąć maskę ochronną? Aby mieć pewność, że robicie to dobrze i bezpiecznie, warto obejrzeć filmiki z instrukcją, które bez problemu znajdziecie w internecie, na przykład na stronie internetowej WHO. Bardzo ważna jest również kolejność zdejmowania rękawiczek oraz maseczki ochronne. Pamiętajcie o tym aby zminimalizować ryzyko zakażenia!

Bawełniana maseczka ochronna na twarz nie musi być przykrą koniecznością. To dość nietypowa okazja by pobawić się odrobinę modą. Na platformie Pakamera.pl znaleźć teraż można maseczki, które podkreślą twój styl i charakter stylizacji. Lubisz nosić się na sportowo i biegniesz na szybkie zakupy do pobliskiego sklepu?

  • Nałóż na twarz maseczkę ochronną wykonaną z jednolitego materiału, na przykład w pasującym do wszystkiego, czarnym kolorze.
  • Jeśli wolisz klimaty skandynawskie, pewnie przekona cię maseczka ochronna wzory drukowana w geometryczne romby
  • Maseczka ochronna królik to z kolei opcja dla tych z was, którzy lubią bawić się modą i w swoich stylizacjach nie obawiają zabawnych akcentów. Taka maska to także propozycja, która zapewne przekona do jej założenia nawet maluchy.

Dobrą opcją jest także wybór maseczki ochronnej z filtrem.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, pamiętaj, aby dbać o sterylność swojej maseczki ochronnej. Pandemia koronawirusa to dobry pretekst do tego, by pomyśleć o innych i stać się odpowiedzialnym społecznie. Nawet po jej zakończeniu zachęcamy cię do tego, byś nie rezygnował z noszenia maseczki ochronnej gdy jesteś chory, nawet jeśli jest to zwykłe przeziębienie. Maseczki ochronne chronią przed rozprzestrzenianiem się bakterii i wirusów, dlatego mając katar lub kaszląc, warto założyć ją idąc do lekarza, do sklepu czy do apteki. W ten sposób chronisz innych i zapobiegasz zarażaniu i przechodzeniu zarazków na inne osoby. Naszym zdaniem warto pójść w tej materii tropem krajów zachodnich czy azjatyckich i zacząć troszczyć się o swoje otoczenie. Maseczki ochronne, które zabezpieczą ciebie i innych, znajdziecie na platformie Pakamera.pl.

cena
Kolor
Filtruj
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu