Mappy Maps

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Marka Mappy Maps powstała z pasji do podróży, map i pięknych wnętrz. Mapy Mappy Maps inspirowane są bliższymi i dalszymi zakątkami świata. Projektowane w różnych kolorach i rozmiarach, świetnie dopasują się do każdego wnętrza. Misją Mappy Maps jest współtworzenie wyjątkowych wnętrz, gdzie otaczamy się przedmiotami, które przywołują najpiękniejsze wspomnienia. Bo każda mapa ma swoją historię :)

 

OPINIE Mappy Maps

t*****f
★★★★★
automatyczna opinia

Bezproblemowe zakupy
P********a
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam gorąco!
P*****a
★★★★★
automatyczna opinia

Bezproblemowe zakupy
N****a
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam gorąco!
A*****n
★★★★★
automatyczna opinia

udane zakupy
mappy-maps-sklep.jpg

Wywiad z Mappy Maps

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Najprościej mówiąc - z miłości do map i podróży. Z tęsknoty za miejscami, które odwiedziłam i zostawiłam w nich kawałek siebie i swoich wspomnień. Mapy to dla mnie dzieła sztuki, fascynowały mnie od dziecka, towarzyszyły mi przez lata studiów geograficznych i mimo, że nie zostałam kartografem, to ta miłość do map pozostała. 
Pomysł na stworzenie Mappy Maps rodził się w mojej głowie latami, aż w końcu nadszedł ten moment odwagi i przelania moich pomysłów na papier. Po miesiącach samodzielnej nauki programów graficznych, prób i błędów, powstały moje pierwsze mapy. I od tamtego czasu powstają do dziś. Chciałabym by mapy, które dla Was tworzę przywoływały Wasze najpiękniejsze wspomnienia - z podróży, wyjątkowych chwil, różnych etapów w życiu. By były pamiątką, wehikułem czasu, by wywoływały uśmiech na Waszych twarzach. By były inspiracją i, co chyba najważniejsze, budziły ciekawość świata.
 

mappy-maps-kontakt.jpg

Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Pierwotnie nazwa miała brzmieć Happy Maps, bo założeniem było by mapy stanowiły taką pamiątkę wspomnień, wyjątkowych chwil, podróży, etapów w życiu. Ale gdzieś na świecie ktoś już wpadł na taką nazwę przede mną, więc finalnie wyszło Mappy Maps.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Najbardziej lubię proces kreatywny - samo tworzenie map. To trochę jak podróżowanie, mapując dane miasto, region czy państwo poznaję jego wszystkie zakątki, często dowiaduję się o tych miejscach różnych ciekawostek. Mimo, że sam proces tworzenia mapy jest często bardzo czasochłonny, to lubię takie zanurzenie się w danym miejscu, właśnie jak podczas podróży. 
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Mapy drukuję na papierach wysokiej jakości, najczęściej na papierze kredowym błyszczącym bądź na papierze typu biotop (w wydruku małych map o rozmiarze A5 i A4) w kolorze kremowej bieli, o gramaturach ok.200-300g/m2.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Jeśli tworzę mapę na zamówienie to wpierw ustalamy wszystkie szczegóły mapy - jaki obszar ma znaleźć się finalnie na plakacie, jaka będzie kolorystyka, rozmiar mapy. Czasem robimy mapy standardowe czasem np mapy mozaiki, które bardzo lubię tworzyć, bo dają dużo przestrzeni na grę kolorami i kształtami. Często powstają z nich małe dzieła sztuki. Jeśli sama tworzę nowe projekty map do sklepu to kieruję się kilkoma kryteriami - czy były wcześniej zapytania o daną mapę, czy wpadło mi w oko miasto, które ma bardzo ciekawy kształt i będzie się fajnie prezentować na plakacie. Taką mapą był np Dubaj i jego wyspy w kształcie palm i mapy świata. A zdarza się też i tak, że wygrywa moja tęsknota za miejscami, które sama kiedyś odwiedziłam i chciałabym takie mapy powiesić na ścianie w domu. Tak powstały m.in. mapy mozaiki Bolonii i belgijskiej Brugii. 
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
Tak najprościej to oryginalny plakat do oprawienia w ramę i do powieszenia na ścianie. By mapa danego miejsca przywoływała nasze najpiękniejsze, wyjątkowe wspomnienia. Ale zastosowania moich map były już różne, np mapa pocztówka z życzeniami urodzinowymi dołączona do biletów lotniczych czy mapa z zaznaczonym miejscem narodzin dziecka jako pamiątka dla dziecka, która zawisła na ścianie w pokoju dziecięcym. Były też mapy na prezent ślubny, rocznicę ślubu czy mapa miejsca zaręczyn. Cieszę się, że te wszystkie oryginalne pomysły wykorzystania map spełniały swoje zadanie - były pamiątką tych najpiękniejszych momentów w życiu.   
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Jakie? Na czym polega personalizacja?
Jak najbardziej! Personalizacja to przede wszystkim dobór wybranej kolorystyki i rozmiaru mapy. Ale też i zaznaczenie na mapie wybranego miejsca znacznikiem - serduszkiem, ikoną domu czy taką standardową pinezką. W sklepie jest dostępnych wiele map, ale świat jest wielki, więc jeśli nie ma dostępnej mapy miejsca, którego szukasz, to możesz po prostu do mnie napisać i taką mapę stworzę dla Ciebie na zamówienie.  W dowolnej kolorystyce i rozmiarze. 
Najbardziej nietypowe zamówienie?
Pewnego razu stworzyłam mapę jednego z powiatów na zamówienie, która była prezentem dla pana starosty powiatowego.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu ...
Mapy mozaiki, szczególnie mapy Brugii, Bolonii, Rzymu i Genui. 
Co jest Twoją/Waszą codzienną inspiracją do pracy?
Świat! Podróże, poznawanie nowych miejsc, czasem ciekawe opowieści innych o ich wyjazdach, a czasem moje własne wspomnienia z podróżowania po świecie. 
Nie wyobrażam sobie pracy bez...
Tabletu graficznego, który towarzyszy mi w codziennej pracy i jest moim podstawowym narzędziem pracy. 

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu