Manufaktura Porcelany

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Manufaktura porcelany to otwarte studio, gdzie tradycyjny materiał spotyka nowoczesny design i nutę poczucia humoru. W naszej pracowni czas mierzony jest obrotami koła garncarskiego, a doby biegną od wypału do wypału. Tworzymy charakterną porcelanę pasującą do nowoczesnych wnętrz oraz ludzi z pasją. Produkujemy unikatowe naczynia i biżuterię. Uczymy bawić się ceramiką. Manufaktura Porcelany to jedyne w swoim rodzaju miejsce na mapie Krakowa dla miłośników rzeczy niepowtarzalnych.

 

OPINIE Manufaktura Porcelany

L*****X
★★★★★

Są super!moje ulubione ♥️
c*****e
★★★★★

Cudne są! Piękne dzięki! :)
J****4
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko w porządku, polecam
e***a
★★★★★
automatyczna opinia

Rewelacja!
m*******8
★★★★★
automatyczna opinia

Rewelacja!
manufaktura-porcelany-1069.jpgWywiad z Manufaktura Porcelany

Skąd pomysł na stworzenie marki? Z pasji, miłości do designu i rynkowego braku nowoczesnych i żartobliwych form, których moja głowa była pełna :)
Jak powstała nazwa Manufaktura Porcelany? Co było inspiracją?
Manufaktura, bo wszystko powstaje ręcznie, jak w starych tradycyjnych warsztatach, a porcelany, bo to materiał w którym się specjalizujemy.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Po studiach na wrocławskiej ASP, wiedziałam, że ceramika/ tworzenie porcelany to kierunek, który chcę obrać na przyszłość. Był zapał, pasja i pomysły, wystarczyło się jedynie postarać o zaplecze techniczne; pracownię, piec, materiały. Napisaliśmy wniosek o dotację na własną firmę i udało się.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Robię to co kocham i w swoim własnym rytmie. Klimat naszej pracowni tworzy jej lokalizacja, na krakowskim Podgórzu. Nie wyobrażamy sobie lepszego miejsca. Czujemy się w tym miejscu jak w domu. Ludzie są tu super, wliczając wszystkich: przechodniów i najbliższych sąsiadów. Wielu z nich jest już stałymi bywalcami i przyjaciółmi Manufaktury Porcelany. Ważna jest też możliwość dystansu, do swojej pracy bo bez niego można zwariować.

manufaktura-porcelany-1538.jpg

Co jest Twoim największym hitem sprzedażowym Manufaktura Porcelany?
Zdecydowanie Paper Cup. To w całości dzieło naszej pani dyrektor kreatywnej Liliany. Paper Cup, jego największa wersja, – rozmiar XXL – powstał na 4 roku jej studiów. Kiedy Liliana zakładała Manufakturę Porcelany, miała gotowych jeszcze pięć innych produktów: Filiżanka Kurza Łapka, zestaw solniczki i pieprzniczki Mood, zestaw do przekąsek Dip i Nerka, Kubek Muu oraz miskę Ball. Szczerze mówiąc, stawialiśmy na to, że inny produkt będzie naszym sprzedażowym hitem, ale klienci zdecydowali inaczej.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu? Pierwszy jest pomysł, potem prototyp, następnie  opracowywanie form oraz przystępujemy do dzieła.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
To ceramika użytkowa, dobrze zaprojektowana, wygodna i niepowtarzalna.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Jakie? Na czym polega personalizacja?
w manufakturze można spersonalizować wszystko, to zależy tylko od wyobraźni klienta; kształt, kolor, wielkość, zdobienie... powstają też unikaty, które w całości są pomysłem klienta i wychodzą np. podczas warsztatów spod jego ręki.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu?
Każda rzecz, która wychodzi pod szyldem Manufaktura Porcelany.
Kim jest odbiorca Twoich produktów?
Idealny klient zamawia dużo i bardzo często powraca do butiku :)
Jaki jest Twój styl na co dzień?
To połączenie swobody z poczuciem humoru i otwartością. Od początku był taki pomysł, by studio było otwarte dla wszystkich. Chcieliśmy się podzielić tym, co się dzieje w pracowni. Uwielbiamy, gdy przechodnie zaglądają przez szyby i podpatrują, jak tworzymy. Często przez taką ciekawość zwykły podglądający zmienia się bardzo szybko w klienta lub uczestnika warsztatów. Dlatego latem nawet nie zamykamy drzwi. Każdy może wstąpić i się przywitać. Czworonogi także. Oczywiście bywają momenty, kiedy trzeba się zamknąć i skupić, ale od tego są zamki w drzwiach.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu