LaRime

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

LaRime - ubrania dla świadomej zabawy modą kobiety. Z pewnością wykraczającej poza schematy, a zarazem akcentujący jej kobiecy urok. Kolekcja LaRime odzwierciedla indywidualne zrozumienie: kobiecości, sportowego charakteru i łatwości noszenia. Naszym atutem jest niewątpliwie kobieca i swobodna sylwetka, którą interpretujemy w innowacyjny i nowoczesny sposób w każdym sezonie. Unikalne i charakterystyczne druki w połączeniu z miejskim i prostym stylem, to DNA marki. Czerpiąc inspirację ze świata mody, sztuki i flirtu z vintage, staramy się oferować naszym klientkom produkty sygnowane francuskim stylem. Prawdopodobnie wszyscy za tym tęsknimy. Françoise Hardy, Brigitte Bardot, Jane Birkin; czerwone usta, potargane włosy, naturalna skóra… W kolekcjach LaRime istotne jest dla nas, aby nasze projekty, które stworzyliśmy, składały się w 85% naturalnych materiałów. Chcemy być bardziej zaangażowani w to, aby stać się odpowiedzialną i zrównoważoną marką, taki cel sobie postawiliśmy. Uważamy tekstylia za nowy plastik, w rezultacie produkty np,: z poliestru , nie idą w zgodzie z ideą „zero waste”. Po takich przemyśleniach prawie cała kolekcja jest uszyta z surowców typu bawełna, wełna, len, najróżniejsze gatunki wiskoz.

 

OPINIE LaRime

K*****y
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko w porządku, polecam
w**i
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam serdecznie
5****a
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko w porządku, polecam
n*****a
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko w porządku, polecam
M********r
★★★★★
automatyczna opinia

udane zakupy
larime-sklep.jpg

Wywiad z LaRime

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Rozpoczęłam pracę od kolekcji sportowych. Przygotowałam kolekcję dla całej ekipy na Igrzyska Olimpijskie Salt Lake City. Potem była praca dla sieciówek, która oprócz swoich minusów, miała też plusy. Dostęp do światowych źródeł, podróże, kształcenie, budowanie świadomości biznesowej. W między czasie było kilka kolekcji artystycznych, które sprzedawałam w różnych miejscach na świecie. Teraz jestem w miejscu, gdzie próbuję odnaleźć miejsce w nowej rzeczywistości, społeczeństwa wielofunkcyjnego i znaleźć, w tym chwile radości. Oczywiście nie pomijając całej ciążącej na mnie, na nas, świadomości, jak w branży mody można ograniczać skutki jej działalności.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Jestem typem poszukiwacza. Szukam naszych polskich producentów, ale często zmuszam ich do zrobienia czegoś innego, co ich zdaniem, nie do końca wyjdzie. W ogromnej ilości przypadków efekt jest zaskakujący, a przede wszystkim zadawalający. Szukam również nowinek ze świata. Trendów. Staram się sprawdzać ich certyfikaty. No i składy przede wszystkim. Produkuję w Polsce. 

larime-kontakt.jpg

Co jest Twoją/Waszą codzienną inspiracją do pracy?
Inspirują mnie ludzie. A właściwie interesują mnie jako społeczność, w sensie socjologicznym i psychologicznym. Oddziaływanie jednostki na masową wyobraźnie. Szczególnie teraz w erze korona wirusa. Jest to czas sprawdzania wyborów jakie podjęliśmy, które teraz warunkują nasze potrzeby. Szersze patrzenie na świat, pozwala rzeczom nadać więcej znaczeń. Znaczeń i odpowiedzialnych wyborów. Tak dla przykładu poliester, który jest nadal na ziemi, w całej ilości jakiej go wyprodukowaliśmy od wymyślenia do teraz. Trendy, krótko falowe mody, myśle, że są fajne. Obecnie musimy się przedefiniować. Szukać lepszych rozwiązań i decydować na co się zgadzamy, a na co nie.
To klienci "głosują" swoimi pieniędzmi, co warto wesprzeć. Uważam, że warto pochylić się nad wartościami, jakimi kierować się będziemy w najbliższym czasie.
 Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje?
I po raz kolejny inspirują mnie ludzie. podróże, kultura. Są rzeczy, które mi się podobają od zawsze - druki kwiatowe - a są druki, które nie wychodzą ze swej aktualności - paski marynarskie - i mam potrzebę pokazania ich po swojemu.
Uwielbiam obserwować, jak z sezonu na sezon zmienia się paleta, odcień koloru. Niebieski indygo, denimowy czy w odcieniu morskiej wody. Żółty, musztardowy, słonecznikowy, cytrynowy czy szafranowy.
Uważam, że moja wrażliwość jest super mocą, która pozwala filtrować rzeczy wartościowe dla mnie. I takie staram się Wam prezentować.
Jaki jest Twój styl na co dzień? 
Generalnie preferuję i nie miałam oporów przed miksowaniem, założyć cekinową czy koronkową spódnicę do t-shirtu i trampek. Na elegancką, czarną sukienkę bc, założyć parkę. Uwielbiam clash, nieoczywistości, zamianę ról. I to stosuję. Ale są dni, gdy jestem przewidywalna, koszula lub t-shirt i jeansy 

CZYTAJ W MAGAZYNIE
ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu