bolsa-5617.jpg

Wywiad z Bolsa

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Od 2006 r. na zamówienie szyłyśmy torebki i rękawiczki dla dużych polskich i zagranicznych firm. Zdobyte dzięki tej pracy doświadczenie postanowiłyśmy wykorzystać do stworzenia naszej własnej marki - bolsa, która istnieje od 2016 r.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją? Nie będziemy oryginalne, jeśli powiemy, że to wynik burzy mózgów i przypadku, jak to zwykle bywa ,)
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Zaczęło się chyba banalnie... Na samych początku były marzenia o realizacji własnych pomysłów, długie rodzinne - siostrzane - rozmowy, snucie planów, pierwsze projekty, obawa, czy się uda, podjęcie wyzwania i założenie własnego atelier, realizacja zleceń innych firm, a potem skok na głęboką wodę, wcielenie w życie własnych projektów. Chęć tworzenia, samorozwoju, budowania marki, pozytywne reakcje Klientek dają nam motywację do dalszej pracy...
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Wolność tworzenia, realizowania własnych projektów...
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym? Myślimy, że jest ich wiele... i zależy to również od kraju, do którego trafiają nasze torebki... Może tylko wymienię model "dotty", który cieszy się olbrzymim powodzeniem we Włoszech, "fragolę" chętnie kupują Japonki, w Rosji popularność zdobyła "segreta", a w Polsce np. piękna "magnifica". Nasze Klientki cenią sobie wielość faktur, kształtów, różnorodność kolorystyczną naszych kolekcji...
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej? Używamy wyłącznie włoskich naturalnych skór najwyższej jakości... Producentami okuć do torebek są również renomowane firmy z Włoch, a zamków znana japońska firma YKK. 

bolsa-3406.jpg

Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Inspiracją są dla nas aktywne kobiety i ich potrzeby. Kiedy w głowie pojawia się pomysł na nowy model, trafia on na papier. Zazwyczaj powstaje kilkanaście wstępnych szkiców, aż powstaną te właściwe. W następnym etapie powstają formy, prototyp z materiału, aby sprawdzić rozmiary i proporcje. Na formy nanosimy ewentualne zmiany, wykonujemy szablony i szyjemy prototyp ze skóry... Nie ma miejsca na przypadkowość, fuszerkę...
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
Szyjemy galanterię skórzaną dla aktywnych, eleganckich kobiet, które pragną się wyróżnić, doceniają rolę dodatku w ubiorze.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Bardzo cenimy sobie pracę z Klientkami... Liczymy się z Ich opinią i potrzebami. Na ile to możliwe spełniamy indywidualne życzenia Klientek dot. koloru skóry, koloru zamków, w wyjątkowych przypadkach również faktury skóry... Zachęcamy do kontaktu z nami...
Najbardziej nietypowe zamówienie?
Jeszcze na nie czekamy :) Same jesteśmy ciekawe, co nas może najbardziej zaskoczyć ;) Proszę potraktować to jako zachętę do działania, drogie Klientki!
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu ...
Myślimy, że już się mamy czym pochwalić... Wystarczy prześledzić naszą ofertę na Pakamerze! A z każdym sezonem powodów do chwalenia będzie coraz więcej... 
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Na różnorodność faktur, kolorów, wysoką jakość używanych przez nas skór i innych materiałów oraz najwyższą jakość wykonania!
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Każda kobieta! Kobieta, które ceni rolę dodatków w swoich stylizacjach, lubi się wyróżnić, kocha kolory, faktury, jest świadomą konsumentką, docenia wartość wyrobów HANDMADE, wysoką jakość materiałów i wykonania.
Czym zaskakują Cię klienci? Czasami skromnością, czasami obawą przed kolorem w stylizacjach. Jednak wciąż przywiązani jesteśmy do wizerunku szarej ulicy... A my mówimy mu NIE! Niech wreszcie kolor zagości na naszych ulicach! Wiosną, latem, jesienią i zimą! Wszystkim KOLOROM mówmy zdecydowane TAK!
Co jest Twoją codzienną inspiracją do pracy?
Uwielbiamy obserwować ludzi... Zdradzę, że wspaniałym miejscem do tego są na przykład duże międzynarodowe lotniska, na których spotykają się ludzie z całego świata... Obserwujemy, szukamy inspiracji, czerpiemy je z właśnie z obserwacji inspirujących ludzi, a w szczególności kobiet, bo dla Nich tworzymy naszą galanterię...
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje? Absolutnie wszędzie... Na ulicy, w pociągu, na lotnisku, ... Wszędzie można znaleźć inspirację...
Jaki jest Twój styl na co dzień? Cenimy sobię elegancką wygodę, casual, praktyczność, kochamy kolorowe dodatki, faktury, różnorodność kształtów.
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie... podkreślających walory sylwetki jeansów, pięknej, eleganckiej sukienki, która robi wrażenie "wow" i pięknych butów na szpilce... Wszystkie jesteśmy maniaczkami eleganckich sukienek, butów i toreb... I jak tu wymienić tylko trzy rzeczy?! Eeeeh, trudna sprawa!
Dzień w pracy zaczynam od... uczesania niesfornych myśli, które krążyły gdzieś bez naszej wiedzy  w ciągu nocy.... Czasami trochę to trwa.
Nie wyobrażam sobie pracy bez... wolności twórczej, bez naszej "paczki", bez ciągłych wyzwań, bez atelier, i bez... Długo by wymieniać.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek