Crochetella

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Witaj, rozgość się! Mam na imię Ania, a Crochetella to marka, która powstała z miłości do torebek oraz z pasji do szydełkowania. W zaciszu pracowni tworzę niezwykłe dodatki dla kobiet i dziewczynek. Wykonane są z najwyższej jakości przędzy bawełnianej premium od polskiego producenta. Każda torebka i plecak powstaje przez wiele godzin z dbałością o najmniejsze detale. Wszystkie produkty posiadają estetyczną podszewkę oraz elegancki łańcuszek, który zgodnie z życzeniem, mogę dodatkowo przepleść przędzą. W obszernej palecie ponad trzydziestu kolorów, każdy znajdzie coś dla siebie. Każda torebka posiada certyfikat rękodzieła, który został mi przyznany przez Ogólnopolski Cech Rzemieślników Artystów. Przysłowiową "kropką nad i" jest możliwość personalizacji poprzez wyhaftowanie inicjałów, imienia, pseudonimu czy nawet jakiegoś zdania na podszewce. "Witaj piękna!", "Jesteś wyjątkowa" to tylko niektóre pomysły, które miałam okazję umieścić we wnętrzu torebki. A Ty, o jakiej torebce marzysz?

 
crochetella-sklep.jpg

Wywiad z Crochetella

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Przyznam szczerze, że nie było to zaplanowane. Początkowo robiłam torebki tylko dla siebie oraz najbliższych, później o moje torebki pytały koleżanki, jeszcze później koleżanki koleżanek i tak to się wszystko zaczęło.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Od początku miałam z tym kłopot. Wymyśliłam wiele nazw, ale nie mogłam się na żadną ostatecznie zdecydować. Chciałam żeby nazwa nawiązywała do szydełkowania, ale też żeby była taka kobieca. Z pomocą przyszedł mój mąż. "Crochet" znaczy szydełkować, a "Crochetella" wpada w ucho myślę, że pozytywnie się kojarzy - bella, ella, Crochetella.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Największą radość sprawia mi to, że robię to, co mnie relaksuje, odpręża oraz to, że powstają rzeczy, które mają charakter użytkowy. Lubię piękne, ale także praktyczne rzeczy, a prowadzenie marki pozwala mi na połączenie tego.

crochetella-kontakt.jpg

Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Zdecydowanie największym hitem jest Bellona. Dla tego modelu wiele kobiet straciło głowę i wcale się nie dziwię.  Nie zliczę ile ich zrobiłam, ale na pewno kilkadziesiąt.  Ja sama uwielbiam tą torebkę i noszę ją zarówno na wielkie wyjścia, jak i na co dzień.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Zaczynając przygodę z szydełkowaniem pracowałam na przędzy recyklingowej. Po niedługim czasie zrezygnowałam z niej jednak, ponieważ niestety, ale torebki nie wychodziły estetyczne. Przędza ta była różnej grubości na całej długości, więc nigdy nie miałam pewności, czy wykonując kolejny model, będzie on wyglądał pięknie. Poza tym torebki z takiej przędzy bardzo się naciągały, nie wyglądało to dobrze i było niepraktyczne. Obecnie pracuję tylko na przędzy bawełnianej premium od polskiego producenta, dzięki czemu mam pewność, że każda torebka będzie równa, estetyczna, po prostu idealna.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
W mojej ofercie nie mam wielu modeli, ale wynika to z tego, że najchętniej wybieranych jest tylko kilka z nich. Realizacja zamówień jest dla mnie sprawą priorytetową, więc nowe projekty powstają tylko wtedy, gdy mam wolny czas. Ostatnio nie mam go zbyt wiele, więc nowy projekt krąży gdzieś w mojej głowie, prototyp torebki powstaje "na raty" w wolnej chwili. Zwykle wygląda to tak, że w trakcie pracy zmieniam jednak koncepcję i ostatecznie powstaje coś trochę innego. Często finalny wynik, to efekt wielu godzin szydełkowania i prucia. Tak to wygląda od strony wizualnej. Zanim jednak trafi on do oferty, jest przeze mnie testowany. Gdy uznam, że jest także praktyczny, decyduję się, aby go zaprezentować.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Jakie? Na czym polega personalizacja?
Oczywiście! To ulubiona część mojej pracy. Personalizacja polega na wybraniu przez Klienta koloru, akcesoriów, podszewki, ale "kropką nad i" jest możliwość wyhaftowania inicjałów, imienia, pseudonimu czy nawet jakiegoś zdania we wnętrzu torebki. Dzięki temu są jeszcze bardziej wyjątkowe i "wasze".
Myślę, że personalizacja jest także idealną opcją, gdy chcemy zrobić komuś prezent. Każdy z nas z pewnością ucieszyłby się z prezentu stworzonego specjalnie dla niego.
Zdarzyło mi się także wykonać zupełnie nowe  modele torebek zgodnie ze wskazówkami zamawiającego.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta
Odbiorcą moich produktów są zdecydowanie kobiety, to one najczęściej zamawiają, ale zdarza się także, że panowie chcą sprezentować torebkę dla swojej ukochanej. 
Dla mnie każdy klient jest bardzo ważny. Szydełkując torebkę zawsze myślę o osobie, którą będzie ją potem nosić. Dla mnie nie jest to kolejna, czy przypadkowa osoba. Tworzę przede wszystkim na zamówienie, więc zwykle mam okazję poznać trochę swojego odbiorcę. Dla mnie odbiorcą jest Basia, Katarzyna, narzeczona Tomka, siostra Krzyśka.
A idealny klient, to taki, który jest zadowolony. Taki, który docenia i wie, że trzyma w dłoni produkt stworzony specjalnie dla niego. To mnie bardzo motywuje do dalszej pracy.
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie...
Sukienki, takiej, w której kobieta czuje się jak milion dolarów, szpilek oraz pięknej torebki. To taki mój "must have".
Cieszę się więc, że mogę tworzyć to ostatnie, bo myślę, że torebka znajduje się na takiej liście u wielu kobiet.
Nie wyobrażam sobie pracy bez...
Kawy, ponieważ szydełkuję przede wszystkim, gdy moje córeczki zasną, muzyki, która dodaje mi energii oraz czegoś słodkiego, ponieważ jestem ogromnym łasuchem.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu