SMIEJKOWSKA

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

ŚMIEJKOWSKA to innowacyjny koncept marki odzieżowej, która łącząc nowoczesne technologie z pięknem, ma na celu tworzenie nowej rzeczywistości w dziedzinie mody oraz poprawę jakości życia ludzi, dbając o ich bezpieczeństwo na drodze. ŚMIEJKOWSKA to nie tylko ekscytujący, świeży i niebanalny design dla odważnych, lubiących eksperymentować z modą kobiet i mężczyzn. To również ubrania, które realnie poprawiają widoczność pieszego na drodze - w mieście, poza miastem, wieczorem i w dzień - w każdej sytuacji. I wreszcie - to piękne, często ręcznie tworzone ubrania z pasją.

 

OPINIE SMIEJKOWSKA

k*****a
★★★★★
automatyczna opinia

udane zakupy
G*****a
★★★★★
automatyczna opinia

Rewelacja!
j*****r
★★★★★
automatyczna opinia

udane zakupy

Wywiad z SMIEJKOWSKA

Skąd pomysł na stworzenie marki ŚMIEJKOWSKA?
Z pasji do tworzenia, artystycznej wrażliwości i chęci pokazania światu kawałka siebie!
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Po licznych konsultacjach i wielu pomysłach, wszyscy zgodnie doszliśmy do wniosku, że jestem na tyle charakterystyczną osobą, że moja marka powinna być sygnowana moim własnym nazwiskiem ŚMIEJKOWSKA:)
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Od programu TV pt. "Projektanci na start", do którego się spontanicznie zgłosiłam w 2013 roku i pierwszych poważnych decyzji związanych z realizacją moich projektów.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Satysfakcja ze stworzenia świetnego produktu oraz zadowolenie i uznanie klienta.
Co jest Twoim największym hitem sprzedażowym?
Zdecydowanie produkty z oryginalnymi grafikami oraz elementami odblaskowymi.
Określ idealnego klienta marki ŚMIEJKOWSKA.
Świadomy i odważny konsument mody, lubiący eksperymenty, ale też ceniący jakość i dobry design.

Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Uwielbiam wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne, oraz wykorzystywanie w modzie tkanin technicznych w nieoczywisty sposób.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Wszystko zaczyna się od idei - iskierki, która rodzi się w głowie, i którą przelewam na papier, rozpisuję, analizuję, wyszukuję inspiracji. Często sięgam do książek, by zaczerpnąć wiedzy i historycznego backgroundu. Następnie powstają moodboardy, szkice, pierwsze grafiki. Następnie poszukiwania materiałów, druk na tkaninach i tworzenie prototypów, tak, by ostatecznie powstał końcowy produkt, który szyję razem z moją krawcową.
Jakie jest przeznaczenie projektów sygnowanych matką ŚMIEJKOWSKA?
Moje ubrania posiadają materiały odblaskowe, poprawiające widoczność pieszego na drodze, w mieście, w dzień i w nocy. Zatem tworzę nie tylko oryginalne, nowoczesne ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci, ale również staram się przyczyniać do poprawy bezpieczeństwa ludzi.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Na dobrą jakość wykonania moich produktów oraz oryginalny design. Zwracam szczególną uwagę na jakość, dlatego wybieram najlepsze materiały, szyję tylko w Polsce oraz wszystkie wzory i grafiki tworzę sama. Kim jest odbiorca Twoich produktów?
Co jest Twoją/Waszą codzienną inspiracją do pracy?
Inspiracje czerpię ze zjawisk natury, poezji, muzyki czy sztuki, jestem obserwatorem wrażliwcem. Jednak najciekawsze pomysły często pochodzą ze zwykłych czynności dnia codziennego, takich jak np. gipsowanie ścian ;)
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje?
Uwielbiam obserwować ludzi i to, co się dzieje na ulicach, w mieście. Trzymam też rękę na pulsie - śledzę trendy, oglądam pokazy mody projektantów których lubię i podziwiam. Ale przede wszystkim ufam swojej intuicji i często tworzę projekty, które nie mają nic wspólnego z tym co jest powszechnie znane, popularne i pożądane w danym momencie, staram się kreować nowe trendy.
Jaki jest Twój styl na co dzień?
Na co dzień z lenistwa wybieram wygodę, ale jest część mnie, która kocha ekstrawagancję, niebanalne stylizacje i oldschoolowe ubrania vintage :)
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie ... w mojej szafie nie może zabraknąć spodni z obniżonym stanem, oversizów i skórzanej ramoneski :)
Nie wyobrażam sobie pracy bez… telefonu, w którym zapisuje niezliczone ilości inspiracji i pomysłów; komputera, na którym powstają wszystkie grafiki, moodboardy, żurnale; oraz notatnika i tabletu graficznego :)

CZYTAJ W MAGAZYNIE
ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu