PracowniaTynka

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Pracownia eko- szkła. Niepotrzebnym już szklanym przedmiotom nadajemy drugie życie w nowej formie.

 

OPINIE PracowniaTynka

d******5
★★★★★

Bardzo sympatycznie i profesjonalnie przeprowadzona transakcja
o****t
★★★★★

Przesyłka doszła błyskawicznie. Miseczka nieuszkodzona. Dziękuję.
k***u
★★★★★

Wszystko dotarło w jak najlepszym porządku i robi wrażenie jeszcze lepsze niż na zdjęciach. Dziękuję i pozdrawiam!
e******k
★★★★★

Bardzo dziękuję. Patera przyszła nieuszkodzona. Bęzie pięęęęęęęknym prezentem. !!!!! Pozdrowienia Elżbieta Weselik
t****u
★★★★★

Zakupy w Pakamerze zawsze mi się podobają. :)
pracowniatynka-sklep.jpg

Wywiad z PracowniaTynka

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Pomysł podsunęli mi sami Klienci. Kiedy zaczynałam swoją przygodę ze szkłem, zorganizowałam niewielką wystawę pierwszych wyrobów- unikatowych pater, mis i talerzy wykonanych w technice fusingu. Wśród pojedynczych egzemplarzy ręcznie malowanych naczyń znalazły się też 2 czy 3 misi wykonane z bezzwrotnych butelek po piwie. Przyciągnęły wtedy największą uwagę, pojawiło się też mnóstwo pytań o możliwość zakupu takich naczyń. Postanowiłam więc umożliwić Gościom wystawy nabycie moich wyrobów a potem rozszerzyłam sprzedaż o Internet, wprowadzając nowe wzory i wykorzystując  różne rodzaje butelek.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Kontakt z Klientem- z zadowolonym Klientem:-) Bardzo lubię indywidualne zamówienia, rozmowy z Klientem na temat szczegółów produktu na których mu zależy. Miłe słowa, zaskoczenie formą czy pytania o sposób wykonania dają poczucie,że dla danego odbiorcy nabywany produkt z mojej oferty nie jest tylko kolejną kupioną rzeczą, ale docenia też zaangażowanie w proces tworzenia, czy ukrytą w produktach ideę recyklingu i zero waste. Kiedy tworzy się coś własnoręcznie taki feedback jest ogromną mobilizacją do pracy.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Od kilku lat niezmiennie  największą popularnością cieszą się szklane tace, deski do serwowania z butelek po winie- świetnie nadają się do podawania serów, wędlin czy np.sushi. Dostępne są w występujących na rynku kolorach butelek po winie: brąz, oliwka, zieleń oraz przezroczyste. Sprzedajemy też bardzo dużo talerzyków z butelek, miseczek oraz pater na owoce z butelek po wodzie mineralnej, piwie i winie.

pracowniatynka-kontakt.jpg

Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Wszystkie produkty wykonuję ze szkła. Uwielbiam je za wszystkie cechy, ale gółwnież za to że świetnie nadaje się do recyklingu. Dlatego właśnie staram się korzystać z surowca z tzw.drugiej ręki-np. bezzwrotne szklane butelki odbieramy od lokalnych restauracji i firm cateringowych. Oprócz butelek przetapiam szkło płaskie i praca z nim jest najbardziej inspirująca. Lubię kiedy trafiają do mnie nietypowe szkła np. ze starych mebli czy przeszkleń w drzwiach. Zwykle są to niepowtarzalne egzemplarze o nietypowej fakturze lub kolorze, które dodatkowo posiadają często wartość sentymentalną dla właścicieli. Projektowanie nowych przedmiotów z takiego surowca to prawdziwa przyjemność.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
Moje wyroby ze szkła to głównie naczynia do serwowania jedzenia: talerze, patery, tace do serwowania i miski. Są wśród nich również lampy i świeczniki, wizytowniki i mydelniczki. Jednym słowem moje wyroby to szkło użytkowe. Naczynia z mojej pracowni cieszą się zainteresowaniem firm cateringowych- dania serwowane na tacach z butelek niezmiennie robią duże wrażenie na eventach. Świetnie sprawdzają się jako zaskakujące prezenty w duchu eko, zarówno dla bliskich jak i np.współpracowników- opatrzone logiem zamawiającego, efektownie zapakowane przy użyciu naturalnych materiałów mogą być super upominkiem biznesowym. Miseczki i talerzyki są również niebanalną propozycją gadżetów.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty?
Po za indywidualnymi zamówieniami przedmiotów projektowanych dla konkretnych osób np. z dostarczonych przez nich szkieł , możemy personalizować właściwie wszystkie nasze produkty. Naczynia z butelek to produkty na których możemy zamieścić grawerowane lub malowane termoutwardzlaną farbą logo lub dedykację. Klienci proszą też o dodanie do nich np.firmowego kapsla lub korka, tworząc w ten sposób produkt reklamowy.
Najbardziej nietypowe zamówienie?
Naczynia ze szklarni! Pewna Pani likwidując ogrodową szklarnię postanowiła wykorzystać szkło tworzące ścianki budowli. Zadanie było o tyle trudne, że szkło wystawione przez wiele lat na różne warunki atmosferyczne, stało się wyjątkowo trudne w obróbce. Wymagało też dokładnego i czasochłonnego oczyszczenia. Po wielu próbach i eksperymentach ze sposobami przetapiania takiego szkła udało nam się stworzyć z niego płytki ścienne!  Poszczególne tafle pocięliśmy w kwadraty o bokach długości 15 cm, ręcznie nanieśliśmy na nie warstwę farby i przetopiliśmy. Powstało ok.15 m2 płytek do łazienki!

CZYTAJ W MAGAZYNIE
ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu