porosta-kreska-sklep.jpg

Wywiad z POROSTA KRESKA

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Kocham las miłością najprawdziwszą. Niemal w jego przedsionkach się wychowałam i do dziś nie mogę pogodzić się z faktem, że przyszło mi jednak żyć w betonowym mieście. Całkiem niedawno zrozumiałam, że las mogę zaprosić do siebie na stałe. Mieć go na wyciągnięcie dłoni, oddychać nim i napawać się jego głęboką zielenią. POROSTA KRESKA powstała z romansu minimalizmu i piękna. Lasu i prostych grafik, które zawsze mnie ujmowały. Ideą POROSTEJ KRESKI jest subtelne angażowanie natury we wnętrzach. Będąc produktem zupełnie bezobsługowym, choć żywym i hipoalergicznym mech, który stosuję w POROSTEJ KRESCE stanowi alternatywę lub też dopełnienie dla roślin w domach.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
POROSTA KRESKA, czyli grafiki żywo kreślone to proste ręczne ilustracje. Jednak nie byłyby one tak ujmujące, gdyby nie towarzystwo niezwykłego żywego porostu, potocznie zwanego mchem - chrobotkiem reniferowym. Obrazy POROSTEJ KRESKI żyją za jego sprawą przez długie lata.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Wcześniej wielokrotnie obdarowywałam bliskich wytworami rąk własnych. W końcu nadszedł czas na podzielenie się swoimi pracami z szerszym gronem odbiorców. Dużym motywatorem do działania już "na serio" był mój Mąż, który nie od dziś jest fanem wszystkiego co wyprodukowały moje ręce. I tak POROSTA KRESKA powstała z niepohamowanego pragnienia tworzenia rzeczy nowych i niezwykłych. Dlatego kiedy rozpoczęłam swoją przygodę jako mama i siłą rzeczy ugrzęzłam na dłuższy czas w domu, przy zupełnej aprobacie córeczki zaczęłam rysować, potem komponować, scalać, łączyć aż wreszcie... sprzedawać.

porosta-kreska-kontakt.jpg

Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Bezwzględnie najpiękniejszą rzeczą w prowadzeniu POROSTEJ KRESKI jest jej tworzenie. Uwielbiam pracować nad każdym obrazem, tym bardziej, że wszystkie są zupełnie inne, wyjątkowe. Zawsze towarzyszy mi to niezwykłe podekscytowanie i zniecierpliwienie 'jak też będzie wyglądał efekt końcowy?' Równie mocno kocham ciepłe słowa od klientów po otrzymaniu przez nich obrazu. Chyba nic tak nie dodaje skrzydeł jak Wasze zadowolenie.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Zdecydowanie obraz z liściem paproci.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Jest kilka odmian mchu chrobotka reniferowego, jednak moim ulubionym jest mech fiński w kolorze 'dark green'. Głębia zieleni bardzo przypomina mi ściółkę gdzieś w gęstym, mocno zacienionym lesie.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Nie ma tworzenia bez inspiracji, a tą czerpię z natury, no bo skąd?  Moje rysunki tworzę wzorując się na fotografiach z natury lub zielnikowych rycinach.  Nigdy nie określam sobie czasu jaki potrzebuję na przygotowanie ilustracji, bo to najgorsze co mogłoby się przytrafić w całym procesie twórczym. Kolejnym krokiem jest tworzenie kompozycji z mchu stabilizowanego. Ta praca również wymaga czasu, ale też otwartości artystycznej. Mech jest bardzo plastyczny, niemniej delikatny i kruchy, dlatego tak ważna jest odpowiednia praca z tą istotą, aby zachować jej naturalną, sciółkową strukturę.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów? Obrazy POROSTEJ KRESKI mają ożywiać wnętrze, nienachalnie wprowadzając do niego dzikość i świeżość lasu. Mają budzić zachwyt i porywać myślami do miejsca, gdzie wszystko jest naturalne i proste. Jako, że chrobotek reniferowy ma masę fenomenalnych właściwości, oprócz przeznaczenia iście estetycznego będzie pełnił funkcję wskaźnika wilgotności powietrza.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty?
Tak. Co więcej, tworzenie projektów personalizowanych sprawia mi niewymowną radość. Uświadamiam sobie wówczas jak niespożyte zasoby kreatywności tkwią w ludzkich głowach. Pracę nad projektem indywidualnym  zaczynam od swoistego "wywiadu" z klientem. Na podstawie jego pomysłów na obraz powstają 3 różne projekty rysunku do wyboru, które klient otrzymuje ode mnie do 3 dni roboczych. Zazwyczaj personalizacja dotyczy stworzenia zupełnie nowej ilustracji. Aczkolwiek istnieje również możliwość drobnej modyfikacji wzorów już dostępnych, poprzez dodanie jakiegoś elementu grafiki lub podpisu.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta
To osoba kochająca naturę i dbająca o dobrą harmonię wokół siebie. Wiek raczej nie ma tu większego znaczenia, choć wśród moich kupujących przeważają osoby młode.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje?
Zazwyczaj w lesie na spacerze z rodziną. Wiele pomysłów podsuwa mi również mój Mąż.
Nie wyobrażam sobie pracy bez... mojej małej "przeszkadzajki" Anieli - córeczki. Cóż, przerwa (y) w pracy być musi.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek