Krafla

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Krafla jest marką stworzoną przez Paulinę Pająk i Kasię Zarębę Pracujemy w Holandii i Polsce,co stanowi pewne wyzwanie,ale odwiedzamy się często. Naszym celem jest tworzenie mebli i akcesoriów wyposażenia wnętrz, które łączą praktyczną i piękną stronę designu. Wierzymy,że rzeczy codziennego użytku wpływają na nasze zachowanie i emocje, dlatego w swoich projektach stawiamy funkcjonalność na równi z kreatywnością i pięknem.

 

OPINIE Krafla

T*******S
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko w porządku, polecam
j****j
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko w porządku, polecam
P******n
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko w porządku, polecam
j*******2
★★★★★
automatyczna opinia

Rewelacja!
A********a
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam projektanta
krafla-sklep.jpg

Wywiad z Krafla

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Uwielbiamy otaczać się pięknymi przedmiotami.  Wierzymy, że rzeczy codziennego użytku wpływają na nasze zachowanie i emocje, dlatego w swoich projektach stawiamy funkcjonalność na równi z kreatywnością i pięknem. Nasz produkty są przyjemne w użytkowaniu.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Inspiracją dla nazwy firmy jest wulkan Krafla na Islandii. Pierwsze zarobione pieniądze chcemy przeznaczyć na wyjazd na Islandię i zwiedzanie.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Z połączenia naszych sił  i założenia Kraflii.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Skończony projekt oraz uśmiech klienta.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Ostatnio wprowadziłyśmy wazon Fly's Eye z miseczką ze złotym brzegiem. Nasi klienci są nim zachwyceni.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej? Najchętniej korzystamy z porcelany, ponieważ uwielbiamy jej strukturę i delikatność. Materiały dobieramy zależnie od projektu. Ostatnio fascynuje nas barwiony MDF i możliwości które oferuje. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości powstanie projekt z jego wykorzystaniem.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu? Zaczynamy zawsze od pomysłu, który jest wynikiem obserwacji i analizy ludzkich potrzeb i zachowań. Następnie powstają szkice i papierowe modele. Dzięki takiemu praktycznemu podejściu jesteśmy w stanie szybko wprowadzić zmiany zwłaszcza jeśli chodzi o skale i proporcje.

krafla-kontakt.jpg

Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
Nasze projekty, oprócz ładnego wyglądu charakteryzują się szczyptą szaleństwa. Chcemy przede wszystkim, aby ludziom wygodnie korzystało się z naszych produktów i mieli przy tym dużo zabawy.Jesteśmy także miłośniczkami roślin. Staramy się projektować wokół i z przeznaczeniem dla nich. Tak aby ludzie którzy nie znają się na roślinach i nie wiedzą jak się z nimi obchodzić również czerpali przyjemność z zielonego otoczenia.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu... nasz wazon. Czekamy także z niecierpliwością na masz nowy projekt, który już niedługo pojawi się na rynku. Mogę zdradzić, że również będzie miał on związek z roślinami.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Klientom podoba się to że nasz projekt pozostawia miejsce na wyobraźnie. Zawsze chcą wypróbować inne przeznaczenie przedmiotów i czasem potrafią nas fajnie zaskoczyć.
Kim jest odbiorca Twoich produktów?
Nasz idealny klient to osoba wrażliwa na piękno detali, staranność wykonania i użytych materiałów.  Ktoś, dla kogo ważne jest aby produkty posłużyły mu na dłużej niż przemijająca moda. Idealny klient, to taki który stawia na jakość
Czym zaskakują Cię klienci?
Pomysłowością! Nasze produkty pobudzają wyobraźnię naszych klientów i sprawiają że stają się bardziej kreatywni. Podczas targów często słyszymy jak zastanawiają się jakie inne przeznaczenie mogłyby mieć oferowane im przez nas produkty. Czasem dostajemy od nich zdjęcia z pomysłami na inne ich wykorzystanie. Bardzo nas to cieszy, a czasem potrafi nieźle zaskoczyć!
Co jest Twoją/Waszą codzienną inspiracją do pracy? Nasze rozmowy. Potrafimy się bardzo nawzajem nakręcić. Po pierwszej fali ekscytacji staramy skupić się nad praktycznymi aspektami pomysłu i trzeźwo spojrzeć na stojące przed nami zadania.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje? Inspirują nas podróże, rozmowy  oraz kreatywne wieczory podczas których bawimy się papierem. Składamy, tniemy, kleimy bez żadnych zobowiązań i czasem nagle wyjdzie z tego coś fajnego co może przerodzić się w nowy projekt
Jaki jest Twój styl na co dzień? Mamy różne style, ponieważ zajmujemy się w firmie różnymi rzeczami.
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie... Leginsy, ciepły sweter, żakiet.
Dzień w pracy zaczynam od... wypicia ciepłej wody z cytryną, podlania roślin i porządnego przewietrzenia studia.
Nie wyobrażam sobie pracy bez... widoku na wodę z okna studia i szkicownika. Zawsze mam go pod ręką. Robienie notatek i drobnych szkiców jest dla mnie bardzo ważne. Mam całe archiwum starych szkicowników do których często wracam. Czasem zwykłe bazgroły stanowią śeitny punkt startowy dla nowego projektu.

CZYTAJ W MAGAZYNIE
ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu