GIE EL

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Gie El Home – marka tworzona przez Marię i Jacka Rypuła, małżeństwo polskich architektów. Gie El to współczesna marka ukierunkowana na tworzenie mebli, oświetlenia i dodatków do wyposażania wnętrz. Poszukujemy, projektujemy i odkrywamy piękne przedmioty dla domu i wnętrza, oferując proste, oryginalne i ponadczasowe produkty oraz dobrze skrojony design. Łączymy nowoczesne trendy wyposażenia wnętrz i zakorzenione w tradycji rzemiosło. Inspiracje czerpiemy z natury, otaczającego świata i piękna prostych, codziennych rzeczy. Zapraszamy do świata Gie El.

 

OPINIE GIE EL

e*******8
★★★★★

Wazony piekne! Zakupy w Pakamera byly przyjemnym doswiadczeniem, bardzo dobra obsluga klienta, caly czas w kontakcie, szybkie odpowiedzi i przede wszystkim przyspieszenie dostawy dzieki pani Marii.
k*******s
★★★★★

Wspaniałe zakupy. Zakupione turkusowe wazony wyglądają piękniej niż na zdjęciach i stanowią niezwykłą, oryginalną ozdobę wnętrza.
n********s
★★★★★

fachowa obsługa, bardzo szybka realizacja zamowienia. lampa pieknaaaa!!!!!
d******o
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam serdecznie
E****5
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko super
gie-el-sklep.jpg

Wywiad z GIE EL

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Gie El wywodzi się z pracowni architektonicznej Genius Loci Architekci założonej przez Marię i Jacka Rypułów, małżeństwo polskich architektów. Wraz z rozwojem marki Genius Loci pojawiło się zapotrzebowanie na polskie meble i akcesoria do wnętrz, które miały łączyć świeże wzornictwo i doskonały kunszt rzemieślników. Wtedy też narodziła się koncepcja przekształcenia Genius Loci w interdyscyplinarną pracownię projektową, która oprócz architektury zajęła się projektowaniem mebli.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Nazwa Gie El to zapis fonetyczny akronimu słów Genius Loci. To wyrażenie z kolei wywodzi się z łaciny i oznacza opiekuńczego ducha miejsca i odnosi się do sposobu projektowania, w którym poszukiwane są relacje i kontekst. Duża waga przywiązywana jest do harmonijnego, spójnego i funkcjonalnego projektowania oraz poszukiwania inspiracji w otaczającym świecie.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym? Rdzawe lampy Bird.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej? Drewna, metalu i szkła.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
ORGANIQUE – projekt, który zapoczątkował markę Gie El. Gdy powstały pierwsze szkice łóżka Organique szybko stało się jasne, że to produkt unikalny na skalę światową. Podbój polskich i zagranicznych serc miłośników designu zaczął się w 2012 roku i było to prawdziwe „wejście smoka”. 2 nagrody Diament Meblarstwa, nominacja do Top Design Award. Był to początek drogi, która powiodła Gie El przez najbardziej znaczące targi w Polsce i na świecie i trwa do dzisiaj!\

gie-el-kontakt.jpg

Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Radość i zadowolenie naszych Klientów z produktów Gie El. Zdjęcia produktów we wnętrzach naszych Klientów i  moment, gdy wracają do nas po kolejną rzecz.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
są dwie ścieżki, którymi podążamy tworząc nowe kolekcje:
1. TEMAT: zadanie projektowe, np. żyrandole. Rozwijając temat poszukujemy nieoczywistych rozwiązań i proponujemy formy na nowo go definiujące.  
2. MATERIAŁ: tworzywo, np. stal. Pierwsze pytanie: co można zrobić ze stali? Rozwijamy naszą wyobraźnię cały czas ją poszerzając i nie pozwalamy, by zacieśniała się w konwencjonalne ramy. Efekt: instalacja z 50 rdzawych lamp, która podbiła serca Paryżan podczas Maison&Objet albo lampy i krzesła z osikowego gontu, którym na co dzień kryje się dachy, zdobiące wnętrza eleganckiego hotelu w Arabii Saudyjskiej.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
Nasze produkty przeznaczone są do wnętrz.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty?
Nasze produkty wykonywane są ręcznie w Polsce każdorazowo na zamówienie. Jeżeli zachodzi potrzeba personalizacji w miarę możliwości dostosowujemy produkt do potrzeb zamówienia. Możemy dobrać długość przewodu w lampach lub zmodyfikować kształt lub kolor produktu.
Najbardziej nietypowe zamówienie? Ekspozytor na buty golfowe luksusowej brytyjskiej marki wykonany z miedzi i drewna.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Klienci zwracają uwagę na niespotykany design naszych produktów. Doceniają odważne połączenia materiałów, które wykorzystujemy w naszych projektach. Cenią także wykorzystanie naturalnych materiałów i ich unikatowość oraz lokalną ręczną produkcję.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta Osoba wrażliwa estetycznie, która otacza się pięknymi przedmiotami.
Czym zaskakują Cię klienci? Otwartością i wrażliwością.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu... Łóżko z kolekcji Orgainque.
Co jest Waszą codzienną inspiracją do pracy? Natura i otaczający nas świat, ciekawi ludzie i nietypowe materiały, które często zaskakują.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje? W każdym z nas drzemie siła, która może zainspirować: twórcy, rzemieślnicy, dzieci, przedsiębiorcy i filozofowie, górscy wędrowcy i nasi najbliżsi - inspirują nas ludzie, ich pomysły i potrzeby.
Jaki jest Twój styl na co dzień? Zależny od aury za oknem.
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie... t-shirt, jeansy i trampki.
Dzień w pracy zaczynam od... kawy i dobrej muzyki!
Nie wyobrażam sobie pracy bez... naszego zespołu.

CZYTAJ W MAGAZYNIE
ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu