Patrycja Łata

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Patrycja Łata – absolwentka Grafiki Projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Na co dzień zajmuje się projektowaniem identyfikacji wizualnych, wzorów na tekstylia, ilustracją i fotografią. Jej pasją jest taniec współczesny i balet. Swoimi plakatami stara się wywołać pozytywne emocje i motywować odbiorców do działania. Charakterystycznym elementem ilustracji są motywy roślinne oraz lekki, baśniowy styl.

 

OPINIE Patrycja Łata

k*****h
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko super
d********o
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko ok!
A*****u
★★★★★
automatyczna opinia

Rewelacja!
m*****s
★★★★★
automatyczna opinia

dziękuję za transakcję
a*****a
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko ok!
patrycja-lata-sklep.jpg

Wywiad z Patrycja Łata

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Od dziecka lubiłam tworzyć. W moim pokoju zawsze były stosy papierów, kredek, farb, plasteliny... I zawsze nieźle mi to wychodziło, więc gdy przyszło do podjęcia decyzji, co chcę w życiu robić – padło na kierunek artystyczny. Fakt, z małymi politechnicznymi przygodami po drodze... Ale dziś nie o tym. Grafika wydawała mi się kierunkiem najbardziej praktycznym i bardzo szybko się to potwierdziło - pierwszą pracę w zawodzie dostałam 2 dni po pierwszych zajęciach. Tak więc równolegle studiowałam i pracowałam - najpierw w drukarni, później w agencji reklamowej. Na IV roku studiów zdecydowałam, że czas zacząć budować swoją markę, tworzyć to, co najbardziej czuję - i tak stałam się pełnoetatową freelancerką, intensywnie poszukującą swojej drogi i stylu. W sumie tego ostatniego wciąż szukam. 
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Zdecydowanie kartki okolicznościowe! Zwłaszcza te bardziej oryginalne, z postaciami zamiast kwiatów - na przykład z Parą Młodą. Chętnie kupujecie też plakaty, głównie w mniejszych rozmiarach - w sam raz do ramki na biurku .
 

patrycja-lata-kontakt.jpg

Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Tworzenie grafik, które wywołują uśmiech. Projektując plakaty staram się, by niosły jakieś pozytywne przesłanie, motywowały do działania, dawały nadzieję. To niesamowite, kiedy przysyłacie mi zdjęcia plakatów w swoich domach i piszecie, że poprawiają Wam nastrój, ilekroć na nie spojrzycie. Podobnie w przypadku kartek okolicznościowych - lubię tworzyć oryginalne wzory, które ucieszą obdarowane osoby.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Wszystkie wzory są rysowane komputerowo, najczęściej w Adobe Illustrator. Ale w przypadku produktów drukowanych równie ważne, o ile nie ważniejsze są papier i jakość druku - korzystam tu z usług sprawdzonych partnerów. Plakaty drukuję w technologii 12-kolorowego druku pigmentowego, zapewniającego niesamowicie gładkie i żywe kolory - dla porównania "zwykły" druk to zaledwie 4 kolory! W połączeniu z pięknym, matowym papierem Tecco Mat 230g otrzymujecie wydruki, które perfekcyjnie prezentują się na ścianie. Z kolei kartki drukuję na matowym, niepowlekanym papierze DNS Premium 300g. Idealnie wchłania tusz i nic się nie rozmazuje przy wypisywaniu. Tu lepiej sprawdza się druk cyfrowy - trwalszy, bardziej odporny na zadrapania niż druk pigmentowy. W dodatku do tej drukarni mam 100% zaufania - sama w niej przez kilka lat pracowałam!
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Najpierw jest pomysł. Później powstaje szkic, czasem w szkicowniku, czasem cyfrowo - zwykle taki, który tylko ja potrafię rozszyfrować ;) Na tym etapie interesuje mnie tylko wstępne znalezienie kompozycji, zaznaczenie kluczowych elementów. Jeśli w mojej wyobraźni wszystko się zgadza - idę dalej. Przenoszę szkic do komputera (jeśli był rysowany tradycyjnie) i na jego podstawie z pomocą tabletu graficznego powstaje właściwa grafika. Często na końcu dorysowuję jakieś drobne dopełniające kompozycję elementy - listki, kropki, przerywane linie często pojawiające się w moich pracach. Jeszcze tylko jakieś 50 zmian decyzji co do kolorystyki i projekt jest gotowy - pliki produkcyjne lecą do drukarni, a ja siadam do tworzenia sklepowych wizualizacji
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Jakie? Na czym polega personalizacja?
Tak! Jest możliwość zamówienia plakatów czy kartek z własnym tekstem, czy w innych kolorach. Zdarzyło mi się też kilka razy projektować kartki na specjalne zamówienie - na przykład kartka z rowerzystą, "Żyj bez ograniczeń", w pierwotnej wersji była kartką na 60-te urodziny pewnego zapalonego rowerzysty. Później, oczywiście za zgodą zamawiającej, z drobnymi modyfikacjami wzór trafił do regularnej sprzedaży. Ponadto wykonuję ilustrowane portrety na zamówienie, ludzi oraz zwierzaków - można je zamówić w wersji tylko cyfrowej, z wydrukiem na papierze, lub na płótnie. Świetnie sprawdzają się na prezent z okazji ślubu, rocznicy czy urodzin, ale też jako wizualny element budowania marki dla wielu małych biznesów
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Na ich pozytywny wydźwięk! Moją intencją jest przekazywanie nimi dobrej energii - i chyba mi się to udaje, patrząc chociażby na reakcje klientów na targach, pierwszy raz widzących moje prace .
Co jest Twoją/Waszą codzienną inspiracją do pracy?
Sztuka, w szczególności taniec współczesny i balet - które sama trenuję, natura (czego chyba nie sposób nie zauważyć) i miasto. Lubię ten wielkomiejski ruch, zgiełk, lubię czasem usiąść w kawiarni ze szkicownikiem i obserwować ruch na ulicy. Często w takich okolicznościach powstają pierwsze szkice do nowych projektów.
Dzień w pracy zaczynam od... 
Nie będę tu zbyt oryginalna - Kawy! Chociaż często mój dzień pracy zaczyna się jeszcze zanim dojdę do kuchni - maile i social media najczęściej sprawdzam jeszcze w łóżku. Czasem, gdy bardzo mi się nie chce, od tego, co zastanę na mailu zależy decyzja, czy już wstawać.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu