Ocena od 1 do 5 gwiazdek. Średnia ocen 5
zobacz więcej »


b******u
OPINIE Maja Gajewska
5/5
#843603

Grafiki cudne, pięknie oprawione, gorąco polecam do nowoczesnych wnętrz! jestem bardzo zadowolona -;) Kontakt z artystą super!
m**o
OPINIE Maja Gajewska
5/5
#877341

Piękne rzeczy, bardzo miła i troskliwa opieka, aby wszystko należycie dotarło do zamawiającego. Polecam :)
i*****a
OPINIE Maja Gajewska
5/5
#808443

Było mi niezmiernie miło nawiązać kontakt z Panią Mają. Jest ona osobą kontaktową, miłą, starającą się sprostać prośbom klienta. Obraz, który kupiłam, jest zachwycający!!!
m*******u
OPINIE Maja Gajewska
5/5
#838750

Piekne grafiki. Przesyłka dotarła bardzo szybko. Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu!
j*****z
OPINIE Maja Gajewska
5/5
#978381

Bardzo polecam sprzedawcę i jego prace. Rzetelna i kompetentna bsługa. Szybka wysyłka, super kontakt
maja-gajewska-sklep.jpg

Wywiad z Maja Gajewska

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Pomysł na stworzenie czegoś indywidualnego od zawsze siedział mi w głowie, jednak przez wiele lat pracowałam w firmach jako grafik komputerowy i ta idea oddalała się na dalszy plan. Po 10 latach nadeszło przebudzenie - czyli uderzenie głową w mur korporacyjny. Zawsze czułam, że muszę być sama sobie sterem, żeglarzem, okrętem.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Zanim firma była jedynie w wielkiej bańce zwanej "planem na przyszłość", wymyślałam różnorakie nazwy. Jak przyszło co do czego i stanęłam przed urzędnikiem z długopisem w ręku, nagle oświeciło mnie, że przecież nie musi to być nic skomplikowanego, wyszukanego i zagmatwanego. Zależało mi na nazwie prostej i z moim nazwiskiem w tle. I tak powstała Pracownia Artystyczna Maja Gajewska
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Początek mojej firmy był zupełnie nieplanowany. Z lampką wytrawnego wina zaszyłam się na piętrze, wyłączając receptory na niemowlaka. Żeby nie było - mąż mnie do tego zmusił ;) Rysunek i malarstwo stały się czymś tylko moim, w co nikt nie ingerował i nie miał dostępu. Na samym początku tworzyłam wyłącznie dla siebie, jako oderwanie od zwykłej codzienności. W końcu postanowiłam nie tworzyć do szuflady, tylko spróbować swoich sił na portalach artystycznych. No i temat chwycił.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Swoboda i brak ograniczenia - świadomość, iż firma jest tylko moja, jest to moje dziecko. Nikt niczego nie może mi narzucić, zabronić, zmienić.
Duże również znaczenie ma podejście odbiorców do mojej pracy. Pracując na etacie bardzo rzadko czułam się doceniona, mimo nienajgorszych projektów ;)
Teraz jest zupełnie inaczej. Nie obrosłam w piórka, ale bardzo miło jest usłyszeć pozytywne słowa, które dodają skrzydeł do dalszych działań.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Nie myślę nad hitami, wiem że podobają się grafiki z ptakami, tancerkami. Osobiście wolę mroczniejsze tematy. Do większych przestrzeni zdecydowanie abstrakcyjne i nowoczesne obrazy olejne. Z jakich materiałów korzystasz najchętniej? farba olejna + płótno oraz tusz + papier + isograph.

maja-gajewska-kontakt.jpg

Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Czasem projekt powstaje spontanicznie, a czasami zapisuję sobie pomysły na kartce i przyklejam do komputera. Potem analizuję co jest ciekawe i warte rozszerzenia koncepcji.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów? Niebanalna dekoracja wnętrz. Ocieplenie pustych ścian minimalistycznych, eklektycznych czy loftowych powierzchni. Nadanie pomieszczeniu charakteru i osobowości.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty?
Bardzo cenię sobie wolność w projektach. Raczej nie projektuje grafik na zamówienie, chyba że temat mnie zaciekawi i odkryję w nim potencjał. Niemniej jednak zawsze chętnie rozważam wszelkie sugestie. Zdarza się również, iż piszę na grafice specjalną dedykację dla konkretnej osoby.
Najbardziej nietypowe zamówienie? Dość często Klienci potrafią zaskoczyć mnie formatem obrazów. Podejmuję się realizacji obrazów wielkoformatowych, ale teraz już wiem, że czasem muszę podobrazie wciągać przez balkon do pracowni na piętrze, gdyż po schodach po prostu nie wejdzie.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu... bardzo ciężka sprawa. To wszystko zmienia się z biegiem lat. Ale zdecydowanie marzy mi się światowa wystawa malarstwa olejnego.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Na unikatowość kreski, minimalistyczny styl i indywidualny charakter prac.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta
Każdy klient jest potencjalnie idealny. Odbiorcami są zazwyczaj osoby, które kochają detale w domu. Nie kupują obrazów i grafik z Ikei tylko cenią indywidualizm prac.
Czym zaskakują Cię klienci? Tym jak intuicyjnie potrafią łączyć ze sobą grafiki tworząc niezwykłe historie na ścianie.
Co jest Twoją codzienną inspiracją do pracy? Wszystko co mnie otacza. Natura, pogoda, ludzie, zwierzęta. Często idąc ulicą cykam zdjęcie nietypowym rzeczom ze względu na ich doskonałe zestawienia kolorystyczne.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje? Jest zima, ale ja już żyję myślą o wiośnie. Na razie w moich pracach dominują błękity, szarości, więc jeszcze minusowe temperatury Już niedługo pewnie pojawi się więcej ciepłych barw - żółcieni, pomarańczu.
Jaki jest Twój styl na co dzień? Dokładnie taki jak pokazuję w swoich pracach. Minimalistyczny, spójny, ale niekiedy zdarzają się kolorowe szaleństwa.
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie... miliona T-shirtów, czarnej sukienki, którą zakładam raz na rok, starej bluzy z przetartymi na końcach rękawami.
Dzień w pracy zaczynam od... jak każde poranne zombie od kawy.
Nie wyobrażam sobie pracy bez... skupienia, koncentracji. Kiedyś zdecydowanie więcej działałam w chaosie przy akordach głośnej muzyki. Czym jestem starsza tym bardziej wyciszam się.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek