Lamabo

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Tworzymy nowoczesną ceramikę zamknięta w niestandardowych formach, wytwarzaną w 100% tradycyjnymi metodami. W naszych pracach łączymy funkcje użytkowe przedmiotów z nowoczesnym wzornictwem i elementami rzeźby.

 

OPINIE Lamabo

w*****k
★★★★★

Wszystkie super super :) dziękuję
S***a
★★★★★

Miseczka i kubeczek przeurocze,szybka i bardzo dobrze zapakowana przesyłka,polecam w 100%!
P*****e
★★★★★

Przepiękny talerzyk, siostrzenica (mała kociara) jest zachwycona. Zgrzeszyłbym ciężko, gdybym nie wystawił tej opinii. Poza unikatowym produktem muszę pochwalić Lamabo za doskonały kontakt, bardzo szybką przesyłkę i w ogóle za wszystko! :)
h****4
★★★★★

Serdecznie dziękuję,za świetną transakcję! Wszystkie przedmioty są zgodne ze zdjęciem,piękne i niepowtarzalne. Mnie i moich bliskich urzekły całkowicie kubeczki i miseczka - w pełni użytkowe,leciutkie i przyjemnie się z nich pije. Syn,który dostał w prezencie kubek Filiżankę "Niedźwiedź Brązowy" zauważył,że inne misie mu nie pasują,bo jest leworęczny i tamte kłuły by go w oko ;) Dziękuję za 2 dodatkowe gratisy - broszka jest zabawna a talerzyk kotek,uroczy! Wszystko pięknie i bezpiecznie zapakowane - taką paczkę z przyjemnością można wręczyć bliskim. Dziękuję za szybki kontakt mailowy i przesyłkę kurierem. Pozdrawiam i życzę wielu miłych chwil i dobrego życia oraz wiele radości z Waszej twórczej pracy! Ola.
r*****a
★★★★★

Cudne talerzyki
lamabo-sklep.jpg

Wywiad z Lamabo

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Pomysł na stworzenie pracowni Lamabo przyszedł dość naturalnie. Od najmłodszych lat glina i rzeźba towarzyszyły mi w życiu mimo, że zawodowo nie byłam z nimi związana. Któregoś dnia poczułam, że potrzebuję zmiany, że doszłam do pewnej granicy i postanowiłam zająć się tym, co tak naprawdę od zawsze było mi bardzo bliskie. Wtedy już wiedziałam co rzeczywiście chcę robić i zaryzykowałam.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Stworzenie własnej marki, a następnie prowadzenie jej początkowo wymagało mnóstwo wysiłku.  Obecnie, dzięki licznym wyzwaniom przed którym stanęłam, nauczyłam się podchodzić do pracy i życia z dużo większym spokojem i dystansem i to jest dla mnie niezwykle cenne i pozytywne. Poza tym bardzo mnie cieszy interakcja z klientami, fakt że moje produkty sprawiają radość, wnoszą odrobinę ciepła do ich domów. Na koniec dodała bym swobodę działania. Aktualnie pracuję trochę więcej niż wcześniej, ale mam świadomość że sama zarządzam swoim czasem i finansami i to daje mi poczucie wolności.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym? Początkowo, z pewnością były to Azorki, czyli psie doniczki i kubki w różnych wariantach, zarówno kolorystycznych, jak i osobniczych. Powstały Azorki śpiące i markotne, Azorki zadowolone oraz czujne z nasłuchującymi uszami. Aktualnie również kubki i miseczki ze wspinającymi się po nich misiami są bardzo chętnie wybierane przez klientów.

lamabo-kontakt.jpg

Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Korzystam głównie z plastycznej gliny, ponieważ niemal wszystkie moje prace są tworzone na każdym etapie ręcznie. Tylko niewielka część produktów powstaje poprzez odlewanie w formach. 
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Zazwyczaj pomysł pojawia się nagle, trochę jak błysk w wyobraźni. Wtedy przenoszę go na papier i często rysuję kilka wersji danego przedmiotu. Często bywa tak, że z pierwotnych rysunków wyłaniają zupełnie inne pomysły. Następnie tworzę prototyp w glinie, który jeszcze dodatkowo modyfikuję w trakcie pracy nad nim. Dopiero wtedy powstaje ostateczna wersja produktu, która trafia do klientów.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
Tworząc projekt nowego produktu zawsze staram się nadać mu w pełni użytkowe funkcje. Zależy mi żeby w mojej pracowni powstawały przedmioty niestandardowe, wykonane ręcznie, tradycyjnymi technikami, ale jednocześnie by w pełni mogły służyć w codziennych sytuacjach. W przeważającej mierze są to kubki, doniczki, miseczki czy talerzyki. Jest coś dla ozdoby czyli zwierzęce broszki.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Jakie? Na czym polega personalizacja?
Bardzo często dostaje zapytania odnośnie personalizacji i wyjątkowo lubię takie zamówienia :) Najczęściej klienci proszą o wykonanie doniczek lub kubków przypominających ich pupila. W drugiej kolejności są prezenty ślubne, gdzie do istniejących już wzorów dodaję napisy i dedykacje. Są tez zamówienia dotyczące nowych przedmiotów z istniejącymi już motywami, jak np: cukiernica z misiami czy też numerek na drzwi w kształcie psiej broszki.
Najbardziej nietypowe zamówienie?
Myślę, że jedno z najbardziej nietypowych zamówień dotyczyło wykonania urny dla psa z jego wizerunkiem, ale trudno mi oceniać. Wykonywałam też min. kubeczek z psim pupilem teściowej, kubek z włochatym diabłem czy też misiem spadochroniarzem.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach? Trudno mi wypowiadać się w imieniu klientów, ale myślę że w pierwszej kolejności na unikatowość przedmiotu. Zamawiając np: kubek z misiami można mieć pewność, że drugiego takiego nie posiada nikt inny, ponieważ każdego misia wykonuje samodzielnie, ręcznie, jak małą rzeźbę. W drugiej kolejności być może na charakterystyczne wzornictwo.  
Czym zaskakują Cię klienci? Bardzo często serdecznością. Otrzymuje zdjęcia klientów z zakupionymi produktami i sympatyczne komentarze. Świadomość, że moje produkty sprawiają komuś przyjemność bardzo pomaga w pracy.
Nie wyobrażam sobie pracy bez... pozytywnej energii i odpowiedniego nastawienia. Zawsze marzyłam o tym żeby wstawać rano z uśmiechem i myślą, że dziś znów zrobię coś fajnego. Mam wrażenie, że to kluczowe w każdej dziedzinie naszego życia, w tym również w pracy. Równie istotne są dla mnie bliskie osoby, które są obok i czasem pomagają, a czasem zwyczajnie wspierają duchowo w tych gorszych chwilach, które również się zdarzają.

CZYTAJ W MAGAZYNIE
kolekcje
ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu