Polscy Projektanci pod lupą: Lamabo

Wiosna za oknem to idealny czas na poszukiwanie kolorowej doniczki na kwiaty oraz zioła. Odpowiedzią na poszukiwanie niestandardowych projektów jest marka Lamabo, która w swojej ofercie ma niezwykłe kształty i urocze zwierzątka. Poznajcie właścicielkę marki, która niejednokrotnie Was zaskoczy cudownymi projektami doniczek, kubków oraz talerzyków do wiosennej kuchni.

Skąd pomysł na tworzenie ceramiki z motywem zwierzaczków? Czy sama wykonujesz przedmioty idealne do kuchni?
Kiedy zaczynałam przygodę z ceramiką chciałam podążać w kierunku prostych, geometrycznych form pasujących zarówno do nowoczesnych, jak i indywidualnych wnętrz. Zdarzyło się jednak tak, że zafascynowałam się owadami i ich niesamowitą obfitością form i barw. Tak powstała moja pierwsza kolekcja  Lamabo w skład której wchodziły misy Spider i wazony Cocoon. Z kolei same zwierzaczki, w tym pieski Azorki, zdarzyły się trochę „po drodze”. W trakcie pracy z dziećmi chciałam wspólnie stworzyć projekt ceramiczny, który sprawi wiele radości, a jednocześnie będzie użyteczny. Tak powstała pierwsza psia doniczka.

Z początku wszystkie przedmioty wykonywałam sama, ale na chwilę obecną muszę posiłkować się wsparciem, by móc zrealizować wpływające od klientów zamówienia. Jesteśmy w pracowni razem z koleżanką. Mimo to nadzoruję każdy wykonany przedmiot by mieć pewność , że został wykonany z sercem i z zachowaniem 100% jakości.

Co jest największych hitem? Kubki, talerze czy doniczki?
Myślę, że nie ma tu jednej odpowiedzi. Zarówno kubeczki, jak i doniczki są w pełni użytkowe cieszą się podobnym zainteresowaniem. Aktualnie mamy wiosnę, czyli okres sadzenia kwiatów i ozdabiania mieszkań nowymi roślinami. Klienci poszukują wyjątkowych, cieszących oko dodatków i jest to bardzo przyjazny sezon dla doniczek. Z kolei kubki cieszą się zainteresowaniem przez cały rok i bardzo często są wybierane jako prezent dla najbliższych.

Na jakie okazje jest największe zainteresowanie? Czy są wyjątkowe okresy w roku np Wielkanoc, kiedy nie starcza czasu na zapakowanie wszystkich paczek?
Ostatnie święta Bożego Narodzenia były okresem, który nieco przerósł nasze oczekiwania, a co za tym idzie możliwości fizyczne. Konieczne okazało się zatrudnienie dodatkowego elfa pakującego przesyłki. Poza świętami obserwujemy wzmożone zainteresowanie w okresach gdy kupujemy prezenty i chcemy obdarować nimi bliskie osoby w tym np: Walentynki, Dzień Matki, Dzień Ojca…

Kim są Wasi odbiorcy?
Mamy wielkie szczęście ponieważ nasi odbiorcy to grupa o zbliżonych zainteresowaniach do naszych własnych, więc dużo łatwiej jest się komunikować. Są to przeważnie osoby śledzące nowe trendy, zainteresowane wzornictwem i rękodziełem. Osoby które poszukują przedmiotów odbiegających od masowej produkcji, indywidualnych i wytworzonych u rodzimych twórców. Bardzo nas cieszy, że doceniają nasze produkty i rozumieją ile pracy i serca wkładamy w każdy z nich.

Jak rozpoczęła się przygoda jako polskiego twórcy?
Patrząc wstecz można powiedzieć, że ta przygoda trwa już bardzo długo, choć wcześniej odbiorcą byli głównie znajomi i członkowie rodziny. Oficjalnie postanowiłam zająć się własnymi projektami i wprowadzić je do sprzedaży w 2014 roku, kiedy założyłam pracownię Lamabo. Dało mi to znacznie większe możliwości realizacji pomysłów, eksperymentowania z technikami oraz poszukiwania coraz ciekawszych rozwiązań. Pewnie nigdy nie zapomnę swoich początków, kiedy tworzyłam formy gipsowe na drewnianym parkiecie w naszym wspólnym mieszkaniu z partnerem. Jestem pewna, że należy mu się najwyższe oznaczenie za wielkie pokłady cierpliwości w tamtym czasie.

Czy tworzysz doniczki na zamówienie? Np z motywem króliczka?
Tak, klienci czasem proszą o inne zwierzątka. Często otrzymuje również zapytania o wykonanie Azorka, ale z umaszczeniem ukochanego pupila. Spod mojej ręki wychodziły już misie jako weselny prezent dla gości, a także koty, króliczki, owieczki i inne.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.