Vincent Roset

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych
OPINIE

Twórca projektu Oscar Lipinsky od zawsze związany był ze środowiskiem kultury i sztuki, co pozwalało mu na wyrabianie sobie zmysłu estetycznego i poszukiwanie własnego stylu. Stanął u drzwi świata mody podczas rozwijania swojej pasji jaką jest DJing i dzięki temu wielokrotnie miał możliwość konfrontowania swojej energii i pomysłów z aktualnym rynkiem. Kocha wielkie aglomeracje, ale jest też aktywnym propagatorem piękna natury i to właśnie połączenie tych na pozór różnych światów ma stanowić sedno marki Vincent Roset. Marka Vincent Roset jest tworzona przez rodzinną firmę będącą na europejskim rynku od ponad ćwierć wieku. Oscar od najmłodszych lat uczestniczył w tworzeniu wyrobów skórzanych. Znał pracę u podstaw i wiedział jak ważna jest kooperacja wszystkich elementów, aby rezultat był sukcesem.

 
vincent-roset-sklep.jpg

Wywiad z Vincent Roset

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Twórca projektu Oscar Lipinsky od zawsze związany był ze środowiskiem kultury i sztuki, co pozwalało mu na wyrabianie sobie zmysłu estetycznego i poszukiwanie własnego stylu. Stanął u drzwi świata mody podczas rozwijania swojej pasji jaką jest DJing i dzięki temu wielokrotnie miał możliwość konfrontowania swojej energii i  pomysłów z aktualnym rynkiem.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Geneza nazwy Vincent Roset to inspiracja imieniem naszego przewdonika,którego znaleźliśmy  w osobie Vincenta Van Gogh’a, który wiedział jak okiełznać Paryż. Każde pociągniecie jego pędzla oddawało estetykę chwili i grację wszechobecnego ruchu. Żył po to, by pokazać światu pamiętnik w postaci jedynych w swoim rodzaju obrazów poznawanych zmysłami, a malowanych uczuciami. Jego sztuka pomaga nam zrozumieć świat.
Drugi człon Roset oddaje znaczenie w środku naszych produktów damskich, które w najnowszej kolekcji są wykończone kwiecistymi zdobieniami.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Marka Vincent Roset jest tworzona przez rodzinną firmę będącą na europejskim rynku od ponad ćwierć wieku. Oscar od najmłodszych lat uczestniczył w tworzeniu wyrobów skórzanych. Znał pracę u podstaw i wiedział jak ważna jest kooperacja wszystkich elementów, aby rezultat był sukcesem.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Możliwość pracy z ludźmi, brak barier przy tworzeniu nieszablonowych modowych projektów!
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Największą popularnością cieszą się trzy produkty : mini leather backpack, belt bag oraz torba podróżna duffle bag.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej? Dzięki wieloletniej działalności w segmencie wyrobów skórzanych mamy dostęp to topowych europejskich garbarni. Osobiście, przed dokonaniem zamówienia, badamy każdą partię tak, aby miała ona odpowiednie walory: wytrzymałości, dotyku oraz zapachu. Skóry z najnowszej kolekcji pochodzą z włoskiej garbarni Concercia Leonia 1961.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Zaczynamy od najmniejszych detali w każdym produkcie a następnie projektujemy całościowy szablon.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów? stay classy.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Jakie? Na czym polega personalizacja?
PERSONALIZOWANY GRAWER. Najlepsze rzeczy w życiu zawsze pochodzą z dobrych intencji, takich jak historia Vincent Roset.
Dzieląc pasję do personalizowanych wyrobów skórzanych na zamówienie, staraliśmy się się przywrócić sztukę ręcznego graweru po przez możliwość osobistego akcentu na poszczególnym produkcie.

vincent-roset-kontakt.jpg

Najbardziej nietypowe zamówienie?
Jakiś czas temu dostaliśmy zamówienie od pewnego zamożnego człowieka mieszkającego w okresie letnim na jachcie w Saint Tropez. Jego prośbą było wykonanie personalizowanego graweru na naszym duffle bag z nazwą i numerem jego jachtu.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu... najnowsza kolekcja A/W 2019, która już niebawem będzie miała swoją premiere!
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Detal. Wzorując się na Mistrzu postanowiliśmy w naszych produktach skupić się na detalach. Wiemy, że stanowią one fundament celu, który wraz z naszymi klientami chcemy osiągnąć.
Kim jest odbiorca Twoich produktów?To osoba, której zależy na wysokim jakościowo produkcie z precyzjnym detalistycznym wykończeniem.
Czym zaskakują Cię klienci?
Klienci zaskakują nas swoimi bardzo ciepłymi pozytywnmi opiniami na temat jakości skóry,którą wykorzystujemy w produkcji naszej galanaterii premium.
Co jest Twoją codzienną inspiracją do pracy? FASHION&MUSIC&ART. Staramy się łączyć te 3 elementy, które są na stałe wpisane w DNA naszej marki. Wierzymy,że selektywnie dobrana muzyka podczas pracy pozwala wnieść się na piedestałch swoich możliwości pracy kreatywnej w zespole.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje?
Wakacje to czas podróży! W tym roku odwiedziliśmy po raz kolejny największe Targi Mody męskiej PITTI UOMO 96 we Florencji - to był świetny czas na poznanie ciekawych ludzi ze świata mody oraz zaczerpięcie inspiracji na zbliżającą się zimową kolekcje!
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie... świeża biała wyprasowana koszula, sneakersy balenciaga oraz plecak HORSE VINCENT ROSET!
Dzień w pracy zaczynam od... prasówki modowej oraz podwójnego espresso. Jaki jest Twój styl na co dzień? smart casual
Nie wyobrażam sobie pracy bez... naszego zgranego zespołu oraz wieloletniego przyjaciela, który jest także Dyrektorem Kreatywnym - Patryka Banaszkiewicza.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2019
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu