Stratus

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Stratus to młoda marka ceramiczna. Projektujemy i wytwarzamy ceramikę w naszej pracowni ceramicznej zlokalizowanej w Warszawie.

 

OPINIE Stratus

w*****c
★★★★★

Bardzo ładny komplet miseczek. Idealne na prezent.
p*****a
★★★★★
automatyczna opinia

Rewelacja!
k***k
★★★★★
automatyczna opinia

dziękuję za transakcję
k*****2
★★★★★
automatyczna opinia

Rewelacja!
O********m
★★★★★
automatyczna opinia

udane zakupy
stratus-sklep.jpg

Wywiad z Stratus

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Przez kilka lat rozwijałem swoją pracownię ceramiczną realizując głównie różne zamówienia. Projektowałem i produkowałem ceramikę dla kogoś. Oczywiście zajmowałem się także swoimi projektami, ale nigdy nie robiłem tego na większą skalę. Po zdobyciu doświadczenia technologicznego (które teraz bardzo mi się przydaje, bo naczynia Stratus są niezwykle wymagające) oraz znalezieniu swojego stylu, postanowiłem wreszcie przekuć swoje pomysły w dużą i rozpoznawalną kolekcję naczyń.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Stratus to nazwa chmur. Trochę złowieszczych, trochę niepokojących i tajemniczych, podobnych do mgły. Zależało mi także na krótkiej i eleganckiej nazwie. Tak powstała nazwa Stratus. Nie przykładam jednak do nazwy dużej wagi i nie buduję wokół niej żadnej filozofii. To co wartościowe w Stratusie to przede wszystkim jego oryginalne wzornictwo.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Wiele lat temu postanowiłem otworzyć swoją pracownię ceramiczną i poświęcić się wyłącznie tworzeniu ceramiki. Początkowo było to moje hobby. Droga do wykonywania tego zawodu w sposób profesjonalny była długa, kosztowna i wymagała dużych pokładów cierpliwości. Wytrzymałem. W tej drodze dodatkowo wspierała mnie moja żona. Bez niej nie byłbym w tym miejscu i nie byłoby tej marki.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki? Bardzo cieszą mnie sukcesy technologiczne w pracowni i projektowanie nowych naczyń. Największą radość jednak sprawiają klienci, którzy tę pracę doceniają. Nie stworzyłem tych naczyń dla siebie (choć ich na co dzień używam) tylko dla innych ludzi. Cieszy mnie świadomość, że ktoś zaczyna dzień z kawą i owsianką w moich naczyniach.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym? Czarny kubek 400 ml to pierwsze naczynie, które zadebiutowało we wrześniu 2018 r. Było zwiastunem kolekcji, którą stale powiększamy o nowe naczynia i kolory. Chyba ten kubek cieszy się największym zainteresowaniem.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej? Jako ceramik, pracuję oczywiście z materiałami ceramicznymi. Nasze naczynia wykonujemy z barwionej kamionki. Nie jestem wielkim fanem szkliw, choć są to materiały o ogromnych możliwościach wzorniczych. Nasza estetyka jest stonowana, w dodatku zrezygnowaliśmy ze szkliwienia naczyń na zewnątrz co nadaje im surowy charakter. Mimo to naczynia są w pełni użytkowe i można je zmywać w zmywarce. Dzieje się tak dzięki dobremu spiekowi, który uzyskujemy bardzo wysokimi temperaturami wypału.

stratus-kontakt.jpg

Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Nowe naczynia powstają w programie 3D, w którym można stworzyć główną bryłę i ocenić wielkość. Ceramika się bardzo kurczy podczas powstawania, więc musi bym zaprojektowana odpowiednio większa. Następnie wykonywany jest model oraz formy gipsowe. Cały proces przygotowawczy jest bardzo żmudny, ze względu na skomplikowaną fakturę naszych naczyń. Opracowanie całej technologii produkcji pierwszego naczynia zajęło mi około 2 lat.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów? Są to naczynia użytkowe. Można w nich podawać napoje, zupy, sosy... pracujemy także nad talerzami.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Jestem w stanie zrealizować nietypowe zamówienia. Personalizacja może polegać np. na zastosowaniu innego koloru szkliwa lub oznaczeniu naczynia w dowolny sposób.
Najbardziej nietypowe zamówienie? W ramach prowadzenia swojej pracowni często spotykałem się z dziwnymi lub nietypowymi pytaniami. Chyba najdziwniejszym ale i najciekawszym wyzwaniem była ceramiczna... skrobaczka do pięt! Ostatecznie produkt nie wszedł do produkcji, ale próby były bardzo ciekawe.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu...
Całemu światu chwalimy się swoim unikatowym wzornictwem. Mamy nadzieję, że niedługo stworzymy naprawdę bogaty zestaw naczyń w różnych kolorystykach.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Coś co szczególnie na targach komunikują nam nasi klienci to fakt, że wyróżniamy się wzornictwem wśród innych marek i że jesteśmy bardzo konsekwentni. Również fakt, że nasze naczynia są w pełni użytkowe i mogą być zmywane w zmywarce często zaskakuje klientów, oczywiście pozytywnie!
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta
Nasi klienci to ludzie poszukujący oryginalnego wzornictwa lubiący elegancki ale oszczędny styl.
Czym zaskakują Cię klienci? Pomysłami na nowe naczynia! Staramy się jak najwięcej rozmawiać z naszymi klientami i słuchać co mówią. Ponieważ pracujemy nad nowymi naczyniami, często klienci zgłaszali nam bardzo ciekawe propozycje.
Co jest Twoją codzienną inspiracją do pracy? Wierzymy, że projektujemy i produkujemy ciekawe naczynia i widzimy, że spotykają się z dobrym odbiorem. Chyba nie ma lepszej inspiracji i motywacji do pracy, jak poczucie, że robi się coś sensownego. Technologia ceramiki nie należy do najłatwiejszych. Czasami mierzymy się z porażkami i uczymy się je przezwyciężać. Bez poczucia, że ta praca ma sens, ciężko byłoby nam zmagać się z codziennymi sprawami w pracowni.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje? Ciężko powiedzieć. Lubię podróżować, lubię kontakt z naturą, natomiast nie jestem w stanie jednoznacznie wskazać źródła swoich inspiracji. Proces projektowania i tworzenia jest bardzo skomplikowany. Może też trochę zagadkowy.
Jaki jest Twój styl na co dzień? Nieoficjalny, wygodny.
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie... wygodne buty, dużo t-shirtów i ... ciepłe skarpety. Jestem zmarźluchem.
Dzień w pracy zaczynam od... od kawy w kubku Stratus i planowania pracy. Każdy dzień w pracowni jest inny.
Nie wyobrażam sobie pracy bez... towarzystwa mojego zespołu w pracowni, bez nieustanych niespodzianek technologicznych i problemów do rozwiązania.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu