paterns family

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

W paterns tworzymy ubrania dla pokoleń i na pokolenia. Szyjemy je z niezwykłego materiału - szlachetnej wełny merino, która słynie ze swych naturalnych właściwości termoaktywnych. Nasze kolekcje przeznaczone są dla całych rodzin, dają możliwość wyrażania siebie i podkreślania więzi z bliskimi.

 

OPINIE paterns family

b*****2
★★★★★
automatyczna opinia

Rewelacja!
a*****a
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam projektanta
w*****k
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam serdecznie
n*****a
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko ok!
C*****i
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko ok!
paterns-family-sklep.jpg

Wywiad z paterns family

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Markę paterns Tworzą dwie siostry Iza i Kasia. Założyły ją w 2017 roku, realizując wspólne marzenie. Bezpośrednim impulsem do działania były narodziny Janki (córki Izy), a inspiracją ubrania, które szyła dla dziewczyn w latach 90 Mama.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
paterns nawiązuje do unikatowego wzoru, jaki tworzy każda rodzina. Nazwa marki podkreśla wartości, jakimi kierowaliśmy się przy jej tworzeniu. paterns to ubrania dla pokoleń i na pokolenia. Nazwa odnosi się też bezpośrednio do wzorów, charakterystycznych dla naszych ubrań.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Naszym bestsellerem jest wełniany kocyk, który może być też kocykiem, ręcznikiem, sukienką. Ma ciekawą historię: Jakiś czas temu pewna przemiła Pani napisała nam, że marzy jej się kolorowy, średnio-cienko-gruby, merynosowy kocyk dla jej dzielnego przedszkolaka i nigdzie nie może takiego znaleźć. Spytała też, czy może przez przypadek my takich cudów nie mamy u siebie. Wtedy akurat jeszcze nie miałyśmy, ale po szybkim, porozumiewawczym mrugnięciu okiem i kilku rozmowach telefonicznych, wymarzony kocyk leci już do autorki pomysłu. A ponieważ uznałyśmy, że pomysł był świetny, to kocyki weszły do naszego asortymentu, a klienci wymyślają dla nich nowe zastosowania!

paterns-family-kontakt.jpg

Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
W paterns tworzymy ubrania dla pokoleń i na pokolenia. Szyjemy je z niezwykłego materiału - szlachetnej wełny merino, która słynie ze swych naturalnych właściwości termoaktywnych. Wełna merino stanowi swoistą izolację termiczną, dzięki temu gdy otoczenie jest zimne, w ubraniu jest nadal ciepło, zaś gdy temperatura na zewnątrz spada, wełna pozwala zachować odpowiednią ciepłotę ciała. Wełna doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz, z dala od skóry i pozostaje ciepła nawet gdy ulegnie zamoczeniu. Dzięki wyjątkowo cienkim włóknom materiał jest delikatny i pozwala skórze na swobodne oddychanie. W ubraniach szytych z wełny merino zdecydowanie trudniej więc o przegrzanie organizmu. To szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, które nie potrafią jeszcze komunikować takich niedogodności, a są na nie narażone co najmniej równie często jak dorośli. Dzięki bardzo długim włóknom, nasze materiały są wyjątkowo delikatne i miękkie w dotyku, nie “gryzą” i nie “drapią”. Włókna merino regenerują się w kontakcie z tlenem. Dzięki temu wełna merino doskonale odświeża się przez samo wietrzenie, nie wymaga tak częstego prania. Łuskowata konstrukcja włókien ułatwia samooczyszczanie materiału i utrudnia rozwój bakterii powodujących przykre zapachy. Wełna merino jest niepalna.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
Wełna merino znana jest przede wszystkim w środowiskach sportowych jako bielizna termoaktywna, nasze ubrania posiadają te same właściwości. Nadają się doskonale do uprawiania aktywności fizycznej, jazdy na rowerze, wspinaczki górskiej, jazdy na nartach. Ale właściwości termoaktywne przydają się również w codziennym życiu, dlatego nasze ubrania nie wyglądają na ubrania typowo sportowe, świetnie sprawdzą się w porach przejściowych i latem, bo wełna merino lepiej termoizoluje niż bawełna, dodatkowo nie chłonie zapachów i posiada filtr UPF. Właściwości termoregulacyjne wełny są najważniejsze dla dzieci, które do 5 roku życia mają niewykształcone zdolności termoregulacji, dlatego najlepszym rozwiązaniem na 1 warstwę ubrania niemowlaka, przez cały rok jest wełna merino.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu