Oakywood

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

OAKYWOOD to marka z pasją do projektowania i tworzenia unikalnych produktów z drewna. Wszystkie dzieła powstają w naszym warsztacie zlokalizowanym w małej miejscowości Ciche u podnóża Tatr. Tutaj, praca z drewnem kultywowana jest od dziesiątek lat. Tworzymy produkty z miłości do drewna i natury, wykorzystując materiały z odpowiedzialnych źródeł. OAKYWOOD łączy nowoczesność z tradycją, tworzymy produkty drewniane które uzupełniają towarzyszącą nam na co dzień technologię. Pragniemy aby każdy otaczał się produktami trwałymi, naturalnymi i funkcjonalnymi.

 

OPINIE Oakywood

a*****u
★★★★★

Bardzo szybka realizacja zamówienia i dostawa. Sam stojak piekny i solidny. Dodatkowy plus za opakowanie zero waste - bez plastiku. Polecam!
f*******1
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko w porządku, polecam
D*****
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam projektanta
e*****e
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam!
a**1
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko w porządku, polecam
oakywood-sklep.jpg

Wywiad z Oakywood

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Pochodzimy z Podhala, gdzie tradycje stolarskie są bardzo stare i silnie zakorzenione. Sami uczyliśmy się fachu stolarskiego od młodych lat pod okiem naszego taty, który prowadzi warsztat stolarski. Pomysł zrodził się z chęci połączenia drewna z technologią, którą także od zawsze się interesowaliśmy. Najnowsze trendy technologiczne nigdy nie były nam obce.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją? Początkowo marka nazywała się OakyDocky ze wzlędu na grę słów (przekształcone okey dokey), akcesoria były tworzone głównie z dręwna dębowego (oak), a pierwszym produktem była stacja ładowania (dock). Nazwa nawiązywała do zabawy drewnem, ponieważ od zawsze była to nasza pasja. Jednak z biegiem czasu rozwinęliśmy ofertę ,weszliśmy na rynki zagraniczne, zatem zmieniliśmy nazwę na bardziej ogólną i łatwiejszą, zostawiając pierwszy pierwotny człon (Oakywood).
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Po pierwszych zakupach i pozytywnych opiniach poszerzyliśmy ofertę i weszliśmy na Pakamerę i inne strony, oraz założyliśmy swój sklep internetowy. Obecnie współpracujemy także z sklepami stacjonarnymi w Polsce i za granicą.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Zdecydowanie możliwość projektowania nowych produktów i wprowadzania ich na rynek. Szansa na realny rozwój i prowadzenie marki w pożądanym kierunku bez odgórnie narzuconego schematu (jak w przypadku sieciówek). Możemy sami decydować z kim pracujemy i w jakie projekty się angażujemy.

oakywood-kontakt.jpg

Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Początkowo była to pojedyncza stacja ładowania dla iPhone'a, później podwójna stacja dla iPhone'a + Apple watch (combo dock), a ostatnimi czasy zdecydowanym hitem jest stojak na słuchawki oraz bezprzewodowa ładowarka QI.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej? Większość naszych produktów jest wykonana z drewna dębowego oraz orzecha amerykańskiego.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
To wiele godzin spędzonych nad szkicownikiem, a poźniej w warsztacie nad nadawaniem kształtu i szukaniem ewentualnych rozwiązań jeśli coś się nie zgadza. Zazwyczaj od momentu zaprojektowania nowego produktu do opublikowania go na stronie mija kilka tygodni.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? I tak i nie. W naszej stałej ofercie jest spersonalizowany grawer na wybranym produkcie. Oferujemy także możliwość zmiany rozmiaru wybranych produktów (np. zmiana rozmiaru biurka na większe, spersonalizowane wymiary kwietnika lub wyższa podstawka pod monitor). Dostajemy także wiele zapytań o możliwość  stworzenia mebli od zera według projektu klienta. Takie projekty realizujemy selektywnie.
Najbardziej nietypowe zamówienie?
Biurko o wymiarach 5mx1m zamówione na Barbados.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu ...
Jesteśmy dumni ze wszystich naszych produktów i realizacji, ponieważ wkładamy w nie całe nasze serce. Jeśli jednak mielibyśmy wybrać produkt i projekt, który przyniósł nam ostatnimi czasy dużo radości to zdecydowanie będzie to nasza bezprzewodowa drewniana ładowarka oraz realizacja dużego zamówienia dla Facebook'a.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach? Zdecydowanie na jakość wykonania, design, gatunek drewna i funkcjonalność.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta Nasi klienci to osoby ceniące sobie połączenie tradycji z nowoczesną technologią. Pasjonaci produktów eko, zwolennicy materiałów przyjaznych środowisku, którzy idą z duchem czasu oraz wybierają nietuzinkowe rozwiązania i oryginalny design.
Czym zaskakują Cię klienci? Ich niekończącym się entuzjazjem kiedy odbierają nasze produkty. Zdarza się, że ktoś już zamówił kilka naszych produktów, więc teoretycznie powinien już mieć wyobrażenie na temat jakości wykonania oraz materiałów jakich używamy, jednak przy kolejnym zamówieniu znowu jest zaskoczony (pozytywnie). Takie reakcje bardzo nas cieszą i podwójnie motywują do dalszej pracy.
Co jest Twoją/Waszą codzienną inspiracją do pracy? Naszą codzienną inspiracją jest ciągle rozwijająca i zmieniająca się technologia za którą musimy nadążać, jeżeli chcemy pozostać na topie oraz chęć oferowania produktów z metariałów przyjaznych środowisku.

CZYTAJ W MAGAZYNIE
ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu