NUDO design

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

NUDO design to polsko-włoskie studio projektowe, które tworzy minimalistyczne meble i akcesoria wnętrz. Ideą przewodnią i inspiracją tej marki jest ludzkie ciało, które wygina się w naturalne kształty, linie i łuki. Właśnie dlatego swoją markę nazwaliśmy nudo, co po włosku oznacza nagi. Zmysłowa koncepcja twórczości oparta jest na pobudzeniu zmysłów człowieka. Nieprzypadkowo na pierwszą kolekcję składa się akurat pięć serii. Każdą charakteryzuje coś odmiennego: GIRO zaskakuje filarem w kształcie łuku, PIANO zaokrąglonym szlifem kantów, TONDO ukośnym cięciem blatu podpartego trzema prostokątnymi nogami, CONCA półokrągłym kształtem i lekkim wygięciem, a ONDA falistymi wgłębieniami. Prawdziwe piękno kryje się również w dotyku. Każdy produkt przyciąga skrywanymi tajemnicami nie tak oczywistymi na pierwszy rzut oka. Pragnąc spotęgować doznania zmysłowe NUDO design ogranicza sylwetki swoich produktów do minimum i podąża za ich podstawowymi formami, łącząc krzywe z prostymi, a czasem ciężkimi liniami. Za niezbędne uważamy tworzenie prostych przedmiotów, które sprawiają, że nasze otoczenie jest piękne, po prostu.

 

OPINIE NUDO design

w*****l
★★★★★

Rewelacyjne wykonanie, pomysłowy, oszczędny design. Najwyższa jakość. Polecam.
V*****l
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam gorąco!
d*******5
★★★★★
automatyczna opinia

dziękuję za transakcję
s********a
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam!
a**n
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam!
nudo-design-sklep.jpg

Wywiad z NUDO design

Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Szukaliśmy idealnego słowa, które odzwierciedlałoby naszą filozofię minimalizmu i estetycznych wnętrz. Włoskie słowo "NUDO" (pl. nagi) idealnie oddało nasze inspiracje i stało się ideą przewodnią do tworzenia naszych projektów.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Oglądanie zdjęć z mieszkań wypełnionych naszymi meblami. Lubimy też rozmawiać z naszymi klientami podczas targów. Często podpowiadają nam co im się podoba i podsuwają pomysły na kolejne serie produktów.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Dębowe kwietniki PIANO Plant. Idealnie wpisały się w miejski trend roślinny. To elegancki i prosty drewniany kwietnik, który można dowolnie obracać. Powstaje w ten sposób stojak na doniczkę o dwóch wysokościach ( 28cm /15cm), doskonały element dekoracyjny do każdego pomieszczenia, który ciekawie ożywi przestrzeń.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Nasze meble i akcesoria wytwarzane są z  drewna i sklejki liściastej fornirowanej naturalnym drewnem. A jeśli chodzi o kolorystykę to w tym momencie mamy do wyboru drewno dębowe i drewno jesionowe. W Polskich domach przeważa ciemniejsza kolorystyka więc oczywistym wyborem naszych klientów jest dąb.

nudo-design-kontakt.jpg

Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Zaczynamy od szkiców. Mamy zeszyty pełne linii, kształtów i nowych ideii. Wiele niestety idzie do lamusa ponieważ za bardzo ponosi nas wyobraźnia.
Następnie zstanawiamy się jak skonstruować dany przedmiot.  Gdy w głowie mamy już wszystko poukładane przechodzimy do protytypowania. To jeden z naszych ulubionych momentów. Uwielbiamy oglądać jak przedmiot zmienia się po najmniejszych korektach - wydłużeniu nóg, zwiększeniu frezu blatu, lub poszerzeniu struktury. Tylko w momencie stu procentowej pewności, że pomyśleliśmy o wszystkim zaczynamy produkcję.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
Chcemy tworzyć proste rzeczy, które sprawiają, że nasze otoczenie jest piękne, po prostu.
Najbardziej nietypowe zamówienie?
Jedna z architektek poprosiła nas o pomalowanie nóg stołu i ławek na jasno błękitno-szary kolor. Troszkę się wahaliśmy bo nasza kolekcja jest oparta o naturalne kolory drewna ale jesteśmy bardzo zadowoleni, że daliśmy się przekonać. Efekt jest rewelacyjny a my zastanawiamy się nad wprowadzeniem kolorów na stałe.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu ...
Stoliki kawowe GIRO. To najnowocześniejszy mebel z całej naszej kolekcji. Jego najciekawszym elementem jest filar w kształcie łuku. Do stworzenia tej formy wykorzystaliśmy proces laminowania czyli gięcia cienkich arkuszy sklejki i utrzymywania ich w pożądanym kształcie na matrycy, do momentu, w którym klej pomiędzy nimi wyschnie. W rezultacie otrzymana część zachowa nadana mu formę na zawsze. To wspaniały proces i daje zaskakujący efekt w salonie.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Nowe podejście do drewna to jest coś co zostaje zauważone zawsze. Staramy się wyginać sklejkę i frezować drewno tak aby sylwetki naszych produktów podążały za ich podstawowymi formami, łącząc krzywe z prostymi, a czasem nawet ciężkimi liniami. Drugą rzeczą jest jakość wykończenia. Wszystkie powierchnie naszych mebli są starannie wyszlifowane i zabezpieczone naturalnymi olejami co powoduje, że nasze produkty są przyjemne w dotyku. Lubimy bawić się naszymi zmysłami jako sposobem postrzegania otaczającego nas świata. Cechy odkryte dotykiem są bardzo silne a uczucie materiałów pod palcami to wspaniałe doświadczenie.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta
Staramy się dotrzeć do młodych kreatywnych klientów, którzy chcą aby ich mieszkania były ciekawe i inne niż u znajomych. Dlatego uwielbiamy współpracować z architektami, którzy wykorzystują polskie marki tworząc ciekawe przestrzenie.
Nie wyobrażam sobie pracy bez...
Popołudniowej przerwy z kawą na hamaku. Dzięki temu, że nasz warsztat jest pod Warszawą codziennie obcujemy z naturą i relaksujemy się przy szumie wiatru i śpiewie ptaków. To idealna baza pod nowe pomysły.

CZYTAJ W MAGAZYNIE
ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu