maryzaleska

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Mary Zaleska jest ilustratorem oraz grafikiem kreatywnym. Jej ilustracje skupiają się na postaciach kobiecych oraz na detalu, teksturze i kolorze.

 

OPINIE maryzaleska

n*****s
★★★★★
automatyczna opinia

udane zakupy
m*****a
★★★★★
automatyczna opinia

Rewelacja!
e*****y
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam serdecznie
Z********2
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko ok!
s*******c
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam!
maryzaleska-sklep.jpg

Wywiad z Maryzaleska

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Rysowałam i tworzyłam od zawsze, obecnie jestem projektantem graficznym oraz ilustratorem. To była naturalna kolej rzeczy by zacząć dzielić się swoimi pracami i umożliwić ich zakup ludziom, którzy docenili mój styl i tematykę.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Nie było ciężko, moją marką jestem ja, także moje imię i nazwisko wystarczyły.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Można powiedzieć, że organicznie. Od narysowania czegoś, do opublikowania na kanałach społecznościowych i sprzedaży była dość krótka droga. Ludzie wykazali zainteresowanie moimi plakatami, spotkały się one z pozytywnym odbiorem, co spowodowało że postanowiłam spróbować swoich sił na polskim rynku.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Magiczny email "prośba o wysłanie zamówienia" czyli po prostu sprzedaż. I to nie z powodów materialnych, ale bardzo miłego uczucia, że ktoś chce by moja twórczość była częścią jego domu bądź prezentem dla kogoś bliskiego. To uczucie docenienia i walidacji mojej ciężkiej pracy jest niezastąpione.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej? Z tradycyjnych by tworzyć koncepcję i digitalowych przy wykonaniu. To drugie zapewnia łatwość zachowania wysokiej jakości. Za to same pomysły potrzebują tylko kawałka papieru i ulubionego ołówka.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym? Seria "Women of Pattern". Ilustracje z tej kolekcji pokazują kobiety stworzone ze wzorów, symbolizujące ich indywidualność. Przekaz to; każdy jest zrobiony z czegoś innego i właśnie temu zawdzięcza swoje piękno.

maryzaleska-kontakt.jpg

Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Jak wspomniałam przed chwilą. szkicowanie dopóki coś mnie na tyle nie natchnie by na poważnie się za to zabrać. Czasem te pomysły rodzą się w najróżniejszych okolicznościach i muszę je szybko zapisać by nie wyleciały mi z głowy. Samo wykonanie to już czysta formalność.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
To zależy od kupującego. Jako że to ilustracje/ plakaty to pewnie często mają zastosowanie głównie dekoracyjne. Ale spotkałam się z wieloma osobami, które kupując moje prace widziały w nich coś więcej.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Czasem tworzę. Polega to na rozmowie z klientem i stworzeniu indywidualnej ilustracji dostępnej tylko dla nich.
Najbardziej nietypowe zamówienie? Chyba takiego nie było.
Projekt, którym pochwalę się całemu światu... Plakat dla "Równowarci", organizacji promującej tolerancję wobec osób, które w naszym społeczeństwie nie mieszczą się w tak zwanej "normie". Ilustracja ta nazywa się "Fabulous".
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Na intrygującą tematykę pokazaną w estetyczny i nie wulgarny sposób.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Bardzo często są to kobiety, ale coraz częściej także mężczyźni. Idealny klient to tak naprawdę każdy, który poprzez zakup moich prac w jakiś sposób promuje tolerancję.
Czym zaskakują Cię klienci?
Tym, że są haha. A tak naprawdę to każda miła wiadomość jest zaskoczeniem. Nadal nie jestem przyzwyczajona do swojej obecności na rynku.
Co jest Twoją/Waszą codzienną inspiracją do pracy? Wszystko naokoło może mnie zainspirować. Nie ma reguły.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje? Nie szukam. zazwyczaj sama się pojawia.
Jaki jest Twój styl na co dzień? Myślę, że widać po mnie że jestem w branży kreatywnej. Preferuję ciemne i stonowane kolory przełamane okazjonalnym szaleństwem.
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie... Czarne jeansy z wysokim stanem; luźny krótki sweter oraz duży rdzawy płaszcz.
Dzień w pracy zaczynam od... Czarnej kawy. Nie wyobrażam sobie pracy bez... Kreatywności.

CZYTAJ W MAGAZYNIE
ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu