kryształ górski

img-krysztal-gorski-3.jpg

KRYSZTAŁ GÓRSKI

Nieskazitelna czystość i połysk sprawiały, że często był utożsamiany z diamentem. Kryształ górski, bo o nim mowa, to nic innego jak bezbarwna, przezroczysta odmiana kwarcu. Kamień ten od średniowiecza zamykany był w formie magicznej kuli, używany do przewidywania przyszłości, zwalczania czarnej magii oraz kontaktu z duchami. Wykazuje działanie lecznicze, a poza tym jest silnym źródłem energii. Co ciekawe, kryształ górski działa jak odpromiennik, warto więc nosić go zawsze przy sobie, zwłaszcza jeśli pracujecie w towarzystwie ekranów, na przykład komputerowych. W ofercie polskich projektantów znajdziemy duży wybór biżuterii, do stworzenia której użyto przypominającego lód kryształu górskiego. Kamień ten, podobnie jak wiele innych, pięknie prezentuje się zarówno solo, jak i w towarzystwie innych kamieni oraz kryształów.

img-krysztal-gorski-2.jpg

Z uwagi na swoją niezwykłą przezroczystość, doskonale łączy się zwłaszcza z tymi, które mają zdecydowaną i ciekawą barwę. Na Pakamera.pl znajdziecie przykuwające wzrok połączenia kryształu górskiego z fioletowym ametystem czy bardzo modnym ostatnio, zielonym jadeitem. Na uwagę zasługuje także biżuteria z kryształem górskim i hematytem - krystaliczne i czarne kamienie tworzą elegancką mieszankę, która sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia. 

Polskie marki tworzą różne rodzaje biżuterii z kryształem górskim, wykorzystując do tego rozmaite techniki, i łączą je z innymi kamieniami lub stopami metali. W ich ofercie znajdują się zarówno połączenia kryształu ze srebrem, jak i ze złotem. W obu wersjach kryształ górski prezentuje się niezwykle stylowo, a materiały te pomagają wydobyć jego niesamowity blask. Poza biżuterią, kryształ górski znajduje także swoje zastosowanie w kosmetyce. Masaż kryształowym rollerem pobudza krążenie krwi i limfy, oczyszcza ciało i umysł. Dzięki jego niezwykłym właściwościom możecie pozbyć się zmarszczek, poprawić owal twarzy i elastyczność skóry… a sam zabieg jest wyjątkowo przyjemny! W dodatku taki gadżet będzie pięknie wyglądał w każdej łazience.
 


bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu