Galeria Pod Rotuzem

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

W 2017 założyłam Galerię Pod Rotuzem w której tworzę ceramikę użytkowa oraz artystyczną. Maluję obrazy w technice szpachli. Odnawiam stare meble. W swojej ofercie mam również dekoracje florystyczne z użyciem ceramiki. Kocham to połączenie drewna i ceramiki. Do życia podchodzę bardzo twórczo. Korzystam z momentu tu i teraz. Żyję blisko natury i z niej czerpię inspiracje. Nic dwa razy tu nie znajdziecie, wszystkie prace są ręcznie wykonane. Być może kubek nie będzie totalnym kołem dlatego, ze jest zrobiony ręcznie. Obraz będzie na prawdziwym płótnie, deska będzie pachnieć woskiem pszczelim. Wiele innych różnorodności, które czynią moje prace wyjątkowe i unikatowe. Unikatowość to cecha podstawowa moich prac. Zapraszam do mojego świata.

 

OPINIE Galeria Pod Rotuzem

G****a
★★★★★

Witam serdecznie! Misa jest rewelacyjna!!!Bardzo dziekuję!!!Super miły dodatek -prezent w postaci ceramicznnego listka i przepiękny liścik-akwarelka!!! Jeszcze raz bardzo dziękuję!!!!! Pozdrawiam. Sylwia
A*****n
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko super
E*****a
★★★★★
automatyczna opinia

Bezproblemowe zakupy
a********z
★★★★★
automatyczna opinia

Bezproblemowe zakupy
j*****i
★★★★★
automatyczna opinia

udane zakupy
galeria-pod-rotuzem-sklep.jpg

Wywiad z Galeria Pod Rotuzem

Skąd pomysł na stworzenie marki?
To był proces, który długo we mnie dojrzewał. Przez długie lata zdobywałam umiejętności, doświadczenie poprzez ciężką prace. Dni i godziny spędzone na poszukiwaniu nowych technik twórczych, które spełniły by moje oczekiwania. Prace, które tworzyłam sprawiały mi niesamowitą radość. Proces twórczy, tak mogę to nazwać, pochłonął mnie do tego stopnia, iż w pewnym momencie stwierdziłam, że ja chce robić to zawodowo.  Podjęłam decyzje, że moje prace ujrzy szersze grono odbiorców nie tylko lokalne.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Zaczęła się od miłości do sztuki. Od zapachu farb olejnych oraz terpentyny. Odwiecznej potrzeby tworzenia. Nie mam nigdy dość. 
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Możliwość tworzenia niepowtarzalnych projektów. 
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Ceramika oraz obrazy malowane szpachlą.

galeria-pod-rotuzem-kontakt.jpg

Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Z nazwą firmy nie było najmniejszego kłopotu, ponieważ galeria mieści się w pobliżu rezerwatu przyrody Rotuz. Dlatego Galeria Pod Rotuzem. Rotuz to przepiękne zielone miejsce, szczególnie znane z bytowania niezwykłych organizmów jak np. Rosiczka. Niczym nie zakłócone, spokojne życie leśnych stworzeń.
Dom dzików, które korzystają z kąpieli  na rotuzowych mokradłach, na których w mokrych latach obficie rośnie kwaśna żurawina. Przecudowny widok mokrej polany, porośniętej najróżniejszymi trawami. Dookoła mokradeł brzozy, sosny, świerki. Grzyby, które tu rosną nazywamy Rotuziokami. Charakterystyczne, żółte grzyby rosnące gromadnie właśnie na mokradłach. Tylko zaprawieni znawcy lasu Rotuzowego wiedza gdzie można znaleźć ten przepyszny przysmak. Mieszkają tu także liski chytruski, które podkradają rolnikom kury. Częstym widokiem są sarny pasące się pod wieczór na przyleśnych łąkach. Jesienią można zobaczyć całe rudle saren. Inspiracją była przyroda, która tu mieszka.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Najchętniej korzystam z masy ceramicznej grubo szamotowe, pozwala mi ona tworzyć ciekawe projekty. Dzięki temu każda moja praca jest wyjątkowa.  A w malarstwie farby olejne.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Najpierw powstaje pomysł, który najczęściej zrodził się podczas spaceru lub po prostu pracy nad innym przedmiotem. Rzucam masę ceramiczną na stół przerabiam ręcznie, żeby nadawała się do następnej obróbki. Powstaje sama praca, która zajmuje spory czas. Następnie aby przedmiot mógł trafić do pieca musi zupełnie wyschnąć. Zajmuje mu to od czterech dni do dwóch tygodni w zależności od grubości oraz warunków jakie panują w pracowni. Duża wilgotność spowalnia proces schnięcia. Przed włożeniem do pieca praca zostaje jeszcze szlifowana papierem ściernym, aby uzyskać jak najlepsze walory użytkowe oraz dekoracyjne. Teraz następuje wypał na tzw. biskwit czyli 960 stopni. Proces wypału trwa do trzech dni. Kiedy piec ostygnie prace są ponownie szlifowane oraz dokładnie myte z pyłu ceramicznego, można przystąpić do nakładania glazury czyli szkliw. Teraz następuje chwila magiczna, ponieważ szkliwa posiadają dość matowe oblicze przed wypałem. Każde szkliwo ma swój ciężar właściwy, dlatego należny go odpowiednio wymieszać z wodą aby pięknie pokrył przedmiot, ponieważ do wszystkich swoich prac używam szkliw spożywczych poświęcam wiele czasu na zdobienia oraz modyfikację, aby praca wyglądała atrakcyjnie. Praca po jednodniowym schnięciu trafia na pieca na 1200 stopni.Wypał trwa trzy dni. Gotowe!
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
Użytkowe oraz dekoracyjne.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Jakie? Na czym polega personalizacja?
Oczywiście na życzenie klienta. 
Najbardziej nietypowe zamówienie?
Kubek z postacią z filmu.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu ...
Obraz przedstawiający Byka pełnego energii malowany olejami oraz szpachelką.  
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Na moje detale i rzeźbienia, a w obrazach na kolor i fakturę oraz technikę wykonania.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta
Idealny klient to pragnący oryginalności oraz doceniający godziny spędzone w pracowni własnie dla niego. Szukający unikatowości oraz otwartości na świat.Optymistyczny, radosny oraz hojny.
Czym zaskakują Cię klienci?
Dobrym słowem oraz pomysłami.
Co jest Twoją/Waszą codzienną inspiracją do pracy?
Moją inspiracja do pracy jest otaczająca mnie przestrzeń oraz potrzeby wynikające z życia codziennego. 
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje?
Odnajduje je w porach roku , przyrodzie.
Jaki jest Twój styl na co dzień? 
Mój styl na co dzień jest bardzo luźny.
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie...
Dżinsy, koszulka, biała elegancka bluzka.
Dzień w pracy zaczynam od... 
Witaj moja pracownio! A potem pyszna kawa.
Nie wyobrażam sobie pracy bez...
Wewnętrznego pobudzającego, pozytywnego napięcia, które pobudza mnie do pracy.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu