UNKY

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Marka UNKY, której założycielką i twórczynią jest Anna Salamucha, to swoisty wyraz drzemiacej we autorce potrzeby tworzenia produktów niepowtarzalnych, stylowych i estetycznych. Pod tym znakiem powstają produkty i elementy dekoracyjne utrzymane w duchu panujących trendów. Ideą działania marki jest tworzyć piękny produkt POLSKI, cieszący zmysł ESTETYCZNY i wrażliwość EKOlogiczną odbiorców. Sztandarowym produktem marki UNKY są lampki ścienne. Wykonane ze sklejki drewnianej, pokryte farbami wodnymi, zabezpieczane żywicą naturalną. Zaprojektowane i dopracowane w najmniejszych szczegółach. Świecą ciepłym światłem led, które słynie ze swojej ekologicznej natury.

 

OPINIE UNKY

k******2
★★★★★

bardzo ładny przedmiot. lampa starannie wykonana, efektowna. przyjemnie opakowana, dziękuję.
o*****7
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko ok!
m*****
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam!
L***a
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam serdecznie
M*******8
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko super
unky-sklep.jpg

Wywiad z UNKY

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Pomysł zrodził się po rozciągniętej w czasie analizie rynku i jego potrzeb. Zauważyłam, że brakuje ciekawych, oryginalnych motywów dekoracyjnych we wnętrzach, takich które byłyby też użyteczne. A ponieważ mnie w tym czasie bardzo brakowało lampki nocnej w pokoju moich dzieci - to postanowiłam połaczyć te wszystkie braki i stworzyć jeden całkiem nowy produkt na rynku. Dekoracyjną lampkę nocną :)
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Nazwa marki to  powiedzmy z języka angielskiego fonetyczny zapis imienia projektantki marki : "Anki dizajn" ;) czyli właśnie UNKY design.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Polskim twórcą to jestem chyba od dnia narodzin ..haha:) ale w kontekście zawodowym, myślę że stałam się nim z chwilą gdy stworzyłam pierwszą lampkę w swojej prywatnej kuchni, wzięłam ją w ręce i poczułam wtedy, że to jest piękne i dobre, i że trzeba to zaoferować ludziom.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Nowy projekt czasem powstaje spontanicznie, pod wpływem jakiegoś intuicyjnego przebłysku, czasem dojrzewa kilka tygodni w mojej głowie a innym razem ktoś poprostu podsunie pomysł lub temat, a ja to przerabiam na gotowy produkt - nową lampę.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów? Moje lampki to przedewszystkim niepowtarzalny element dekoracyjny, czasem nawet najważniejszy akcent w całym wystroju pokoju. Oczywiście nadrzędnie przeznaczone są one jako produkt doświetlający i wprowadzający nastrój w sypialniach, salonach, kuchniach, holach...zasadniczo w każdym dowolnym wnętrzu.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty?  Ogromną zaletą moich lamp jest fakt, że można je personalizować. Zarówno wpływać na kolorystykę lampy, na kształt, dostosowanie istniejącego wzoru, ale także można umieszczać dedykację z tyłu lampy lub podpisywać imieniem właściciela.

unky-kontakt.jpg

Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Zdecydowanie tworzenie nowości oraz nade wszystko ogromną radość sprawia mi odbieranie pozytywnych komentarzy i wrażeń od klientów.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
W pierwszym roku prowadzenia marki największym zainteresowaniem cieszyły sie lampki chmurki. W ostatnim półroczu jednak, prowadzenie przejęły 'księżyce".
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Lampki UNKY zawsze wykonywane są ze sklejki drewnianej, pokryte naturalnyi i przyjaznymi dla środowiska farbami wodnymi.
Najbardziej nietypowe zamówienie?
Bardzo często zdaża mi się podejmować nowe wyzwania na indywidualne potrzeby. Niedawno stworzyłam dwie lampy : księżyc i Ziemię z opracowaniem systemu montowania podsufitowego. Wyszło perfekcyjnie:) Ponadto w historii mojej marki była realizacja która przekroczyła pewne standardowe możliwości technologiczne jesli chodzi o format lampy. I tak dzięki determinacji i ogromnej chęci stworzyłam lampę o wymiarze przekraczającym 1,2m.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu...
Kady projekt jest dla mnie wyjątkowy i z każdego jestem dumna. Teraz pracuję nad nowa linią UNKY. To projekt, który współtworzę z innym bardzo twórzym i zdolnym człowiekiem. Napewno będziemy chcieli pokazać to całemu światu! :)
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Klienci zawsze podkreślają że podoba im się wzornictwo moich lamp oraz możliwość regulacji natężenia światła.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta
Idealny klient? Nie miałam jeszcze innych!! Oczywiście najczęściej moimi klientami są rodzice, którzy szykują nowe pokoiki dla swoich pociech....ale rownie często zamawiają  ludzie którzy szukają prezentu na jakąś okoliczność: śluby, chrzciny, komunie, urodziny, święta. Wtedy zazwyczaj przydaje się opcja "z dedykacją" :)
Czym zaskakują Cię klienci?
Nie wiem czy to wogóle powinno zaskakiwać, ale wspomnę o tym. Trafiam w swoich relacjach handlowych na baardzo uczciwych i serdecznych ludzi. Raz kiedyś zdażyło się że w natłoku ogromnej ilości zzamówień, wysłałam klientce lampkę, za którą nie zdążyła jeszcze zapłacić. Sama się do mnie odezwała i zwróciła na ten szczegół uwagę.
Co jest Twoją codzienną inspiracją do pracy? Moją inspiracją jest potrzeba tworzenia i działania. Taki mój osobisty zew.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon? Stale obserwuje trendy wnętrzniarskie - w tkaninach, wzorach, kolorystyce. Inspiracje odnajduję rownież w architekturze, grafice i naturze.
Jaki jest Twój styl na co dzień? Mój styl - to styl ciepły, przytulny, z harmonią kolorów i przestrzeni. Styl obfitujący w drewno, ceramikę i rośliny. Nie gonię za trendami, raczej mam swój styl w którym się dobrze czuję i chcę się nim otaczać.
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie... w jednej szafie - płyt z muzyką, w drugiej szafie - papieru i ołówków, a w trzecciej szafie - przypraw korzennych.
Dzień w pracy zaczynam od... puszczenia muzyki i zaparzenia kawy;)
Nie wyobrażam sobie pracy bez... UNKY

kolekcje
ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu