tree rebel

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Jesteśmy młodą polską marką, której głównym celem jest zachęcanie innych do dbania o naszą planetę poprzez sadzenie drzew. Oferujemy wysokiej jakości ubrania, a za każdą sprzedaną rzecz sadzimy 10 drzew w różnych miejscach na świecie. Po zakupie otrzymasz imienny certyfikat z informacją o tym gdzie zostaną posadzone Twoje drzewa. Po kilku miesiącach działalności posadziliśmy ich już ponad 500. Wierzymy, że zrównoważona moda może korzystnie wpływać na środowisko, a przemyślane i świadome zakupy mają realny wpływ na naszą planetę. Wszystkie ubrania powstają z zachowaniem najwyższych standardów poszanowania środowiska. W ofercie znajdziesz koszulki i bluzy wyłącznie z certyfikowanych materiałów o najwyższej jakości, m.in. z certyfikowanej bawełny organicznej GOTS i recyklingowanego poliestru po butelkach PET. Zachęcamy do wsparcia akcji sadzenia drzew!

 

OPINIE tree rebel

g********m
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko w porządku, polecam
g*****
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam serdecznie
tree-rebel-4292.jpg

Wywiad z tree rebel

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Pomysł na stworzenie tree rebel narodził się w 2019 roku kiedy brazylijska Amazonia była trawiona przez pożary. Skłoniły one nas (Ewelina i Marcin) do refleksji i poszukiwania sposobów na poprawę sytuacji. Długo zastanawialiśmy się nad tym w jaki sposób możemy zachęcić inne osoby do zrobienia czegoś razem w tym temacie. Postawiliśmy na nieszablonową metodę oferowania ekologicznych i etycznych ubrań. Za każdy zakup sadzimy 10 drzew.    
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Nazwa oddaje naszą motywację i cel. W nieszablonowy, rebeliancki sposób chcemy zachęcić innych do sadzenia drzew. Stąd nazwa tree rebel.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Przygoda zaczęła się od stworzenia dwóch koszulek z grafikami z proekologicznym przesłaniem. Mowa tutaj o koszulce "pszczoły" oraz "pingwin". To nasze klasyki.
 

tree-rebel-5857.jpg

Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Sadzenie drzew - to jest nasz największy motywator. Dlaczego nie sadzimy drzew bez sprzedawania ubrań? Otóż, sadzenie drzew kosztuje, ponieważ trzeba sfinansować m.in. sadzonki, ziemię oraz pracę ludzką. Aby model był zrównoważony w średnim i długi okresie, potrzebne jest źródło dochodu. Dochód ze sprzedaży koszulek umożliwia nam realizację naszej wizji. Poza tym, uważamy, że nasze koszulki są fajne i mają dobre przesłanie w słusznej sprawie! 
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Nasze bestsellery do tej pory to koszulka "pszczoły", "pingwin" oraz koszulki z recyklingu z naturalnym korkiem.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Nasze ubrania wykonane są z ekologicznych materiałów takich jak certyfikowana bawełna organiczna GOTS. Dodatkowo, dzięki technologi wykorzystywanej przez naszych partnerów produkujemy ubrania z recyklingu. Mowa tutaj o materiałach takich jak bawełna organiczna z recyklingu oraz poliester z recyklingu (plastikowe butelki PET po wodzie mineralnej).
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Współpracujemy z czołowymi firmami z Europy w zakresie ekologicznych materiałów i zrównoważonej, certyfikowanej produkcji. Sami produkujemy ubrania i pilnujemy, aby proces produkcji przebiegał płynnie. Podstawa koszulek i bluz produkowana jest z reguły w certyfikowanych fabrykach zasilanych energią słoneczną w Indiach lub Turcji. Są to jedne z najnowocześniejszych fabryk na Świecie. Wykończenie i przygotowanie ubrania do sprzedaży odbywa się na terenie Polski.  
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
Szyjemy odzież slow fashion do codziennego użytku. Większość modeli jest casualowa. 
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Jakie? Na czym polega personalizacja?
Przy zakupie każdy z klientów otrzymuje imienny, spersonalizowany certyfikat wsparcia akcji sadzenia drzew z informacją o tym gdzie zostaną posadzone jego drzewa.  
Najbardziej nietypowe zamówienie?
Jeszcze przed nami.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu ...
Na pochwałę zasługuje cały projekt. Na sierpień 2020 roku mamy posadzonych już 500 drzew. To oznacza, że w ciągu 10 lat nasze drzewa, posadzone dzięki naszym klientom, zaabsorbują około 10 tysięcy kilogramów CO2.  
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
W naszym przypadku słowo klucz to "drzewo". Klientów interesuje to w jaki sposób i gdzie sadzimy drzewa. Jesteśmy bardzo transparentni w tym aspekcie. Aby wszystko przebiegało sprawnie, współpracujemy z czołowymi organizacjami ekologicznymi w Polsce i na świecie. 
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta
Naszym klientem jest Kobieta, która dba o środowisko i chce zrobić coś dobrego dla naszej planety.
Czym zaskakują Cię klienci?
Klienci zaskakują nas pomysłami i sugestiami na dalszy rozwój naszej marki. Wszystkie sugestie i uwagi zbieramy z największą przyjemnością.
Co jest Twoją/Waszą codzienną inspiracją do pracy?
Ocieplenie klimatyczne - ono motywuje nas do działania. Czas na "dyskusję" dobiega końca. Trzeba działać. Jedną z najskuteczniejszych "broni" w walce z CO2 są drzewa.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje?
Natura, góry, przyroda.
Jaki jest Twój styl na co dzień? 
Luźny, swobodny.
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie...
Ekologiczna koszulka, wygodne spodnie i stonowane, klasyczne buty.
Dzień w pracy zaczynam od... 
Kawy!
Nie wyobrażam sobie pracy bez...
Ludzi, którzy ze mną pracują.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu