TOTEB handcraft

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych
OPINIE

TOTEB handcraft to firma produkująca wysokiej jakości torby ekologiczne.

 
toteb-handcraft-sklep.jpg

Wywiad z TOTEB handcraft

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Pomysł wziął się z potrzeby. Tak to jest z najlepszymi pomysłami, że jeśli czegoś brakuje lub nie zwraca się na coś uwagi, najlepiej zrobić to samemu. Ekologicznych toreb jest bardzo dużo, ale tych naprawdę ekologicznych, wytrzymałych, dobrze zaprojektowanych i wykonanych jest niewiele.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Nazwa firmy wzięła się od rodzaju torby. TOTE jest to prosta torba, duża, pakowna, która głównie jest wykorzystywana do zakupów. "Tote" to angielskie słowo, które oznacza "nosić" i weszło do użytku w XVII wieku, ale jako określenie torby pojawiło się dopiero w XIX wieku.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Decyzja o otwarciu naszej pracowni pojawiła się jak już byliśmy pewni swego i mieliśmy konkretny plan działania. Twórcami staliśmy się dopiero jak zaczęliśmy go realizować i jest to dla nas bardzo przyjemne uczucie.

toteb-handcraft-kontakt.jpg

Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Największą radością jest cały proces pracy nad konkretnym projektem i doprowadzanie go do finalnego produktu. Składa się na to wiele czynników, ale wszystkie dają radość bo prowadzi to do czegoś dobrego. Oczywiście ta radość zwiększa się podczas realizacji zamówień. Jeśli nasze torby się podobają i cieszą zainteresowaniem jest to najważniejsze.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Jesteśmy młodą pracownią, bo otworzoną na początku 2018 roku. Pracujemy nad nowymi projektami, ale do tej pory największym hitem jest nasza torba z niedźwiedziem.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Przede wszystkim naturalnych. Jest to nasze podstawowe kryterium. Jeśli materiał jest naturalny, następnie musi być bardzo dobrej jakości. Jeśli chodzi o tkaniny, są to grube, gęsto plecione (zwykle splotem panama, canvasowym), materiały z bawełny lub lnu. Jeśli chodzi o dodatki to nie plastik. Np. produkty pakujemy w pudełka z ekologicznej tektury.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Jest to połączenie pracy umysłowej i fizycznej. Wszystko zaczyna się od pomysłu, jakiegoś problemu. Potem jest etap projektowania, który łączy w sobie pracę z ołówkiem jaki i z komputerem. Kolejny etap to już prace ręczne: wycinanie szablonów, szycie, robienie stempli.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
Codzienne, praktyczne ale też dekoracyjne.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Jakie? Na czym polega personalizacja?
Tak, ale ze względu, że jesteśmy raczej manufakturą niż firmą staramy się wybierać propozycje, które są dla nas przekonujące i możemy się pod takimi podpisać. Zwykle polega to na realizacji produktów z określonego rodzaju materiału lub z wykorzystaniem konkretnej grafiki.
Najbardziej nietypowe zamówienie? Torby z konopi, zamówienie z Australii.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu ... Nasze torby!
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach? Na jakość wykonania, ręczną robotę i design. Cieszymy się z tego!
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Jest to szeroki wachlarz ale myślimy, że najbardziej trafiają one do osób, które zwracają uwagę na ekologię, jakość, design.
Czym zaskakują Cię klienci? Miło zaskakują kolejnymi zamówieniami i pozytywnymi opiniami.
Co jest Twoją/Waszą codzienną inspiracją do pracy? Zycie codzienne i jego potrzeby.
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie... Jeansy, koszula, sweter.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2019
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu