SONNES ART

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Anna Golec aka SONNES ART to artysta samouk kreujący unikatowe geometryczne plakaty gdzie główną inspiracją jest NATURA. Nazywam się Anna Golec, jestem miłośnikiem minimalizmu, abstrakcji i geometrii. W moich projektach i grafikach głównie inspiruje się przyroda która uwielbiam. Ale nie tylko. Chłonę dużo inspiracji z otoczenia w którym przebywam, z miejsc które odwiedzam, z podróż i muzyki jakiej słucham. Moje prace to głównie Zwierzęta. Wszystkie grafiki rysuję cyfrowo i oparte są na prawdziwych fotografiach zwierząt. ALWAYS INSPIRED BY THE NATURE. ENOJY.

 
sonnes-art-sklep.jpg

Wywiad z SONNES ART

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Marka istnieje od 2018 lecz nazwa powstała o rok wcześniej. Sonnes Art na początku było to tylko malowanie akrylowe na drewnie, ubraniach i pare miesięcy poźniej digital art czyli cyfrowe rysowanie. Cyfrowe rysowanie miało początek wtedy gdy okryłam Adobe Illustrator. W mojej dziennej pracy zaczęłam używać tego programu to tworzenia małych grafik, plakatów itd. Odkrywanie powoli możliwości tego programu nasunęły mi pewnego dnia pomysł o narysowanie za pomocą pen tool geometrycznego Lwa. Tak powstał mój pierwszy geometryczny projekt. Sam Lew ma ponad 10 warstw nakładających się na siebie. Zaraz po lwie zdecydowałam że narysuje inne zwierzęta, ptaki itd.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Festival. Wybrałam się na Festival w Portugalii i jedno z mott było słowo ONENESS co oznacza JEDNOŚĆ. Wrzuciłam słowo na stronkę która za pomocą anagramu tworzy słowa z liter. Tak powstało SONNES.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Od małego przejawiały się moje aktywności jako artysta, a na pewno zaczęło się od malowania ścian w domu. A tak na serio, moja przygoda zaczęła się w Bristolu, UK. To tutaj postawiłam swoje pierwsze kroki jako artysta i zdecydowałam się robić co naprawdę lubię i dzielić się tym z innym. Po paru latach działania w UK chce teraz trochę pokazać się w Polsce. Wkrótce mała wystawa i mam nadzieje na wystawienie swoich prac na targach, festiwalach etc.

sonnes-art-kontakt.jpg

Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki? Kreowanie.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym? Lew, Geometric LION.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Najczęściej jest to Adobe Illustrator. 
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu? Od inspiracji. Ale to akurat ciężko określić dokładnie jak ponieważ jestem jednym z tych artystów gdzie nie mogę niczego wymusić bo efekt końcowy nie będzie zadowalający. Czasem jest łatwiej, czasem jeden projekt czeka w folderze pare miesięcy.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty?
Realizuje projekty na zamowienie. W 2018 roku wygrałam kompetycje na zaprojektowanie wielkiego napisu Bristol w Centrum. Jest to 9 liter składających się z 9 różnych charakterystycznych dla miasta miejsc, rzeczy, widoków. Cały projekt jest oczywiście Geometryczny.
Najbardziej nietypowe zamówienie? Jeszcze takiego nie było.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu...
Bristol Letters - 9 metrowy napis w centrum, cała grafika jest geometryczna.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Unikatowość i kolory oraz detale.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta
Nie ma idealnych klientów. Każdy dostrzeże co tylko chce w moich pracach.
Czym zaskakują Cię klienci?
Klienci dzieci. szczególnie reakcja na Geometrycznego Lisa i Lwa.
Co jest Twoją/Waszą codzienną inspiracją do pracy? Codziennie inna. Albo jej brak tak jak i weny. Tutaj zawsze mi do głowy przychodzi kawałek Kalibra i Mariki - Wena. Raz jest raz jej nie ma. To samo jest z inspiracją która jak dla mnie też idzie w parze z motywacją.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje? Otoczenie, muzyka, miasto, nowe miejsca, podróże, natura.
Jaki jest Twój styl na co dzień? oh! różny. 3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie... legginsy, koszulka XL, bluza.
Dzień w pracy zaczynam od... zielonej Herbaty. Nie wyobrażam sobie pracy bez... muzyki.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu