natalia koniuszy

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

A może kolaż?

 

OPINIE natalia koniuszy

a*****m
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko ok!
M******7
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam projektanta
a******1
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam serdecznie
E****2
★★★★★
automatyczna opinia

Rewelacja!
m*****e
★★★★★
automatyczna opinia

Bezproblemowe zakupy
natalia-koniuszy-sklep.jpg

Wywiad z Natalia Koniuszy

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Przygoda zaczęła się wiele lat temu, gdy w czasie gimnazjalno-licealnym zaczęłam tworzyć biżuterię z modeliny, koralików i filcu, hand made w polsce nie był wtedy aż tak bardzo rozwinięty, wystawiałam się z małym stoiskiem na niedużych lokalnych targach - niekoniedcznie związanych bezpośrednio z designem czy wzornictwem. Z biegiem lat zaczęłam zmieniać techniki, w których czułam się najlepiej, przez pewien czas malowałam akwarelowe ilustracje. Ostatecznie skupiłam się na technikach kolażowych, ale poprzednie doświadczenia na pewno pomogły mi w rozwinięciu zdolności manualnych, nauczeniu się kompozycji i doboru kolorystyki - warto przejść przez kilka różnych technik zanim skupimy się na tej jednej docelowej.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Na pewno jest to kontakt z ludźmi. Codziennie spotykam się z ogromną dawką pozytywnej energii ze strony klientów i obserwatorów, to sprawia, że z radością tworzę nowe kolaże!
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym? Zdecydowanie galaktyczne kolaże - kobiety w kosmosie! Od samego początku mojej przygody z kolażejm cieszyły się one największą popularnością! Są to też kolaże, do których mam największy sentyment, od tego zaczęła się moja kolażowa przygoda.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Przede wszystkim ze wszelkiego rodzaju gazet, przede wszystkim modowych, lifestylowych, ale również chętnie sięgam do starych, zniszczonych książek, które skrywają ryciny i ciekawe teksty, które mogą dopełnić kolaż. Ciekawym elementem, który podpowiedziała mi uczestniczka moich warsztatów z kolażu są też kwiaty, liście itp.

natalia-koniuszy-kontakt.jpg


Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Proces powstawania każdego nowego kolażu zaczyna się od... chaosu. Szukam zdjęć, wycinam elementy, które zwracają moją uwagę, układam je, przekładam za każdym razem tworząc coś nowego - wszystko tak długo aż efekt będzie satysfakcjonujący. Twrząc kolaże cyfrowe również zaczynam od poszukiwania zdjęć, tworzę nowy folder i umieszczam w nim wszystkie zdjęcia, które będą elementem kolażu lub takie, które po prostu mnie zainspirowały w jakiś sposób - kolorystyką, kompozycją lub klimatem. Zawsze jest to metoda prób i błędów, która na szczęście w kolażu jest możliwa, możemy w nieskończoność przekładać elementy, za każdym razem tworząc zupełnie nową kompozycję. Warto więc w czasie procesu robić zdjęcia kolaży, aby później w łatwy sposób wrócić do poprzedniego ułożenia lub pomysłu. 
Czy tworzysz spersonalizowane projekty?
Zdarza mi się tworzyć bardzo spersonalizowane projekty. Są to głównie kolaże na specjalne zamówienia, dla konkretnych osób. Przykładem był np. kolaż na rocznicę ślubu, który miał przedstawiać osoby obdarowane a także ich zainteresowania i miejsca, po których podróżowali. Taki kolaż można więc bardzo łatwo spersonalizować aby był to wyjątkowy prezent, wystarczy dodać elementy, które są w jakiś sposób powiązane z tą osobą albo takie, które będą rozpoznawalne na danej pracy tylko przez poszczególne osoby - takie małe tajemnice ukryte w kolażu.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
W każdym przypadku jest to jakość wykonania i stan w jakim otrzymamy produkt. Plakat może być świetnie zaprojektowany, ale równie ważnym czynnikiem, co projekt jest również dobór papieru, jakość wydruku i dostarczenie produktu bez jakichkolwiek uszkodzeń.
Czym zaskakują Cię klienci?
Na pewno pomysłowością i ogromnymi pokładami kreatywności podczas tworzenia spersonalizowanych projektów.
Co jest Twoją codzienną inspiracją do pracy?
Wszystko! Główną zasadą poszukiwania inspiracji jest po prostu oglądanie wszystkiego co wpadnie nam w ręce - przeglądanie prac innych twórców - również z innych dziedzin niż ta, w której się specjalizujemy. Chodzenie na wystawy, do kina, do teatru. Inspirację możemy znaleźć idąc ulicą - może to być kształt budynku, neon lub kolor, który aktualnie jest dominujący w przyrodzie - ważne aby to dostrzegać i przyglądać się otoczeniu i wyczulić nasz mózg na dostrzeganie detali. Od tego wszystko się zaczyna, od drobnego detalu, który przeradza się w cały pomysł.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje?
W magazynach i na portalach o modzie, designie i wzornictwie - pomaga w tym White MAD, Label Magazine, K-mag, Fubiz itd. Warto też zapoznać się z kolorami pantone, które w pewien sposób wyznaczają trendy kolorytyczne na dany sezon lub rok.
Dzień w pracy zaczynam od... śniadania, kawy i przeglądania inspiracji.
Nie wyobrażam sobie pracy bez... muzyki w tle i herbaty.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu