Monopolka

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych
OPINIE

Monopolka to niezależna marka biżuterii autorskiej, łączy w sobie tradycyjne rzemiosło i najnowsze trendy. Kolekcje są unikatami oraz limitowanymi seriami produktów. Biżuteria Monopolki to przede wszystkim odważne, zaskakujące zestawienia nietypowych materiałów. Autorka, Gosia Szewczyk, najbardziej upodobała sobie pracę z żywicą, którą barwi i miesza ze sproszkowanymi metalami, krzemionką, szkłem i bursztynem. Na potrzeby każdej kolekcji powstają nowe receptury, a także palety barw. Wszystkie kolekcje wykonywane są własnoręcznie przez projektantkę.

 
Ocena od 1 do 5 gwiazdek. Średnia ocen 5
i*****a
OPINIE Monopolka
5/5
#1016127

Jak zwykle tutaj czuję się zadbaną klientką. Staracie się i to widać :)
j*****
OPINIE Monopolka
5/5
#991310

Prześliczny pierścionek. Bardzo lekki.
j*****
OPINIE Monopolka
5/5
#998439

Prześliczny pierścionek. Bardzo lekki.
p*****b
OPINIE Monopolka
5/5
#1131039

Doskonała transakcja. Polecam:)!
p********n
OPINIE Monopolka
5/5
#1093762

Pierścionek ponadprzeciętny, oryginalny, identyczny a nawet ładniejszy niż na zdjęciach!Polecam wszystkim kobietom, które lubią dużą, oryginalną, "naturalną" biżuterię. Transakcja przejrzysta!
monopolka-sklep.jpg

Wywiad z Monopolka

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Temat projektowania biżuterii pochłonął mnie już na 3 roku studiów wzornictwa przemysłowego. Po wielu realizacjach komercyjnych zleceń i jednoczesnym eksperymentowaniu z autorskimi formami zdecydowałam się na stworzenie spójnej, osobistej koncepcji. Początkiem była praca dyplomowa i kolekcje, które pokazywały  fascynację zarówno nowoczesnymi kompozytami jak i tradycyjną biżuterią srebrną.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Monopolka to połączenie "mono" w znaczeniu pojedyncza, unikatowa,wyjątkowa i "polka" podkreślająca kobiecość. Szukałam słowa, które będzie miało w sobie treść i charakter. Zależało mi, żeby podkreślić moją przynależność, bo czułam potrzebę budowania marki o polskiej tożsamości, która czerpie z tradycji i rzemiosła m.in. biżuterii bursztynowej. Studiowałam  na Akademii Sztuk w Gdańsku i z tym miastem związałam swoje życie. Otrzymałam niezwykle cenne lekcje rzemiosła od gdańskich mistrzów i myślę, że ręczne wykonywanie biżuterii pozostanie do końca nadrzędną wartością Monopolki.

monopolka-kontakt.jpg

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Tworzenie było częścią mnie od zawsze i moje projektowanie nie zaczęło się od studiów, ale od kreatywnej zabawy, chociaż teraz tak ją nazywam, kiedyś była po prostu najlepszą z możliwych zabaw: budowanie szałasów, układanie lego w najróżniejsze kompilacje, przebieranie się z bratem, mieszanie eliksirów i wszystko to co robi dziecko, kiedy ma przestrzeń by rozwijać własną osobowość. Myślę że to był początek kreatywnego umysłu.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Noszę w głowie niezliczoną ilość pomysłów i część z nich doczekała się realizacji za sprawą impulsu w postaci pięknych kamieni naturalnych, które udało mi się kupić w muzeum przyrody. Inne projekty nabierają kształtu po wielu próbach z kawałkami barwnej żywicy mieszanej z różnymi materiałami.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta
Moi klienci często są bardzo wyrazistymi i oryginalnymi osobami, które gustują w unikatowej biżuterii.
Czym zaskakują Cię klienci? Klienci zaskakują mnie często odwagą.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon?
Najbardziej inspiruje mnie świat minerałów, roślinnych tkanek widzianych przez mikroskop i architektura. W najnowszych projektach można dopatrzeć się inspiracji kwiatami knowali.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2019
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu