Monopolka

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Biżuteria autorska marki Monopolka powstaje w gdańskiej pracowni projektantki Gosi Szewczyk. Kolekcje LEAF, PERAL, LILLY, SPLIT, MEDALION wykonane są z ponadczasowych metali szlachetnych: srebra lub złota oraz wyselekcjonowanych kamieni naturalnych i pereł. Kolekcje biżuterii unikatowej powstają na bazie żywicy jubilerskiej połączonej z bursztynem bałtyckim lub materiałami pochodzącymi z upcyclingu: drewna, metali kolorowych: mosiądzu, aluminium, stali, miedzi. Biżuteria casual to połączenie barwnej żywicy jubilerskiej oraz antyalergicznej stali chirurgicznej.

 

OPINIE Monopolka

a*****l
★★★★★

Dziękuję jestem zadowolona z biżuterii i długość łańcuszka odpowiednia. Pozdrawiam 😊
d*****z
★★★★★

Bardzo ładne i efektowne kolczyki. Polecam
M********O
★★★★★

Kolczyki są super! - dziękuję :) szybka dostawa, fajnie zapakowane.
o********a
★★★★★

Zamówione przeze mnie kolczyki stały się moim ulubionym dodatkiem :) Bardzo dziękuję i na pewno do Państwa wrócę :)
i******1
★★★★★

Kolczyki są po prostu PIĘKNE, na pewno dokupię inne kolory i pierścionki - CUDA :)
monopolka-sklep.jpg

Wywiad z Monopolka

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Temat projektowania biżuterii pochłonął mnie już na 3 roku studiów wzornictwa przemysłowego. Po wielu realizacjach komercyjnych zleceń i jednoczesnym eksperymentowaniu z autorskimi formami zdecydowałam się na stworzenie spójnej, osobistej koncepcji. Początkiem była praca dyplomowa i kolekcje, które pokazywały  fascynację zarówno nowoczesnymi kompozytami jak i tradycyjną biżuterią srebrną.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Monopolka to połączenie "mono" w znaczeniu pojedyncza, unikatowa,wyjątkowa i "polka" podkreślająca kobiecość. Szukałam słowa, które będzie miało w sobie treść i charakter. Zależało mi, żeby podkreślić moją przynależność, bo czułam potrzebę budowania marki o polskiej tożsamości, która czerpie z tradycji i rzemiosła m.in. biżuterii bursztynowej. Studiowałam  na Akademii Sztuk w Gdańsku i z tym miastem związałam swoje życie. Otrzymałam niezwykle cenne lekcje rzemiosła od gdańskich mistrzów i myślę, że ręczne wykonywanie biżuterii pozostanie do końca nadrzędną wartością Monopolki.

monopolka-kontakt.jpg

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Tworzenie było częścią mnie od zawsze i moje projektowanie nie zaczęło się od studiów, ale od kreatywnej zabawy, chociaż teraz tak ją nazywam, kiedyś była po prostu najlepszą z możliwych zabaw: budowanie szałasów, układanie lego w najróżniejsze kompilacje, przebieranie się z bratem, mieszanie eliksirów i wszystko to co robi dziecko, kiedy ma przestrzeń by rozwijać własną osobowość. Myślę że to był początek kreatywnego umysłu.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Noszę w głowie niezliczoną ilość pomysłów i część z nich doczekała się realizacji za sprawą impulsu w postaci pięknych kamieni naturalnych, które udało mi się kupić w muzeum przyrody. Inne projekty nabierają kształtu po wielu próbach z kawałkami barwnej żywicy mieszanej z różnymi materiałami.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta
Moi klienci często są bardzo wyrazistymi i oryginalnymi osobami, które gustują w unikatowej biżuterii.
Czym zaskakują Cię klienci? Klienci zaskakują mnie często odwagą.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon?
Najbardziej inspiruje mnie świat minerałów, roślinnych tkanek widzianych przez mikroskop i architektura. W najnowszych projektach można dopatrzeć się inspiracji kwiatami knowali.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu