MonDu

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Kreatywna pracownia dziewiarska. Ręcznie wykonane swetry, akcesoria, dodatki, dzianina do wnętrz... Projekty wyłącznie autorskie, dość często wykonywane w pojedynczych egzemplarzach. Realizujemy projekty indywidualne zgodnie ze wskazówkami Klientki/Klienta. Zapraszamy.

 

OPINIE MonDu

N***J
★★★★★

To już moja czwarta czapka od "Mon Du". Po prostu wszystko dobrej jakości - i włóczka, i projekt, i wykonanie!
w******k
★★★★★

Świetny towar. Dzięki.
g*****a
★★★★★

Kolejne fantastyczne zakupy, piękna czapka, wysyłka błyskawiczna, polecam Pakamerę i Artystę! pozdrawiam KK
t*****a
★★★★★

Otrzymałam rękawiczki. Są piękne!! pozdrawiam. tempola.
m******g
★★★★★

Jak zawsze szybko i bez problemów
mondu-sklep.jpg

Wywiad z MonDu

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Trochę z przypadku. Dziergania na drutach i szydełkowania nauczyłam się sama jeszcze w szkole podstawowej i traktowałam jako fajne hobby, ale nigdy nie wiązałam z tym swojej przyszłości. Moją drugą pasją jest fizyka i na tym kierunku kończyłam studia. Zupełnie przypadkiem trafiłam w sieci na galerię skupiającą rękodzielników i postanowiłam zgłosić się ze swoimi pracami; miało to być zajęcie tymczasowe i dorywcze. Później jednak wszystko potoczyło się bardzo szybko i postanowiłam zająć się dzianiną na poważnie.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
MonDu pochodzi od pierwszych liter mojego imienia i nazwiska, nazwa jest ze mną od początku i była dobrze przemyślana. Brzmi trochę z francuska, jak wiele osób twierdzi, ale nie ma w niej żadnego ukrytego znaczenia i przesłania.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Pierwsze kroki postawiłam po przyjęciu do grona twórców jednej z internetowych galerii handmade'owych. Kolejno współpraca z innymi galeriami np. Pakamera.pl.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Większość projektów pochodzi z serii limitowanych, dlatego sztandarowego projektu, który sprzedaję cały czas nie mam. Wiele projektów już zakończyłam, choć czasem zdarza mi się na życzenie Klientki/Klienta do niego wrócić. Patrząc wstecz - na początku były to golfiaki obszerne - mnóstwo ich wykonałam, później rękawiczki z klapką, swetry z serii Chunky, obecnie swetry z serii Bomber. Dość dużym powodzeniem cieszą się też artykuły do dekoracji wnętrz, m.in. pledy i narzuty.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki? Najbardziej wiadomości z podziękowaniami i słowami uznania od zadowolonych Klientek i Klientów i to, że często po pierwszej zakupionej pracy, wracają do mnie ponownie. To bardzo motywujące i utwierdzające mnie w przekonaniu, że to, co robię ma sens.

mondu-kontakt.jpg

Z jakich materiałów korzystasz najchętniej? Staram się wykonywać wszystkie projekty z jak najbardziej naturalnych włóczek, ale w dużej mierze zależy to od Klientki/Klienta. To Ona/On decyduje, z jakiego włókna chce mieć daną rzecz.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Nowy projekt rozpoczynam najczęściej - o dziwo - od wyboru włóczki i to ona podopowiada mi, co z niej można uzyskać. Później są próby, często dużo prucia... Efekt końcowy musi mi się podobać i nie mogę mieć do niego żadnych zastrzeżeń. Jeśli tak nie jest, zaczynam od początku wprowadzając niezbędne poprawki.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
Są dedykowane Osobom, którym nie są obce świadome zakupy, którym zależy na posiadaniu garderoby z naturalnych materiałów oraz preferującym styl Slow Life.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty?
Tak. Oprócz swoich projektów, do których Klientka/Klient może wnieść swoje poprawki, realizuję również indywidualne zamówienia zgodne z Jej/Jego wskazówkami. Dość często jest to unikat, którego później nie kopiuję.
Najbardziej nietypowe zamówienie? Dwa projekty wykonane na indywidualne zamówienie - kapcie w kształcie czołgu, których już nie wykonuję oraz torebka w kształcie świnki - jedna sztuka jest jeszcze dostępna w galerii.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu... najbardziej jestem dumna ze swoich narzut i pledów. Są to bardzo duże formy wymagające mnóstwa czasu, ale bardzo satysfakcjonuje końcowy efekt. Największa narzuta, jaką wykonałam była z przeznaczeniem na pokrycie sofy narożnikowej.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach? Na jakość wykonania, użyte włókna i po części - mam nadzieję - na oryginalność.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Najbardziej zależy mi na Osobach, które przede wszystkim doceniają pracę ręczną  i długotrwałość moich produktów.
Czym zaskakują Cię klienci? Oryginalnością swoich pomysłów.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje?
Nie kieruję się modą i modowymi trendami, staram się by projekty były uniwersalne. Jedynie zwracam uwagę na kolory obowiązujące w danym sezonie.
Jaki jest Twój styl na co dzień? Styl klasyczny, bardzo mi bliski styl Audrey Hepburn, trochę męski - na co dzień rzadko noszę sukienki i spódnice. Zwracam uwagę na naturalne materiały i takie ubrania zazwyczaj noszę. Kolory podstawowe - biel, czerń, szarości i ukochany granat.
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie... zależy to od pory roku, ale ogólnie - ładnych butów, białej koszuli, dobrze skrojonego żakietu.
Dzień w pracy zaczynam od... kawy, nastawienia muzyki i sprawdzenia poczty e-mailowej.
Nie wyobrażam sobie pracy bez... muzyki. Dziękuję Czytelniczkom i Czytelnikom za chęć poznania mnie bliżej i wytrwania do końca wywiadu. Zapraszam na zakupy.
 

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu