MILAAU

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

MILAAU to meble, którymi przez surowość litego drewna, betonu i stali, chcemy opowiadać o naturze. Opowiadać tak, by w codziennym, domowym życiu dało się jej dotknąć, poczuć jej charakter, zobaczyć jej piękno. W naszej manufakturze wszystkie meble tworzone są ręcznie, przez co każdy egzemplarz jest wyjątkowy.

 

OPINIE MILAAU

J*****a
★★★★★
automatyczna opinia

Rewelacja!
j*******s
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam!
r*****8
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam gorąco!
e*u
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam serdecznie
j****i
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko ok!
milaau-sklep.jpg

Wywiad z MILAAU

Skąd pomysł na stworzenie marki?
MILAAU to tak naprawdę rezultat kilku niezależnych wątków w moim życiu, które łącząc się dały życie nowej marce. Miłość do projektowania wnętrz odkryłem podczas własnoręcznego remontu mieszkania. Zafascynowało mnie to, jak poprzez różne elementy wystroju, możemy wpływać na ostateczny charakter wnętrza. Jak ważną rolę odgrywają najmniejsze detale. Jak dobór materiałów potrafi zmienić kompletnie klimat pomieszczenia. Jako wykształcony inżynier budownictwa, miałem również dobre podstawy techniczne. W pracy brakowało mi jednak namacalnych rezultatów. Brakowało mi tych "robótek ręcznych" do których miałem zawsze smykałkę. Myślę, że to był ten moment, gdzie podświadomie zaczął się rodzić pomysł na własną pracownie. Zaczęło się drążenie tematu i kształtowanie koncepcji. Od zawsze byłem mocno związany z naturą poprzez swoje zainteresowania i decyzja o stosowaniu litego drewna oraz utrzymania produktów w surowym, minimalistycznym klimacie, zapadła bardzo szybko. Tak zaczęło kształtować się MILAAU.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?

Bardzo dużo satysfakcji daje możliwość tworzenia i wprowadzania w życie swoich pomysłów. Największą jednak radość czuję w momencie, gdy widzę zadowolonego klienta. Brzmi to może banalnie, ale daje nam najlepsze potwierdzenie, że to co robimy podoba się innym i ma sens.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Dużą popularnością cieszą się stoliki betonowe ze względu na nietypowy materiał. Głównie zamawiają je osoby, które urządzają wnętrze w stylu loft'owym lub industrialnym. Szafka LILU również budzi duże zainteresowanie. Klienci często powtarzają, że cały urok tej szafki to piękne wykończenie krawędzi. Zauważyliśmy też tendencję, że Polacy coraz częściej sięgają po stoły okrągłe, takie jak nasz MOKU.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
W MILAAU bazujemy na litym drewnie, betonie i stali, ale jeśli miałbym wybrać swojego faworyta to zdecydowanie drewno. Drewno kryje w sobie tajemnice przeszłości, które odkrywamy podczas obróbki tego materiału. Nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać. Czasami struktura usłojenia i kolory w drewnie są niczym obraz, który udało nam się wydobyć z głębi pnia. Dodatkowo produkty z litego drewna są niesamowite w dotyku. Nie raz przyłapałem się na głaskaniu stołu!
 

milaau-2296.jpg

Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Produkty, które lądują u nas na stronie, powstają w ciągłym procesie szukania inspiracji i przenoszenia jej na papier. Wstępnie powstałe szkice "dojrzewają" w naszej głowie i czekają na dalsze poprawki. Nie robimy nic na siłę. Niektóre projekty przechodzą wiele cykli zmian wymiarów, proporcji, materiałów, wyglądu, by ostatecznie ujrzeć światło dzienne. W przypadku indywidualnych projektów klientów, zbieramy wszelkie informacje od klienta, by mieć lepsze spojrzenie na jego wizję i przenosimy to na papier. Tworzymy jeden lub dwa projekty wstępne i konsultujemy z klientem, czy idziemy w dobrym kierunku. Jak obierzemy już dobry kierunek to dopracowujemy projekt, a następnie przystępujemy do realizacji.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Jakie? Na czym polega personalizacja?
Większość naszych projektów można dowolnie personalizować. Wymiary, które podajemy na stronie, mają przede wszystkim służyć, jako wskazówki. Ze względu na to, że wszystko wykonujemy ręcznie, bardzo łatwo możemy wprowadzić zmiany wymiarów, materiałów, stylu wykończenia i inne rzeczy. Wystarczy do nas napisać!
Najbardziej nietypowe zamówienie?
Wielkie (3,0x1,0x0,8 m) ciężkie (ok.900 kg) donice betonowe z panelami ozdobnymi z drewna egzotycznego. Projekt odbiegał od naszego standardowego repertuaru, ale zawsze chętnie podejmujemy nowe wyzwania. Wyszło super!
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Jeśli dany produkt przeszedł pierwszy etap, czyli "podoba się", to klienci zazwyczaj pytają o możliwość dopasowania wymiarów i kolorów. Przeważnie to my wychodzimy jeszcze z dodatkowymi pytaniami o szczegóły wykończenia powierzchni, preferencje dotyczące występowania sęków w drewnie itp.. Zależy nam, aby klienci mieli pełną satysfakcję ze swojego zakupu.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta
Naszą ofertę kierujemy głównie do osób szukających niekonwencjonalnych rozwiązań do swoich wnętrz. Osób, które cenią naturalność oraz surowość materiałów i nie boją się wyjść poza schemat. Minimalistów, estetyków, osób szukających wyjątkowego klimatu w swoich "czterech ścianach".
Dzień w pracy zaczynam od... Kawy i ułożenia harmonogramu pracy, o ile nie udało się tego zrobić na koniec poprzedniego dnia.
Nie wyobrażam sobie pracy bez... Dobrego podkładu muzycznego!

kolekcje
ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu