Malek

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Autorskie ilustracje i plakaty dla osób lubiących dobrą ilustrację. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, od mitologii słowiańskiej, przez plakaty teatralne, muzyczne i filmowe, do abstrakcji. Zapraszam do zagłębienia się w mój kolorowy świat :)

 
malek-sklep.jpg

Wywiad z Malek

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Od kiedy tylko pamiętam rysowałem bardzo dużo. Z biegiem czasu zrozumiałem, że chcę to robić zawodowo. Kształciłem się w tym kierunku i zdobywałem szlify zawodowe pracując dla różnych marek, aż uznałem, że moje prace są na poziomie, który mnie zadowala. Coraz większe zainteresowanie moimi pracami sprawiło, że poszedłem o krok dalej i zacząłem sprzedawać swoje projekty. Tak naprawdę wszystko stało się bardzo organicznie.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Nazwa firmy to po prostu... moje nazwisko. Od najmłodszych lat moje nazwisko było moją "ksywą", uznałem więc, że będzie najlepszą nazwą dla mojej marki.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach brałem udział w licznych wystawach, zarówno autorskich, jak i zbiorowych, m. in. Biennale Plakatu w Katowicach. Brałem także udział w rozmaitych konkursach oraz przeglądach portfolio, gdzie zostałem zauważony i tak powoli budowałem swoją markę.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki? Tworzenie ilustracji sprawia mi radość samo w sobie. Najbardziej lubię poszukiwanie odpowiedzi na temat, jaki sobie zadałem i dobór medium, w którym najlepiej się sprawdzi. Nie ma też nic lepszego, niż widok wydruku swojego projektu w wielkim formacie.
Co jest największych hitem sprzedażowym? Największym powodzeniem cieszą się moje projekty oparte na mitologii słowiańskiej, które za niedługo się tutaj pojawią.

malek-kontakt.jpg

Z jakich materiałów korzystasz najchętniej? Staram się łączyć techniki manualne z cyfrowymi, najczęściej ołówek, cienkopisy i tusz z digital paintingiem.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Wszystko zależy od tego, czy to projekt autorski, czy zlecenie. Z reguły myślę nad zagadnieniem, które stoi przede mną, potem pojawia się wizja, którą przelewam na papier, a następnie ekran komputera.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
Przeznaczeniem moich projektów jest upiększanie wnętrz. Mam nadzieję, że sprostają one gustom nawet najbardziej wybrednych klientów.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Póki co nie posiadam takich produktów, ale jeśli ktoś znajdą się osoby chętne na wykonany przeze mnie portret lub ilustrację specjalnie dla nich nie widzę problemu.
Najbardziej nietypowe zamówienie? Tak naprawdę każde zamówienie może być nietypowe, każdy ma przecież inne wymagania.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu... staram się tworzyć takie projekty, z których zawsze będę zadowolony, jednak z racji tego, że stale się rozwijam, najczęściej będzie to projekt, który wykonałem w ostatnim czasie.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Z tego co zauważyłem, klienci zwracają największą uwagę na rozmiar moich plakatów. Wiem, że sprzedaję dużo plakatów w wielkim formacie, jednak powoli będę wprowadzał także mniejsze, by każdy mógł powiesić je u siebie.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta
Myślę, że idealny odbiorca to taki, któremu po prostu spodoba się, co zrobiłem, ale także taki, który zrozumie co chciałem nim przekazać.
Czym zaskakują Cię klienci? Wszystkim. Każdy jest zaskakujący na swój sposób.
Co jest Twoją codzienną inspiracją do pracy? Inspiruje mnie wszystko, od muzyki, poprzez gry komputerowe aż do seriali. Inspirację można znaleźć we wszystkim.
Dzień w pracy zaczynam od... kawy. I śniadania. Ale kawa przede wszystkim!
Nie wyobrażam sobie pracy bez... chyba mojego tabletu graficznego. Daje mi dużo możliwości, których nie miałem wcześniej i na pewno ułatwia to bardzo pracę.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu