LOOKRECYA

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Kobiece szczęśliwe talizmany - złote pierścionki, szlachetne kamienie i medaliony. Pierścionki zaręczynowe, ślubne obrączki i różańce na palec, czyli biżuteria, która ma znaczenie. Biżuteria wykona z miłością i troską o każdy detal, wg tradycyjnych metod, nowoczesnego wzornictwa i z odrobiną nostalgii. Z przyjemnością realizuję zamówienia specjalne i zaprojektuję coś specjalnie dla Ciebie

 

OPINIE LOOKRECYA

M*****9
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam!
q****s
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko w porządku, polecam
k******0
★★★★★
automatyczna opinia

udane zakupy
G****p
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam!
T********5
★★★★★
automatyczna opinia

Bezproblemowe zakupy
lookrecya-sklep.jpg

Wywiad z LOOKRECYA

Skąd pomysł na stworzenie marki?
LOOKRECYA to projekt powstały z myślą o kobietach, które w XXI wieku wciąż czują się Księżniczkami. Księżniczkami w najpiękniejszym znaczeniu tego słowa, takim o jakim mówią stare baśnie, gdzie piękno, pracowitość i szczerozłote serce to najwyższe wartości. Biżuteria to sposób na uczczenie swojej kobiecości, diadem na głowie może niekoniecznie, ale koronkowy pierścionek ze złotem pasuje zawsze i wszędzie - kto raz założył ten wie o czym mówię.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
LOOKRECYA powstała spontanicznie i nieco intuicyjnie, jak wszystkie moje projekty, ale z biegiem czasu widzę coraz głębszy sens tego słowa oraz bogactwo jego znaczeń. LOOKrecya to uwspółcześniony zapis słowa Lukrecja, które kojarzy się ze słodyczą, ale potocznie również z imieniem grzesznej córki okrutnego papieża. Tymczasem pierwotna Lukrecja to starożytna bohaterka, po której imię dostawały kobiety z najszlachetniejszych rodów. To niezwykła piękność, która zginęła w obronie swej cnoty i która była wzorem również dla świętych Chrześcijanek.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Zdecydowanie najwięcej radości sprawiają mi pierścionki oraz medaliony. Z doświadczenia swojego i klientek wiem że pozostają najbliższe sercu. Podarowywane w ważnych chwilach życia, przekazywane z pokolenia na pokolenie są pamiątką pięknych chwil, nośnikiem tradycyjnych wartości oraz dobrych życzeń.

lookrecya-kontakt.jpg

Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Korzystam wyłącznie ze szlachetnych materiałów, metali oraz naturalnych kamieni. Zdecydowanie najbardziej ukochałam złoto, nie tylko z kobiecej próżności, ale za możliwość tworzenia koronek i detali, na które nie pozwala żaden inny materiał. Złoto to również bogactwo symbolicznych znaczeń, dziedzictwo Klimta i Wawelskich Królewien. Do tego koniecznie kolorowy kamień - radosny, ale wciąż z klasą. Naturalne kamienie to paleta najdoskonalszego z malarzy, dlaczego by z niej nie skorzystać ;)
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Każdy praca powstaje w pojedynczym egzemplarzu, zwykle z użyciem unikatowych kamieni, stąd projektowanie to najważniejsza część mojej pracy. Nie korzystam z odlewów, ani gotowych elementów, a większość projektów omawianych jest indywidualnie, choć przyznaję, że bardziej niż szkicami posługuję się intuicją. Szkice i programy graficzne poza tym, że ograniczają wyobraźnię podczas pracy, nie pozwalają poczuć ciężaru i faktury metalu kamienia... Wszak najpiękniejsze są bukiety układane w naturalnie trójwymiarowej przestrzeni, układane w dłoniach koronki najpiękniej otulają palce.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Jakie? Na czym polega personalizacja?
Większość biżuterii, które powstają w mojej pracowni złotniczej to projekty w 100% spersonalizowane. To pierścionki, które zazwyczaj powstają na zamówienie ze względu na konkretną wielkość oraz biżuteria pokoleniowa. Leciwe, znoszone i niemodne elementy biżuterii, zmieniam w pierścionki lub medaliony ze szlachetnym metalem lub kamieniem po bliskiej seniorce, aby już na zawsze pozostały bliskie sercu.
Co jest Twoją codzienną inspiracją do pracy?
Moją największą inspiracją jest natura i sztuka, a moim zdaniem najpiękniejsze ich połączenie to Art Nouveau. Sztuka secesji to moje największe odkrycie i inspiracja, oprócz historii moich klientów. Przychodząc lub pisząc do mojej pracowni przynoszą ze sobą te najpiękniejsze - o uczuciach, bliskości, więziach, fascynacji sztuką i sztuce składania najpiękniejszych życzeń.

 

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu