Lodigi

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego, Szkoła ukończona z wyróżnieniem za pracę twórcza i wybitne osiągnięcia w pracowni Rysunku i Malarstwa. 2001 wystawa indywidualna w kultowej już Galerii Nova w Warszawie. Uczestniczka wielu wystawa zbiorowych. 2018 - II Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda w Katowicach, V Festiwal Sztuki Jeździeckiej w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Tworzy barwne kompozycje figuralne na pograniczu ekspresjonizmu, pop-artu i surrealizmu. Artystka współpracuje z domami aukcyjnymi, galeriami sztuki. Prace znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą. 2020 Obraz o tytule "Gra" na okładce branżowego kwartalnika Hodowca i Jeździec nr 2 (65) wiosna 2020 :) 2019 plakat wystawiany w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich w Warszawie, Edycja konkursu "Jedz ostrożnie". 2018 Plakat zakwalifikowany do wystawy Międzynarodowego Biennale Plakatu Sołeczno-Politycznego (wystawiany Oświęcim, Berlin, Bruksela). 2011 wyróżnienie Ministra Kultury w konkursie na Plakat ogłoszonego przez Urząd Patentowy RP . Realizuję się również w projektowaniu graficznym i fotografii III miejsce w konkursie fotograficznym „Mazowsze Bliskie memu sercu”. Żyje i tworzy w głuszy ziemi Płockiej, gdzie hoduje również konie.

 

OPINIE Lodigi

l****a
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam serdecznie
l****a
★★★★★
automatyczna opinia

dziękuję za transakcję
A*****o
★★★★★
automatyczna opinia

Bezproblemowe zakupy
lodigi-sklep.jpg

Wywiad z Lodigi

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Marka powstała z myślą odbiorcach, poszukujących oryginalnych obrazów, które czynią wnętrza niepowtarzalnymi.
Osobach nie bojących się odważnego koloru, prostej formy. Myślę że miłośników zwierząt bo motyw animalistyczny jest prawie na każdym z obrazów. Często podejmuję motyw konia, jako portretu jak i w relacji z człowiekiem, może dla tergo że również obok malarstwa moją wielką pasją jest koń jako stworzenie doskonałe:) Nie wachm się przed wizerunkiem psa jako przyjaciela człowieka, towarzysza codziennego życia. Zmagam się też ze starym tematem jakim jest pejzaż wiejski, choć próbuje go przekazać w uwspółcześnionym wydaniu.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Nazwa powstała od mojego przezwiska z liceum :) Mówiono na mnie Lodigi, od takiego zespołu muzycznego, pewnie każdy kojarzy. Zawsze energetycznie he he.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Początki mojej przygody artystycznej sięgają dzieciństwa. Od najmłodszych lat pochłaniało mnie  rysowanie, malowanie i zwierzęta. Jako małe dziecko wyjeżdżałam na wieś, chowałam się tam  w psich budach i rysowałam :) Potem zajęcia plastyczne w Pałacu Kultury, no i Liceum Plastyczne. Jestem uczestniczką wielu wystawach zbiorowych, współpracuje z Domami Aukcyjnymi w całej Polsce. 10 lat temu wyprowadziłam się z Warszawy na wieś, dzięki czemu mam dużo czasu i spokoju na realizację pasji jaka jest malarstwo.

lodigi-kontakt.jpg

Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Uwielbiam sam proces twórczy. Ekscytujący początek, kiedy wpadam na pomysł, zrobienie szkiców i przejście do realizacji. Potem wystarcza dotyk pędzlem płótna, powtarzanie tej czynności przypominającej grę na instrumencie, mieszanie farb. Sprawia mi to wielką frajdę bez, której trudno się obyć.
Napawa mnie wielką przyjemnością  widok mojego obrazu we wnętrzu klienta, i to jak oddziałuje na przestrzeń, w której się znajduje.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym? Trudno to określić ponieważ każdy, obraz jest niepowtarzalny i nie ma drugiego takiego samego. Zdarzyła mi się taka sytuacja że jeden ze swoich obrazów musiałam kopiować.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej? Głównie, płótno, farby akrylowe. Projektuję też na komputerze grafiki, plakaty ilustracje. Lubię fotografować.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Najpierw pojawia się pomysł w głowie na wskutek jakiegoś zdarzenia, czy inspiracji. Potem szkice no i realizacja.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów? Przeznaczenie kolekcjonerski, obrazy mojego autorstwa można spotkać w Domach Aukcyjnych w całej Polsce. Znajdują się one w kolekcjach na całym świecie.Jak i przeznaczenie typowo dekoracyjne cieszące oko kupującego, obdarowywanego.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Tworzę obrazy na zamówienie: klasyczny portret, zazwyczaj są to wizerunki ukochanych dzieci. Ale także z innej perspektywy zamawiane są u mnie akty przez kochanki dla znawców kobiet i zakochane kobiety zamawiają akty dla swoich partnerów.
Najbardziej nietypowe zamówienie? Nie spotkałam się z takim. Dal mnie nie ma, nietypowych zleceń.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu... chwalę się swoimi obrazami, znajdują się w kolekcjach na całym świecie. Plakat mojego autorstwa bierze aktualnie udział w wystawie:  VII Międzynarodowego Biennale Plakatu Sołeczno-Politycznego „Twórczo dla praw człowieka”
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach? Oryginalność, zestawienie kolorów i temat, który jest im bliski.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Miłośnik sztuki, szeroko rozumiany esteta.
Co jest Twoją codzienną inspiracją do pracy? Banalnie. Życie i otoczenie w którym mieszkam czyli: wieś i moje konie i psy. Otacza mnie piękna przyroda, dużo czasu spędzam w lesie i na świeżym powietrzu. Osada w której mieszkam ma 130 mieszkańców. Żyję zgodnie z rytmem przyrody. To pozwala mi się wyciszyć i skupić na pracy.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje? Kolor, forma. Najlepszą inspiracją jest przyroda, która przybiera naprawdę abstrakcyjne formy.
Jaki jest Twój styl na co dzień? Dopasowany do mnie: Roboczy. 3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie... spodnie, koszula, sztyblety.
Dzień w pracy zaczynam od... treningu na moim koniu, długa wyprawa do lasu, którą traktuję jak medytację. To daje mi mnóstwo energii do pracy.
Nie wyobrażam sobie pracy bez... pracy i moich zwierząt.

kolekcje
ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu