karol drevko

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Marka Drevko zajmuje się tworzeniem biżuterii wykonanej z naturalnych materiałów: drewna i węgla kamiennego. Charakteryzuje się minimalizmem i prostą formą. Materiały są zbierane z najróżniejszych siedlisk i miejsc, dlatego każda para zasługuje na specjalną uwagę. Biżuteria tworzona przez leśnika i pasjonata przyrody.

 

OPINIE karol drevko

k*****n
★★★★★

kolczyki są super! piękne i niepowtarzalne :)
A*******0
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam gorąco!
J*****P
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam serdecznie
A*****k
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam serdecznie
c****a
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam serdecznie

Wywiad z karol drevko

Skąd pomysł na stworzenie marki? Studia leśne, a dokładniej specjalizacja z której pisałem inżynierkę. Uboczne użytkowanie lasu!
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Ta czesko brzmiąca nazwa wzięła się z dwóch wypadkowych.
Po pierwsze, to z powodu materiału, który wykorzystuję. Mały, drewniany surowiec przekształcam w jeszcze mniejszy produkt.
Po drugie, to właśnie od wspomnianych południowych sąsiadów, gdzie miałem okazję z moją narzeczoną przebywać dosyć często i ten miło-brzmiący język był obecny na każdym kroku.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Zaczęło się od zrobienia pierwszych par na święto Bożego Narodzenia pod choinkę w 2016 roku. Nie miałem żadnego pomysłu, a jako student ’leśnego’ miałem kilka cennych gatunków drewna. No i prezent się udał!
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Największą radość sprawia mi znalezienie niepozornie wyglądającego kawałka patyka, gdzie w machinie użytkowania lasu ten skrawek drewna nie ma żadnego znaczenia, a po obróbce można się nim zachwycić, niczym kamieniem szlachetnym.

Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym? Nie chcę tak postrzegać swojej marki, aby były w niej bardziej lub mniej hitowe produkty. Dla mnie wszystkie posiadają pewną historię, którą zresztą dołączam do każdej pary.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej? Drewno, głównie polskich gatunków. Dostaję również paczki od przyjaciół z całego świata za co jestem im wdzięczny!
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu? To przychodzi z intuicją. Dopiero jak zaczynam dostrzegać rysunek drewna, słoje, promienie drzewne, naczynia, włókna, przetchlinki, sęki, zabitki, przebarwienia.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów? Biżuteria do użytku codziennego.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Tak, każdy produkt jest spersonalizowany przez jego unikalność. Nigdy nie zrobię dwóch takich samych par.
Najbardziej nietypowe zamówienie? Niedawno wykonałem projekt na biżuterię z drewna z Hawajów jako tradycyjnego elementu ubioru, wyszło super.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu... To będą kolczyki i spinki ze skrzemieniałego drewna.
Na co klienci zwracają największą uwagę w projektach? To z pewnością unikatowy rysunek lub występujące na nim wady, które przeradzam w unikatowy produkt.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Miłośnicy drewna.
Gdzie poszukujesz inspiracji? Las, w każdym miejscu gdzie tylko mogę.
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie... Nóż, buty i plecak.
Dzień zaczynam od… Yerba, muzyka i kawałek celulozy, hemicelulozy i ligniny.
Nie wyobrażam sobie pracy bez… Chodzenia po lesie i wyszukiwaniu cennych drewienek. Co jest Twoją codzienną inspiracją do pracy? Chęć użycia niewykorzystanych gatunków drewna do produkcji!

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu