Joccos Design

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Joccos Design to duet projektantów, tworzących biżuterię na indywidualne zamówienie. Pierwszoplanową rolę przy jej tworzeniu odgrywa najwyższej jakości skóra naturalna. Nasze projekty to zbiór niezwykle precyzyjnych, czasochłonnych, ręcznie wykonanych modeli, które występują w limitowanych egzemplarzach. Stawiamy na wysoką jakość, także do wykonania naszej biżuterii używamy najwyższej jakości materiałów: włoskiej skóry naturalnej, kamieni półszlachetnych, kamieni Swarovskiego oraz metali szlachetnych. To biżuteria dla nowoczesnych indywidualistek, które cenią jakość i oryginalność.

 

OPINIE Joccos Design

S*****a
★★★★★

pierscinek jest swietny! rozmiar idealny. polecam
s***y
★★★★★

Rewelacja. Bardzo udany zakup. Polecam !
A*****K
★★★★★

Produkt idealny!!!! Dziękuję!!! Amalia
p*****e
★★★★★

Dzień dobry, Bardzo dziękuję za szybkie zrealizowanie mojego zamówienia. Pierścionek jest bardzo ładny. Niebanalny wzór, jest ładniejszy niż na zdjęciu. Pozdrawiam, Irena Mycke
G****M
★★★★★

Pierścionek przyszedł, jest piękny :) Dziękuję. p.s. również za szybką realizację.
joccos-design-sklep.jpg

Wywiad z Joccos Design

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Historia zaczyna się w latach 2006-2009 w Montclair w NJ w USA. Poznaliśmy tam wspaniałych ludzi wykonujących biżuterię z kamieni szlachetnych i połknęliśmy bakcyla . Pomimo tego że poznaliśmy wiele, bardzo popularnych technik wytwarzania biżuterii, zawsze dążyliśmy do tego aby nasze projekty wyróżniały się na tle innych, były wyjątkowe, inne i tak powstał brand Joccos Design.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Nazwa musi ładnie brzmieć więc powstała tak aby ładnie brzmiała Joccos Design. Znak graficzny w logo marki inspirowany jest łódką z postawionym żaglem, a to za sprawą Sławka jednego z założycieli brandu który był nawigatorem w MW.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Nasza przygoda rozpoczęła się od pierwszych edycji Fashion Week Philosophy w Łodzi w 2010 r., dlatego uważamy że wywodzimy się z nurtu fashion i ten sektor bardzo inspiruje nasze projekty, które mamy nadzieje będą coraz bardziej mega pozytywnie zaskakiwać.
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
To tajemnica...Żartuje, myślę że jednak cała rzesza różnych modeli pierścionków. Jest ich tak spora możliwość miksowania że nawet na Pakamerze nie ma ich we wszystkich możliwych konfiguracjach, docelowo do połowy 2019 r. mamy plan aby pełny asortyment produktów, wliczając w to najnowszą kolekcję pojawił się w naszym butiku internetowym - www.joccos.com
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej? Skóra, złoto, srebro, mosiądz, miedz.

joccos-design-kontakt.jpg

Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Są to intensywne poszukiwania obrazu przyszłego projektu we wnętrzu swojej głowy (czasem wiele tygodni). Staramy inspirować się tylko i wyłącznie wyobraźnia bo uważamy że tylko w ten sposób możemy stworzyć coś wyjątkowego i swojego. Jeśli już zarys projektu jest to następnym krokiem będzie przeniesienie go w program graficzny i zwymiarowanie czyli tzw. specyfikacja techniczna projektu. Następnie musi powstać model matka i jeśli nic już nie trzeba poprawiać  to wtedy powielamy z dowolnego materiału, następnie poddajemy obróbce końcowej i ręcznemu nadawaniu charakterystycznych rys na okuciach.Ostatnia faza to złocenie, palladowanie, rutenowanie lub srebrzenie. Wszystkie nasze modele biżuterii tworzymy w 100% hand made ,od odlewu z metali do samego końca procesu powstawania modeli i nadania im ostatecznego efektu końcowego.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
Są przeznaczone dla wszystkich którzy zapragną je mieć.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty?
Jasne że tak. Staramy się umieszczać logo i nazwę brandu na prawie każdym naszym produkcie. Czasem jest to niemożliwe z różnych względów ale te modele które nie posiadają loga lub nazwy są dla nas tak charakterystyczne i są już tak długo na rynku w Polsce i na całym świecie że nie da się ich pomylić z inną marką. One już zawsze będą się kojarzyć tylko i wyłącznie z Joccos Design.
Najbardziej nietypowe zamówienie?
Przez 10 lat było ich sporo. Dziwne rzeczy zamawiają najczęściej znani artyści sceniczni jak choćby ostatnio znana Włoska wokalistka Laura Pausini czy choćby Brooklyn Allman z Picture me Broken z kapeli rockowo metalowej z Kalifornii albo Jo Ann Hilton, ciotka Paris która w butiku na Rodeo Drive w LA, kupiła od nas wielki skórzany naszyjnik w kolorze srebra przetartego w czerń.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach? Precyzja wykonania i oryginalność.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Idealny klient to taki, który wraca 10 razy i za każdym razem jest zachwycony bo to ten sam styl a jednak coś zupełnie innego!
Czym zaskakują Cię klienci? Swoją kreatywnością. To bardzo pozytywna cecha naszych klientów, która wiele razy pomogła być takimi jakimi oni by chcieli żebyśmy byli.
Co jest Twoją codzienną inspiracją do pracy? Dawanie ludziom radości posiadania czegoś wyjątkowego.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon? Staramy się mieć otwarty umysł, wtedy inspiracje same przychodzą i nie trzeba ich specjalnie poszukiwać.
Jaki jest Twój styl na co dzień? Dobra energia i pozytywne nastawienie do otaczającego nas Świata.
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie...
Pierścionków Joccos Design, bransolet Joccos Design i przynajmniej jednego naszyjnika Joccos Design. Oczywiście jeśli szafa posiada szuflady :-)
Dzień w pracy zaczynam od... odpowiedzi na dziesiątki maili.
Nie wyobrażam sobie pracy bez... mojej żony. Bardzo mi w niej pomaga.
 

CZYTAJ W MAGAZYNIE
ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu