joanna-moskal-sklep.jpg

Wywiad z Joanna Moskal

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Od zawsze chciałam zajmować się czymś kreatywnym, dlatego jakiś czas temu swoje projekty postanowiłam zrealizować na tkaninie. Do tej pory uważam że to był świetny pomysł na stworzenie własnej marki. 
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Swoje autorskie kolekcje projektuje pod własnym nazwiskiem. 
Myślę że to jest najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie. 
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Sztuka jak i moda tak naprawdę gościły w moim życiu od zawsze, jednak prawdziwa przygoda z modą pojawiła się w Szkole  Projektowania Artystycznego Ubioru.  Już wtedy wiedziałam czym zajmę się w przyszłości.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Cudowne jest to, że można połączyć swoją pasję z pracą. W moich kolekcjach często pojawiają się ręcznie malowane grafiki. Jest to jeden z moich ulubionych momentów podczas tworzenia kolekcji. 
Co jest Twoim największym hitem sprzedażowym?
Malowane sukienki np 'IRIS'.

joanna-moskal-kontakt.jpg

Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Tak naprawdę różnych ale przeważnie stawiam na jakość. 
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Proces tworzenia całej kolekcji trwa do kilku miesięcy. Początkowym etapem jest oczywiście poszukiwanie pomysłów czyli stworzenia tablicy inspiracji tz moodboard. Kolejnym etapem jest wykonanie pierwszych szkiców żurnalowych oraz przygotowanie projektów  technicznych oraz konstrukcyjnych. Do każdego projektu podchodzę indywidualne. Nie znoszę nudy w modzie dlatego moje kolekcje są  odważne i charakterne jak moje klientki.  
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
W Polsce w ciągu dalszym brakuje koloru i odwagi. Porównując nasze tendencje w modzie na tle światowych ulic wypadamy jeszcze słabo. Myślę że cały czas brakuje nam odwagi i szczerości w ubiorze. Chciałabym chociaż  w najmniejszym stopniu przemycić tą małą iskierkę koloru, błysku i większej odwagi do mody.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu...
Malowana, kolorowa spódnica. To projekt, który pochłonął najwięcej mojego czasu, ale nie żałuję, wręcz przeciwnie uwielbiam na nią patrzeć. To prawdziwy obraz, który można założyć jako spódnicę. 
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
Na wykończenia.  Również zwracam na to  uwagę. 
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta Kobieta odważna, współczesna, przede wszystkim oryginalna, która zna swój styl.
Czym zaskakują Cię klienci? Do tej pory ja zaskakuję ich :) 
Co jest Twoją codzienną inspiracją do pracy? Moją częstą inspiracją  jest malarstwo współczesne, które lubię przenosić oczywiście na moje projekty.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje? Tym razem zaskoczę wszystkich...i będzie to muzyka lat 70. 
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie...Myślę że w naszych szafach nie powinno zabraknąć białego t-shirtu, dobrych jeansów oraz projektu z mojej ostatniej kolekcji ;) np. koszuli RED z malowaną grafika! Dzień w pracy zaczynam od… kawy oraz przeglądania najnowszych artykułów ze świata mody.
Nie wyobrażam sobie pracy bez…Muzyki, dobrej kawy no i oczywiście tkanin ;) 

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek