imprm

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

„You can't see it but it's there" to hasło etycznej marki imprm. Artystyczne, malowane, abstrakcyjne printy na strojach kąpielowych, modne lniane kroje i wysoka jakość zapraszają do wspólnej podróży. Ubraniom imprm towarzyszą wyłącznie pozytywne historie. Zaczynając od pozyskiwania jedynie organicznych, naturalnych lub recyklingowanych materiałów od sprawdzonych dostawców i producentów, po współpracę z lokalnymi krawcami i rzemieślnikami w ciepłej i partnerskiej atmosferze. Stawiając na transparentność procesu projektowego, ukazują ludzką stronę każdego ze swoich produktów. Odszywane w domowych pracowniach lniane, swobodne zestawy, ręcznie wybijane pozłacane guziki, haftowane koszulki z organicznej bawełny oraz printy przeniesione prosto z płótna na ubranie stanowią niezaprzeczalną opowieść o ich wartości
i ponadczasowym charakterze kapsułowej kolekcji. „Kropkę nad i” stanowią kobiece stroje kąpielowe starannie uszyte z ECONYL-u - materiału, którego włókna pozyskiwane są ze śmieci z dna oceanów, takich jak np. siatki rybackie, a następnie przerabiane na włókna, z których powstaje tkanina. Przemyślany został każdy najmniejszy szczegół, po to by odczarować utarty wizerunek mody ekologicznej. Praca z troską o środowisko nadała zupełnie innego rytmu ich pracy. Dziewczyny, tworząc wymarzone projekty, doszły do wniosku, że zrównoważona moda to już nie tylko pozytywny trend, ale konieczność. Przed wami kobiecy, barwny 
i nieskrywający żadnych tajemnic świat imprm.

 

OPINIE imprm

a******k
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko ok!
S***o
★★★★★
automatyczna opinia

Rewelacja!
b*****r
★★★★★
automatyczna opinia

udane zakupy
m****d
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam projektanta
imprm-sklep.jpg

Wywiad z imprm

Skąd pomysł na stworzenie marki?
Byłyśmy razem w teamie projektowym i widywałyśmy się na co dzień. Snułyśmy marzenia o własnej marce, pomysł zaczął kiełkować  przez rok, gdy Sonia wyjechała do Australii, a Sue pracowała nad swoim dyplomem. Byłyśmy cały czas na łączach, a pierwszym z ustaleń był fakt, że nie idziemy na żadne kompromisy. Równocześnie zgłębiałyśmy temat ekologii i wpływu naszych działań na środowisko poprzez modę. Po roku długich rozmów utrudnionych przez skrajnie różne strefy czasowe dobrze wiedziałyśmy co chcemy stworzyć. Po Soni powrocie przez 9 miesięcy pracowałyśmy na dwa etaty codziennie spotykając się po pracy. Wymagało to od nas bardzo dużo czasu i przemyśleń ze względu na wspomniany wcześniej brak kompromisów oraz założenie, że każdy element w naszych ubraniach ma mieć jak najmniejszy wpływ na środowisko.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
Cała kolekcja imprm to wygodne, kobiece kroje idealne na ciepłe miejskie wojaże i dni spędzone na słońcu.
 

imprm-kontakt.jpg

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Poznałyśmy się na studiach w School Of Form, a następnie przez kilka kolejnych lat każda z nas doskonaliła swoje umiejętności podczas pracy w branży. Współpracowałyśmy w jednej 
z wiodących polskich marek, w której Sonia projektowała ubrania, a Sue wzory na tkaniny. Wiedziałyśmy, że doskonale się uzupełniamy, a poza tym mamy podobny gust, dlatego postanowiłyśmy stworzyć firmę zgodną z naszymi wartościami – dbałością o ekologię, etycznym stosunkiem do świata i potrzebą piękna. Bazą do wszystkich naszych działań projektowych jest bezkompromisowa troska o środowisko.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Tworząc markę od początku zakładałyśmy, że podstawowym filarem naszego działania będzie bezkompromisowy wybór materiałów. Korzystamy ze stuprocentowego lnu, certyfikowanej bawełny organicznej, a nasze stroje kąpielowe uszyte są z ECONYL-u - recyklingowanego materiału, który pozyskiwany jest z odpadów z dna oceanów, takich jak np. siatki rybackie, a następnie przerabiane na włókna, z których powstaje dzianina. 
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Określ idealnego klienta
Nasze klientki to przede wszystkim osoby świadome, rozumieją naszą misję i los naszej planety nie jest im obojętny. Jednocześnie kochają podróże, naturę i nieustannie wyruszają gdzieś w poszukiwaniu słońca. 
Czym zaskakują Cię klienci?
Uwielbiamy oglądać zdjęcia naszych klientek w kolorowych stylizacjach z najdalszych zakątków świata, inspiruje nas to do dalszego działania i myślenia o kolejnych projektach, które świetnie sprawdziłyby się w takich sceneriach.
Co jest Twoją/Waszą codzienną inspiracją do pracy?
Inspiracja daleką podróżą i sztuką przeplata się w każdym z z naszych projektów. Kochamy pakować walizki/plecaki i wyruszać w nieznane - tam też zbieramy najwięcej pomysłów na kolejne ubrania. Staramy się również, aby wszystkie nasze propozycje były starannie przez nas sprawdzone, więc testujemy je podczas naszych wszystkich wyjazdów - dzięki temu wiemy, co działa, a co chciałybyśmy zmienić. Mamy nadzieję, że nasze klientki będą czuły się wspaniale oraz swobodnie w każdej sytuacji.
Jaki jest Twój styl na co dzień? 
Chociaż bardzo chciałybyśmy pracować przy plaży w stroju kąpielowym ;) na co dzień wybieramy wygodne stylizacje, dzięki którym możemy bez skrępowania np. tworzyć nowe projekty na dywanie i bawić się z psem w przerwach od pisania maili. Od czasu do czasu lubimy się wystroić, wtedy zazwyczaj wybieramy kolorowe stylizacje, spódniczki w printy oraz dziewczęce sukienki. 

CZYTAJ W MAGAZYNIE
ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu