dziane

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

Pod marką “dziane” kryje się małe studio dziewiarskie, w którym przede wszystkim dziejemy na ręcznych maszynach dziewiarskich oraz robimy na drutach. Studio powstało z pasji do dziewiarstwa i z chęci dzielenia się ręcznie robionymi rzeczami. Żegnamy gryzące czapki, swetry i inne koszmary z dzieciństwa. Gramy w kolory i wzory, które można dowolnie spersonalizować, dzięki czemu każdy może dostać unikalny wyrób dostosowany do swojego charakteru.

 

Wywiad z Dziane

Skąd pomysł na stworzenie marki?
No wiadomo, z dziania ;) Marta, założycielka marki, dzieje na drutach już kilka dobrych lat. Nauczyła się dziergać szykując swój dyplom z projektowania ubioru. I te druty towarzyszyły jej później, w trakcie pracy zawodowej i po pracy. Robienie na drutach to świetna forma spędzania czasu, odpoczywania, nauki koncentracji i cierpliwości a przy okazji można stworzyć coś wyjątkowego dla siebie lub innych. Jest to też rodzaj rzemiosła, który był obecny w większości domów, niestety został trochę zapomniany. Albo, ze względu na słabe jakości, które kiedyś były dostępne, kojarzy się z czymś gryzącym i burym. Więc pomysł powstał też z przekory. Pokazania, że dzianina może być fajna, kolorowa oraz nowoczesna.
Jak powstała nazwa Dziane? Co było inspiracją?
Zależało nam na użyciu polskiego słowa związanego z dziewiarstwem, robieniem na drutach. Dziane to może rzadko używane słowo ale doszliśmy od wniosku, że będzie idealne i trzeba je przypomnieć. Podchodzimy do niego trochę z przymrużeniem oka, w końcu mówiąc "jest dziane" mówimy też potocznie, że coś się dzieje. Wydaje nam się, że taka przewrotność pasuje do  wszystkich kolorów i wzorów, które dziejemy.

Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Zdecydowanie pozytywne reakcje na nasze działania i produkty. To zawsze duży zastrzyk energii kiedy komuś podobają się nasze rzeczy, a jeżeli ktoś daje nam znać, że jest bardzo zadowolony z zakupów i świetnie czuje się w czapce lub z plecakiem, to wtedy jesteśmy najszczęśliwsi! Zależało nam na utrzymaniu tego co w rękodziele jest najpiękniejsze dostarczeniu unikalnych produktów robionych ręcznie z pełnym zaangażowaniem, dlatego jeżeli ktoś nam pisze, że z daną rzeczą czuje się wyjątkowo, to dla nas największa radość.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Na jesień i zimę, dziejemy czapki i rękawiczki z wełny merynosa. Zależy nam na tym, żeby była ona najlepszej jakości, dlatego kupujemy ją od europejskiego producenta. Przędzona jest we włoskich przędzalniach, dlatego spełnia wszystkie wymogi Unii Europejskiej jeżeli chodzi o warunki pracy i ekologię. Dodatkowo posiada certyfikat Oeko Tex oraz The Woolmark Company, potwierdzające wysoką jakość. Mamy również zapewnienie od producenta, że wełna pozyskiwana jest z hodowli zrównoważonych, gdzie etycznie traktuje się owce, ich dobro jest dla nas ważne. Na wiosnę i lato dziejemy za to z przędzy roślinnej - lnu. Sprowadzamy go z Litwy. Ponieważ plecaki i portfele nie wymagają takich właściwości jak asortyment zimowy, muszą być natomiast wytrzymałe, stąd wybór przędzy lnianej, która jest jedną z najbardziej wytrzymałych przędz. A dodatkowo, do jego produkcji potrzebne jest o wiele mniej wody niż do uprawy bawełny.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu