DT Dorota Tomaszewska

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych

[DT] Dorota Tomaszewska to młoda, designerska marka tworzona przez projektantkę biżuterii Dorotę Tomaszewską. Marka oferuje autorską biżuterię o nowoczesnym i oryginalnym wzornictwie. Projekty artystki wykonane są w łódzkiej pracowni. Przy ich produkcji wykorzystywane są tradycyjne techniki jubilerskie: biżuteria jest ręcznie lutowana, nitowana oraz szlifowana.

 

OPINIE DT Dorota Tomaszewska

m**z
★★★★★
automatyczna opinia

Wszystko ok!
m******3
★★★★★
automatyczna opinia

dziękuję za transakcję
k*****l
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam!
k****r
★★★★★
automatyczna opinia

Polecam gorąco!
w*******y
★★★★★
automatyczna opinia

dziękuję za transakcję
dt-dorota-tomaszewska-sklep.jpg

Wywiad z DT Dorota Tomaszewska

Skąd pomysł na stworzenie marki?
O dziecka marzyłam o własnej firmie. Gdy zastanawiałam się na swoją przyszłością i drogą zawodową zwyciężyła branża artystyczna. Gdy podczas studiów wybrałam biżuterię jako specjalizację wiedziałam, że to właśnie ona będzie przedmiotem mojej dalszej działalności.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją?
Pomysł na nazwę firmy był zupełnie inny, jednak zwyciężyła rada moje cioci, która twierdziła, że "zdecydowanie lepiej by się czuła kupując biżuterię od projektanta, niż po prostu od marki". To przeważyło szalę. Choć fakt, że poza budowaniem marki buduję również własne nazwisko, także było istotnym czynnikiem.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Wydaje mi się, że od momentu rozpoczęcia studiów na ASP w Łodzi. Już wtedy byłam zdecydowana na otwarcie własnej marki i wszystkie moje działania zmierzały w tym kierunku. Od razu po studiach rozpoczęłam własną działalność.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Uznanie i radość klientów :) oraz nieraz niezwykle miłe współprace ze sklepami i kontakty, które nawiązuję dzięki swojej działalności,
Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym? Jest ich przynajmniej kilka. Niestety nie mogę zdradzić.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej? Uwielbiam srebro za plastyczność. Kolor mosiądzu bardziej przemawia do mnie niż złota. Stal lubię za to, że tak jak złoto nie zmienia koloru. Tak naprawdę praca w każdym metalu ma inne zalety.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Bardzo różnie. Najczęściej zaczyna się od szukania inspiracji lub jej przypadkowego znalezienia. Potem szkicuję wstępne projekty na papierze lub robię modele z plasteliny bądź papieru. Na końcu przenoszę projekty do programu graficznego, gdzie zyskują ostateczne wymiary i trafiają do odpowiedniego folderu.

dt-dorota-tomaszewska-kontakt.jpg

Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów?
Chciałabym mieć swój drobny udział w zwiększeniu ilości ładnych rzeczy w naszym otoczeniu (tak, wiem, że jest to pojęcie bardzo subiektywne...;). Niezwykle ważne jest również dla mnie samopoczucie klientek, mam nadzieję, że moje wyroby je poprawiają i dodają im pewności siebie!
Czy tworzysz spersonalizowane projekty?
Rzadko. Zazwyczaj projektuję kolekcje i oferuję ją nabywcom. Ze względu na niszową działalność wyroby produkowane są w limitowanych ilościach. Jedynie w nielicznych przypadkach projektuję i wykonuję biżuterię na zamówienie klienta, wtedy produkt jak najbardziej jest personalizowany.
Najbardziej nietypowe zamówienie?
Naszyjnik, który kupił mężczyzna heteroseksualny sam dla siebie ;) oraz naszyjnik robiony na specjalne zamówienie z wielkich bursztynów, które zajmowały cały dekolt. A i zupełnie bym zapomniała, jedna klientka wykupiła u mnie całą kolekcję! Tak jej się spodobały wzory, że poprosiła o wszystkie. Na tamten moment było to zamówienie na kilkadziesiąt sztuk biżuterii.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu...
Niektóre prace ze studiów, gdy można było wykazać się większym polotem i nie było komercyjnych ograniczeń. Poza tym jestem zadowolona z większości swoich projektów. Choć na pewno moimi faworytami są duże kolczyki, które najbardziej oddają moje artystyczne wizje i upodobania.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach?
W większości na cenę. Poza tym oczywiście na wzornictwo i jakość wykonania. Jedni wolą się wyróżnić, i wtedy na pewno znajdą u mnie coś dla siebie.
Kim jest odbiorca Twoich produktów? Każdy z moich klientów jest idealnym klientem! Najczęściej odbiorcami są kobiety, którym sztuka jest szczególnie bliska, często są to więc fotografki, graficzki, archtektki, artystki, piosenkaki czy aktorki. Dużą grupę stanowią również prawniczki i lekarki.
Czym zaskakują Cię klienci? Tym, że potrafią kupić od mnie po kilka, a nawet kilkanaście sztuk biżuterii. Często tym, że nie mogą uwierzyć, że moje największe kolczyki nie są broszkami i można je założyć na ucho.
Co jest Twoją/Waszą codzienną inspiracją do pracy? Kocham to co robię! Poza tym mogę się rozwijać w nieskończoność, to bardzo motywuje! Choć największą przyjemność sprawia zadowolenie z zaprojektowanych, nowych wzorów i ciekawość tego jak się przyjmą wśród klientów.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższy sezon/nowe kolekcje? Głównie w sztuce oraz w świecie natury, a także geometrii. Te trzy inspiracje są mi najbliższe, choć tak naprawdę są niezwykle szerokie. Coraz częściej śledzę również najnowsze trendy.
Jaki jest Twój styl na co dzień? Klasyczny, minimalistyczny. Bardzo lubię założyć prosty w formie strój, który jednak wyróżni się ciekawym krojem, printem czy właśnie dodaną biżuterią. Bardzo często chodzę jednak w zwykłych jeansach i prostym podkoszulku ze względu na dużą wygodę.
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie... czarne jeansy, klasyczny podkoszulek lub golf i mnóstwo butów.
Dzień w pracy zaczynam od... ciężkiej walki, by wstać o rozsądnej godzinie ;). Zdecydowanie jestem nocnym markiem. Mogę pracować do 4 nad ranem, ale wstanie przed 9.00 jest dla mnie nie lada wyzwaniem. Nie wyobrażam sobie pracy bez... wolności i realizowania swoich pasji.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu