BIJU

Kontakt z projektantem
Dodaj do ulubionych
OPINIE

BIJU to marka, która zrodziła się z pasji do szycia. Przez całe życie uwielbiałam tworzyć unikatowe przedmioty, zatracając się w tym całym swoim sercem. Od kilku lat zajmuję sie szyciem damskiej odzieży, która zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego też postanowiłam rzucić inne zajęcia i cały swój czas poświecić temu, co kocham robić najbardziej, czyli projektowaniu i szyciu. BIJU to marka korzystająca w 100% z polskich surowców. Poświęciłam bardzo dużo czasu, aby znaleźć najwyższej jakości dzianiny, nici i inne dodatki. Każde ubranie jest dziełem wyłącznie ludzkich rąk. Dbam o najmniejszy detal podczas powstawania każdej pojedynczej sztuki. Ubrania BIJU przykuwają uwagę, wzbudzają zainteresowanie. Są naprawdę wygodne, dzięki swoim oversizowym krojom. Jednocześnie podkreślają kobiecość i pozwalają czuć się wyjątkowo. Idealne do pracy, na spacer, na randkę, zarówno w formalnych jak i nieformalnych sytuacjach. Inaczej mówiąc, są to ubrania na każdą okazję. Motywem przewodnim zawsze był dla mnie basic. Jednocześnie jednak każde ubranie BIJU jest niebanalne i nieoczywiste, dzięki przełamaniu dodatkami i wprowadzeniu wygodnych, przemyślanych rozwiązań. Całym sercem zachęcam do poznania i zaprzyjaźnienia się z produktami BIJU, przekonasz się na własnej skórze, że warto.

 
biju-sklep.jpg

Wywiad z BIJU

Skąd pomysł na stworzenie marki BIJU?
To marka, która zrodziła się z pasji do szycia. Przez całe życie uwielbiałam tworzyć unikatowe przedmioty, zatracając się w tym całym swoim sercem.
Jak powstała nazwa firmy? Co było inspiracją? BIJU be yourself!
Nazwa firmy to połączenie dwóch pierwszych liter mojego nazwiska oraz imienia, co jednocześnie jest swojego rodzaju grą fonetyczną w języku angielskim.
Jak rozpoczęła się Twoja przygoda jako polskiego twórcy?
Od kilku lat zajmuję sie szyciem damskiej odzieży, która zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego też postanowiłam rzucić inne zajęcia i cały swój czas poświecić temu, co kocham robić najbardziej, czyli projektowaniu i szyciu.  Marka jest krótko na rynku, ale już zdążyła zyskać zaufanie nowoczesnych, dbających o swój wizerunek kobiet.
Co sprawia największą radość w prowadzeniu marki?
Wydaje mi się, że najcenniejsze są momenty, w ktorych mogę podziwiać zupełnie obce osoby, ktore mają na sobie ubrania BIJU. To daje ogromną satysfakcję i upewnia mnie w tym, że to, co robię jest nie tylko przyjemne, ale również ma sens.
Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?
Każdy nowy projekt zaczyna się od wizji, która czasami pojawia się zupełnie niespodziewanie. Najważniejsze jest jednak to, że wszystkie nasze ubrania są bardzo przemyślane. Przy projektowaniu dbam oczywiście o wygląd, ale również o wygodę i funkcjonalność, ponieważ są one równie istotne. Bardzo ważne są detale, takie jak złota nić, ozdobne metki, ale również sumiennie przemyślane kieszenie, kaptur i inne.
Jakie jest przeznaczenie Twoich produktów? Sądzę, że każda kobieta może nosić ubrania BIJU. Ubrania BIJU przykuwają uwagę, wzbudzają zainteresowanie. Są naprawdę wygodne, dzięki swoim oversizowym krojom. Jednocześnie podkreślają kobiecość i pozwalają czuć się wyjątkowo. Idealne do pracy, na spacer, na randkę, zarówno w formalnych jak i nieformalnych sytuacjach. Inaczej mówiąc, są to ubrania na każdą okazję. Motywem przewodnim zawsze był dla mnie basic. Jednocześnie jednak każde ubranie BIJU jest niebanalne i nieoczywiste, dzięki przełamaniu dodatkami i wprowadzeniu wygodnych, przemyślanych rozwiązań.

biju-kontakt.jpg

Co jest Twoim największych hitem sprzedażowym?
Największym hitem są nasze płaszcze. Wszystkie kolory cieszą się podobnym zainteresowaniem. Jest to produkt, którego nie może zabraknąć w niczyjej szafie, bo zdecydowanie sprawdza się w każdej sytuacji.
Z jakich materiałów korzystasz najchętniej?
Moim ukochanym materiałem jest oczywiście dzianina. Bawełniane dresówki są miłe w dotyku, ciepłe i bronią się w każdej sytuacji.
Czy tworzysz spersonalizowane projekty? Jakie?
Obecnie nie tworzę spersonalizowanych projektów, ponieważ przy takiej ilości pracy niestety brakuje mi czasu, aby spełnić indywidualne prośby. Bardzo chciałabym rozszerzyć markę na tyle, abym mogła poświecić swój czas na personalizację ubrań BIJU.
Najbardziej nietypowe zamówienie?
Męskie płaszcze. Jeszcze nie ma męskiej kolekcji, ale może kiedyś się to zmieni.
Projekt, którym najchętniej pochwalę się całemu światu... każdym projektem chcę chwalić się całemu światu.
Na co klienci zwracają największą uwagę w oferowanych projektach? Nie mam pojęcia, chyba lubią nasze ubrania za wszystkie ich cechy.
Kim jest odbiorca Twoich produktów?
Kobieta, której zależy na podkreśleniu swojej kobiecości, dbająca o swój wizerunek, lubiąca swobodę i ceniąca sobie niebanalne rozwiązania.
Czym zaskakują Cię klienci? Prośbami o wykonanie męskich i dziecięcych ubrań.
Co jest Twoją codzienną inspiracją do pracy? Kocham projektowanie i szycie. Najwięcej radości i satysfakcji dają mi gotowe produkty.
Gdzie poszukujesz inspiracji na najbliższe nowe kolekcje?
Obserwuję ludzi i śledzę tredny w modzie na świecie, ale największą inspiracją jest sama pasja robienia tego, co robię.
Jaki jest Twój styl na co dzień? Ubrania BIJU są odzwierciedleniem mojego stylu. Wszystkie powstały, ponieważ nie znalazłam podobnych rzeczy dostępnych na rynku. Ubrania BIJU przykuwają uwagę, wzbudzają zainteresowanie. Są naprawdę wygodne, dzięki swoim oversizowym krojom. Jednocześnie podkreślają kobiecość i pozwalają czuć się wyjątkowo. Motywem przewodnim zawsze był dla mnie basic. Jednocześnie jednak każde ubranie BIJU jest niebanalne i nieoczywiste, dzięki przełamaniu dodatkami i wprowadzeniu wygodnych, przemyślanych rozwiązań.
3 rzeczy, których nie może zabraknąć w szafie... stawiam na BASIC, nie potrafię jednak zdecydować jakie konkretne 3 rzeczy są niezbędne w każdej szafie.
Dzień w pracy zaczynam od... włączenia maszyn do szycia.
Nie wyobrażam sobie pracy bez...
tylu pięknych materiałów, które mogłabym podziwiać i dotykać całymi dniami.

ARCHIWUM
bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowymi kolekcjami naszych marek

FacebookInstagramPinterest
Pakamera ® Copyright © 2005 - 2020
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu