Zero Waste :: Opakowania i woreczki

Zero Waste to nic innego jak ograniczenie nadmiernie produkowanych przez nas śmieci. Coraz chętniej przekonujemy się do szklanych butelek wielokrotnego użytku, bawełnianych woreczków na zakupy świeżych owoców, warzyw i ziół oraz lniane pojemne torby na zakupy. Jakie dodatki wybrać aby jak najlepiej zadbać o otaczające nas środowisko? Sprawdźcie jakie wybrać bawełniane woreczki, butelki wielokrotnego użytku oraz pojemniki kuchenne, które pozwolą odrzucić nadmiar śmieci i ograniczyć codzienne zużycie plastiku.

Butelka z filtrem z bambusa od marki Moja butelka to najlepszy sposób na codzienną dawkę wody w najlepszym wykonaniu, czyli bez użycia plastikowych butelek. Butelka z naturalnym filtrem z węgla drzewnego zapewni codziennie nawodnienie organizmu oraz ochronę środowiska. Butelka nie tylko wykonana jest ze szkła ale również posiada szczelny korek oraz filtr, które są wykonane w 100% z materiałów naturalnych. Szklana butelka wykonana jest z lekkiego Tritanu, wolna od BPA i BPS oraz odporna na rozbicia. Trzeba przyznać, że design butelki jest bardzo kuszący!

W poszukiwaniu ekologicznej torby na zakupy, która będzie wspierać nasze działania na rzecz zero waste wybieramy spożywcze woreczki na zakupy w których możemy wybrać nie tylko warzywa i owoce ale również zapakować świeże pieczywo, zakupioną garść ziół na targu czy suszone owoce i orzechy. W takich lekkich woreczkach od marki maruna recycling art możemy przechowywać wiele smakołyków w naszej kuchni od świeżo upieczonych ciasteczek owsianych aż po codziennie zakupione owoce i warzywa.

Alternatywą dla siateczkowych woreczków na zakupy są bawełniane małe saszetki w których śmiało możecie zakupić makaron, ryż czy kaszę na wagę lub pestki dyni czy słonecznika z pewnością, że nie przedostaną się przez niewielkie dziurki w woreczku. Bawełniana saszetka zero waste z motywem bazylii posiada autorski nadruk stworzony z akwarelowej ilustracji od marki Aleksandra Stanglewicz.

Polska marka PROUDLY DESIGNED tworzy klasyczne torebki na zakupy bez których trudno nam się obyć! Ręcznie dziergana siatka to nie tylko urocza pastelowa torebka do kobiecej stylizacji ale konieczny dodatek do codziennych porannych czy popołudniowych zakupów w drodze z pracy. Wykonana w całości z wytrzymałego sznurka lnianego w pastelowych kolorach aż kusi do wykorzystania. Torebka idealna na owoce, warzywa czy lunch zapakowany do pracy.

Bawełniane etui na sztućce, pałeczki do jedzenia czy szczoteczkę do zębów do pracy to najlepsze rozwiązanie na przechowywanie dodatków w dużej pojemnej kobiecej torbie. Marka Torba Borba sprzedaje w zestawie 3 etui ponieważ wysyłka tak małej rzeczy nie jest zgodna z zasadami zero waste. 2 pozostałym,i możemy podzielić się z chłopakiem, koleżanką z pracy czy podarować mamie.

Zero waste to nie tylko moda na lniane i bawełniane torebki to świadoma ochrona środowiska przed nadmierną produkcją wszechobecnego plastiku. Wystarczy, że każdy z nas zmieni choć jedno negatywne przyzwyczajenie dla planety i wykluczy jedzenie w plastikowym pojemniku na wynos, kupno chlewa w plastikowej torebce czy zakup 3 jabłek opakowanych w folię. Każdy z nas może stać się bohaterem planety! Pamiętajmy o drobnych krokach, które budują pozytywne nawyki.