Moda ZERO WASTE :: świadome wybory

Moda Zero Waste – z pewnością nie raz słyszeliście ten slogan. Jak wprowadzić do swojego codziennego stylu życia zasady, które pomogą nam generować mniej odpadów i żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym? Z pomocą przychodzą niezawodni polscy projektanci, którzy tworzą ubrania, dodatki i akcesoria ułatwiające oswojenie tego ekologicznego trendu. 

Ograniczanie odpadów zacznij od… zakupów! Z pomocą przyjdzie ci ekologiczne torby na zakupy, do której zmieścisz wszystkie sprawunki i będziesz mógł zapomnieć o przynoszeniu do domu plastikowych reklamówek. Shopper od marki BALA to prosta, ale stylowa siatka stworzona z brązowego sznurka. W dodatku ma własną historię – została stworzona na Bali przez lokalnych artystów. Stylowe torbki zero waste do warzywniaka? Czemu nie! W końcu moda niejedno ma imię.

Jeżeli Ziemia i ekologia to dla ciebie ważny temat, do gustu przypadną ci także bawełniane woreczki od marki Torba Borba. Zestaw woreczków w trzech rozmiarach pomoże ci ograniczyć zużycie foliówek, a spakować możesz do nich praktycznie wszystko – orzechy na wagę, kilka cytryn albo banany. Potem włóż zakupy do siatki w stylu zero waste i bądź z ekologią za pan brat!

Plastikowi mówimy stanowcze nie! Czy wiecie, że tworzywa sztuczne mogą rozkładać się nawet przez 2000 lat? Jednym z problemów, z którym obecnie boryka się nasza planeta jest plastik, który trafia do mórz i oceanów. Często są to plastikowe słomki, przez które przecież często pijemy wodę w restauracji czy drinki przy barze, nie myśląc o tym, jak bardzo szkodzi to środowisku. Z pomocą przychodzą firmy takie jak Bala, które produkują słomki wielorazowego użytku, na przykład ze szkła. Możecie ich używać w domu lub zabierać ze sobą do baru. Szklane słomki też świetnym pomysłem na prezent. Nie tylko dla fana mody zero waste.

Cieszy nas, że wokół jest coraz więcej świadomych konsumentów, którzy zamiast kupować wodę butelkowaną, stawiają na butelki wielokrotnego użytku. Świetnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w butelkę wykonaną ze szkła, która w dodatku pełni funkcję butelki termicznej. To cudo pozwoli wam przez cały dzień cieszyć się ulubioną herbatą i w dodatku jest bardzo ekologiczna! To, jak, zrezygnujesz z plastikowych butelek?

Czy wiesz, że ubrania i dodatki także mogą być zero waste? Coraz więcej firm decyduje się na produkowanie butów czy torebek z prawdziwie ekologicznych materiałów. Niemałym zaskoczeniem może być dla was materiał, z którego swoje buty szyje marka BOHEMA CLOTHING. Ich botki są nie tylko szalenie modne i stylowe, ale też wykonane ze skóry ananasa! To naprawdę doskonała alternatywa dla skóry zwierzęcej.

Co zrobić z odpadami, których i tak jest wokół nas pełno? W końcu na co dzień do naszych koszy trafia nie tylko plastik, ale też na przykład szkło. Na świetny pomysł wpadła PracowniaTynka i przemienia szklane odpady w artystyczne formy użytkowe, dzięki czemu mogą posłużyć jeszcze latami. Ich szklane miseczki, które powstały po przetopieniu bezzwrotnych butelek po wodzie mineralnej wyglądają świetnie i bardzo stylowo!

Mamy nadzieję, że moda zero waste nie jest tylko chwilowym trendem, ale zaczniemy żyć coraz bardziej świadomie i dokonywać bardziej przemyślanych wyborów. Jeżeli szukacie ubrań i akcesoriów, które wam pomogą w jej okiełznaniu, na platformie Pakamera.pl znajdziecie specjalną selekcję ZERO WASTE.