Współczesne makatki

Kilimy, makatki, zawieszki, dywaniki, makaramy – jest wiele nazw, które określają ścienne dekoracje, które powróciły obecnie do łask. Tradycyjnie tkane, w 100% ręcznie robione podbijają teraz serca miłośników wyjątkowego designu. Poznajcie polskie marki, które projektują i wykonują te piękne przedmioty.

Makatka / Tartaruga

Tartaruga to polska pracownia tkacka, którą założyły dwie przyjaciółki, pasjonatki wzornictwa i tradycyjnego rzemiosła. Tkaniny wychodzące spod ich rąk to przykład projektów, którym przyświeca zasada slow designu – dawne techniki, przyrządy, szacunek do materiału. Poza niezwykłymi produktami Tartaruga przekazuje 2% dochodu ze sprzedaży fundacji Refugee.pl działającej na rzecz zapobiegania rasizmowi oraz budowania otwartego i obywatelskiego społeczeństwa. Nazwa firmy w tłumaczeniu to żółw co oddaje nieco charakter tych pięknych kilimów: powolny, ale za to długowieczny i wyjątkowy. Ważna wiadomość dla wszystkich klientów Eco friendly: materiały, których używa Tartaruga zostały wyprodukowane w sposób zrównoważony lub pochodzą z recyklingu a używane barwniki są nieszkodliwe.

Makatka / Tartaruga

Kim jest twórczyni marki Mamatka? To kreatywna Mama, która uwielbia łączyć wełny, kolory, faktury inspirując się otaczającą nas naturą. Używając tradycyjnego, drewnianego krosna tworzy niezwykłe dekoracje na ściany. Tworzone są one z naturalnych materiałów: 100% wełny owczej czesankowej, włóczki akrylowej, wstążek, materiałów, sznurków a nawet drewnianych patyków i gałązek.

Makatka / Mamatka

Orinoko home studio ma inną propozycję w kontrze do klasycznych makatek. Ich pomponowa zawieszka jest wykonana z włóczki w kolorze brązu ze złotą nitką. Jest niezwykle pomysłowa, lekka w swej konstrukcji i w 100% ekologiczna i powstała w wyniku recyclingu. Każdy produkt wykonywany w Orinoko Home Studio jest oryginalny i niepowtarzalny dzięki użytym materiałom.

Makatka / Orinoko Home Studio

Domove Love i ich projektom przyświeca zasada: proste rzeczy, robione ręcznie z miłością. Ich produkty mimo klasycznych inspiracji są bardzo nowoczesne i minimalistyczne, dzięki temu pasują do współczesnych wnętrz.

Makatka / Domowe Love

Kilim All stworzono dla pasjonatów niebanalnych wnętrz a początki firmy sięgają pokolenie wstecz, ponieważ mama projektantki sama zajmowała się tkaniem gobelinów. Nowoczesnego charakteru nadaje im projektantka dzięki użyciu wyjątkowych kolorów, splotów i faktur.

Makatka / Kilim All

MOX ma w swojej ofercie wiele wyplatanych produktów. Kwietniki i makramy wpisują się w obecne trendy wnętrzarskie: minimalizm, naturalne materiały, ekologiczne podejście. We wzorach MOX widać inspiracje kształtami natury i stylem północy. Nam najbardziej przypadł do gustu ich piękny wzór w wersji maxi.

Makatka / MOX
Makatka / MOX