Plakaty podróżnicze

Polski rynek designu rośnie w siłę, a kategoria plakaty rozszerza się o coraz to nowsze grafiki i ilustracje od polskich projektantów. Tym razem postanowiliśmy Wam przybliżyć plakaty podróżnicze. A przecież prawie każdy z nas ma w sobie nutkę podróżnika – niezależnie czy wakacje spędza w Egipcie, na mazurach czy pędząc po bezdrożach Laosu.

Jeśli chodzi o wyraziste i bardzo kolorowe, podróżnicze plakaty to u marki Minimalmill każdy wielbiciel dobrych ilustracji znajdzie coś dla siebie. Nam do gustu przypadł plakat Live to ride. Grafika w stylu vintage inspirowana kolarstwem MTB przedstawia rowerzystów na tle ośnieżonych górskich przełęczy. Patrząc na taki obraz nie trudno o skojarzenia z podróżniczymi plakatami z lat 20-tych. Minimalmill ma też coś dla minimalistów kochających wycieczki do najpiękniejszych miast na świecie. Nie ważne czy to Rzym czy Kopenhaga. Prostota, subtelne kolory i konsekwencja w projekcie pozwoli stworzyć z nich świetny tryptyk lub nawet galerię.

Loft Poster Design proponuje natomiast cykl plakatów – fotografii, które przedstawiają kadry najpiękniejszych na świecie zakątków jak na przykład wietnamska zatoka Ha Long Bay. Autorzy celowo zrezygnowali z koloru, drukując plakat bez żadnego opisu, z delikatnym, białym passepartout. Dzięki temu uzyskali minimalistyczny, subtelny efekt, który nawiązuje do klasycznej czarno-białej fotografii.

Jako prezent sprawdzi się również nasza ostatnia propozycja: mapa świata, na której można zaznaczać odwiedzone przez siebie miejsca. Dzięki temu, że jest ona nadrukowana na płótnie może nam posłużyć przez całe życie i przywoływać wspomnienia z każdej wyprawy. Jak podpowiada sama marka Goorska, która tworzy takie mapy to świetny pomysł na podarunek ślubny dla nowożeńców. Dostępna w całej palecie kolorów.

Dla niektórych podróżowanie i przemieszczanie się jest celem samym w sobie. Bycie w podróży i ciągła zmiana miejsca to przyjemność dla wytrwałych. A podróżować można na wiele sposobów: rowerem, motorem czy stopem. Dla takich właśnie travel freaków polecamy plakaty od Galerii EMU. Tryptyk grafik w neutralnych, pastelowych kolorach będzie pasował do wielu typów wnętrz. Idealny na prezent.