Najlepsze plakaty architektoniczne

Architektoniczne plakaty robią furorę we wnętrzach. Widoki miast, kultowych budynków, mapy, plany, rysunki techniczne – każda forma się sprawdzi. Plakaty tego typu świetnie odnajdą się w miejscach z duszą, których właściciele stawiają na niebanalne wykończenie i dodatki. Zobaczcie czterech, polskich projektantów i ich projekty na Pakamera.pl.

NIEMAPA / PLAKAT

Modernistyczna kompresja architektoniczna – w tych trzech słowach projektanci z marki Wisimitu opisali swój plakat. My uwielbiamy w tym projekcie przenikające się płaszczyzny i desenie. Gdy przyjrzymy się dłużej tej grafice możemy dojrzeć wiele sprytnych detali. Techniczny charakter sprawia, że taki plakat sprawdzi się świetnie w minimalistycznych i skandynawskich wnętrzach, ale niech nic Was nie ogranicza. Warto dodać też, że właścicielom Wisimitu „nic nie wisi” i do produkcji swoich grafik używają jedynie ekologicznych pigmentów.

WISMITU / PLAKAT

Rewelacyjny patent na architektoniczne plakaty ma w swojej ofercie marka Goorska. Jej projektanci przerabiają fragmenty map nadając im drugie życie. Powiększają wybrane centra miast, dzielnice i robią z nich minimalistyczne grafiki gdzie przenikają się linie i barwne plamy. Jednokolorowe projekty mogą stać się rewelacyjnym prezentem lub przypominać nam o naszych ukochanych miejscach.

GOORSKA / PLAKAT

Mocne w swym kolorze i wyraziste w kształtach grafiki od marki Niemapa to część wyjątkowej serii ilustrowanych przewodników, które na nowo odkrywają miasto opisując ciekawe i nieznane miejsca. Do tworzenia NIEMAPY zaproszone zostało Studio Ładne Halo a projektant Maciek Błaźniak wymyślił grafiki o ograniczonej palecie kolorów i przejrzystej formie. Tu najważniejsza jest architektura: znane budynki, widoki, place.

NIEMAPA / PLAKAT

Dla wielbicieli malarstwa i akwareli proponujemy subtelne i urokliwe plakaty od marki Well Well. Prezentują one lekko zarys panoramy najbardziej turystycznych miast: Rzymu, Paryża czy polskich Gdańska, Krakowa czy Wrocławia. Niektóre z widoków stworzone są z monochromatycznych plam a inne buzują feerią barw.

WELL WELL / PLAKAT