Zabawki kreatywne dla dzieci

Twoje dziecko uwielbia tworzyć, a jego potencjał nie zna granic? Widzisz, że ma zdolności manualne. Lubi układać, budować? W takim razie spraw mu wiele radości dzięki kreatywnym zabawkom dla dzieci. Zobacz jakie propozycje mają polscy projektanci i wybierz coś dla Was. Bo przecież zawsze możesz pobawić się ze swoją pociechą.

Zabawka kreatywna / Stuka Puka

Marka Stuka Puka stawia na klasykę. W jej ofercie znaleźć możesz typową, kreatywną Grę Memory ale w oryginalnym wydaniu. Zwykłe kartoniki zostały zastąpione okrągłymi kółkami z drewna i wykończone bezbarwnym, bezzapachowym lakierem z atestem dla dzieci. Do tego do zapamiętania są pary liści i owoców drzew. Rozwijająca i ćwicząca pamięć gra, która pozwala przy tym obcować z naturą.

Zabawka kreatywna / Stuka Puka

Kreatywną zabawką, znaną od dawna, a kiedyś szytą przez babcie są pacynki. Firma Samodobro stworzyła pacynkę o wdzięcznej nazwie Brus Lis, który poznał wschodnie sztuki walki;-) Oczy Brusa Lisa to czarne guziczki a bawełniany materiał, z którego został wykonany zabarwiono mocnymi kolorami. Kreatywne dzieciaki z aktywnymi rodzicami mogą wspólnie ćwiczyć naukę nowych słów, języków Brus Lis chętnie pomoże w rodzinnych negocjacjach czy w teatrzyku z przyjaciółmi.

Zabawka kreatywna / Samodobro

Wieża z klocków to bez wątpienia topowa zabawka kreatywna przygotowana z myślą o najmłodszych, którzy dopiero zaczynają przygodę z gadżetami. Nie dość, że fajnie ją budować, to jak fajnie jest ją burzyć i rozwalać. Przecież i tak mama posprząta;-) Można ułożyć klocki od największego do najmniejszego ale kto zabroni nam improwizacji. Bobas może ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, małą motorykę oraz trenować koncentrację i cierpliwość. Dzięki temu, że zabawka jest wykonana z naturalnych materiałów, nie jest malowana we wściekłe kolory stanowi też ozdobę dziecięcego pokoju a pozostawiona w strefie rodziców przypomina drewnianą rzeźbę. A do tego jest eko i posiada certyfikaty. Marka Tarnawa pomyślała zatem o wszystkim.

Zabawka kreatywna / Tarnawa

By zachęcić dzieci do zabaw manualnych z matematyką w tle polecamy Domki Cyferki od projektantów z marki Hi Little. To zestaw 12 drewnianych domków z namalowanymi cyferkami od 0 do 9 oraz działaniami matematycznymi dodawania i odejmowania. Dzięki nim maluchy wraz z rodzicami mogą uczyć się liczyć i wykonywać proste równania. Po skończonej nauce cyferki mogą stać się domkami w zabawie w miasto lub ozdobić dziecięcy pokój stając na półce. Domki wykonane są ze sklejki i są ręcznie malowane.

Zabawka kreatywna / HiLittle