Rozmowa o pracę – co założyć

Podczas rozmowy liczą się dwie rzeczy, nasze umiejętności oraz pierwsze wrażenie jakie wywołamy na osobach nas rekrutujących. By było ono jak najlepsze, warto postarać się o nienaganną stylizację. Jeśli zastanawiasz się co założyć na rozmowę o pracę to trafiłaś we właściwe miejsce!

Koszula / bymydesign

To co założyć na rozmowę o pracę zależy dużo od tego, w jakiej typu branży ubiegamy się o stanowisko. Jeśli jest to duża korporacja, to będą obowiązywać pewne zasady, czyli dress code. Nie ma tu zbyt dużej możliwości szaleństwa, ale znamy pewne triki, którymi na pewno pokażesz swój charakter.  Klasyczna biała koszula, może zostać zastąpiona modelem o dużych mankietach lub niestandardowym kołnierzyku. Jednak jeśli to za dużo dla Ciebie, to szyję możesz ozdobić apaszką, a na nogi założyć odlotowe butyjednak pamiętaj, że powinny mieć zakryte palce jak i pięty! Jeśli chodzi o resztę dołu, spodnie cygaretki, czy ołówkowa spódnica. Części garderoby powinny pozostać w stonowanej kolorystyce. Nieco więcej szalonych barw może pojawić się na akcesoriach – torebka lub buty. Oczywiście o perfekcyjnej fryzurze i zadbanych dłoniach oraz paznokciach chyba wspominać nie musimy.

Torba / Molehill

Gdy starasz się o pracę w firmę, która nie trzyma się raczej standardowych „przepisów” ubraniowych, możesz pozwolić sobie na większe szaleństwo. Ołówkowa spódnica może być spokojnie zastąpiona przez wygodne spodnie w ciemnym kolorze. Świetną alternatywą, jest również oversizowa sukienka. Jeśli jest to praca w branży kreatywnej, poprzez ubiór postaraj się wyrazić siebie. Nie rób tego jednak w nachalny sposób. Niech będą to smaczki, które dodadzą Ci pewności siebie. W końcu to nie ubranie ma grać pierwszą rolę podczas rozmowy o prace tylko Twoja wiedza i doświadczenie.

Trendy 2017/18: Office Chic by pakamera.pl

Rozmowa o pracę to dla każdego dość stresujące doświadczenie. Nie ważne czy jest to nasza pierwsza w życiu rekrutacja czy piętnasta. Dlatego komfort to bardzo ważna sprawa podczas niej. Decyzja o tym co założyć na rozmowę o pracę nie może być podjęta w przeciągu pięciu minut. Przygotuj kilka stylizacji, przymierz, spędź w niej kilka chwil. Dopiero po tym małym eksperymencie decyduj. Gdy już wybierzesz idealny look to warto go odświeżyć. Pamiętaj, pierwsze wrażenie to połowa sukcesu!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.